מדריך הבאונטו


מדריך הבאונטו

היסטוריה

הבאונטו הם, בדומה לקווינסי, גזע של אנושיים בעלי יכולות מיוחדות, שמבדילות אותם מן השאר.
הם מופיעים כגזע היריב והנבזה בסאגת הפילרים של סדרת האנימה בליץ' (הם אינם מופיעים במנגה שעליה מבוססת הסדרה). הבאונטו אוכלים נשמות אנושיות של אנשים מתים על מנת לשמור על חיי הנצח שלהם.

הבאונטו נוצרו בתחילה כתוצאה מפיצוץ שהתרחש במהלך ניסוי בהתאמת נשמות מלאכותיות לגופות מלאכותיים (גיגאי) שהתקיים במוסד המדעים והטכנולוגיה של סול סוסייטי. מטרתו של הניסוי הייתה לפתח חיים אינסופיים תוך התבססות על נשמות השיניגאמים המזדקנות לאט מלכתחילה. אבל התקלות שהתרחשו בניסוי הובילו ליצירתו של גזע חדש בעל "יכולות נפש" (ספיריט פאוור), הבאונטו.

הבאונטו נפוצו לאורכו ורוחבו של העולם, נותנים כנפיים לגזע שלעולם לא מזדקן לאחר שאנשיו מגיעים לשנות העשרים או השלושים לחייהם. לרוב, נידתה אותה החברה בה הם גרו בגלל תכונתם המוזרה לאי הזדקנות. המדענית-שיניגאמית האחראית להיווצרותם, ראנטאו, אספה את רוב הבאונטו לקהילה קטנה שחיה בתוך מערה סודית, בהחבא, כמה מאות שנים לפני תחילת סיפור העלילה המרכזי. היא שמה לעצמה למטרה לשפר את איכות החיים של הגזע שלפי תפיסתה הייתה האחראית לקיומו ולסבלו.

למרות זאת, המבוכה שנוצרה בשל התאונה בניסוי, בנוסף לעובדה שעשירית מסיירייטיי הושמדה בפיצוץ, הובילה את חדר 46 להחלטה לטייח את הניסוי וכשלונו ולהוציא צו חיסול על הבאונטו.
שיניגאמים מונו להשמיד את קהילת הבאונטו, אבל למרות יסודיותם, קבוצה קטנה של באונטו שרדה את המתקפה, וביניהם ילד צעיר, שחולץ ע"י ראנטאו עצמה, ושלו נתנה ראנטאו חותם מיוחדת שתעזור לו לשחרר את כוחם האמיתי של הבאונטו.
הבאונטו ששרדו את הפוגרום נדדו ללא מטר4ה בעולם האנושי ולבסוף הותקפו ע"י קבוצת הולואים שנמשכה אליהם בגלל כוחם הרוחני, וראתה בהם טרף. במהלך התקפת הפתע הזאת הילד עם החותם, שלימים יוכר כג'ין קאריה, שחרר את כוחו של החותם והתאחד לראשונה עם בובתו- המקבילה הבאונטואית לזאנפקטו השיניגאמים- וחיסל את ההולואים התוקפים.
לבסוף, מצאו השורדים מחסה במערה בלתי מיושבת אחרת, שם החלימו מפצעיהם (במובן המטאפורי יותר) והחלו לתכנן תוכניות על שיבה לסול סוסייטי, שבשבילם ייצגה בית שהעולם האמיתי לעולם לא יוכל להיות. קאריה, שהגיע כבר לבגרות, התנגד לתוכנית זאת. הוא חזה בטבח הבאונטו והאמין שהדבר היחיד שממתין לבאונטו בסול סוסייטי הוא התרפסות לשיניגאמים או מוות. למרות אזהרותיו, מנהיגות הבאונטו החליטה להשיג דרך מעבר לתוך סול סוסייטי באמצעות כוחם של הקווינסי. אבל הקווינסי התנגדו לשיתוף פעולה זה. בין שני הגזעים התפתח קרב ובסיועם של השיניגאמים, הרגו הקווינסי את רוב הבאונטו הנותרים.

מושפע מתוצאות אלו, לקח קאריה את הבאונטו המעטים השורדים, שהיו כולם דומים לו פחות או יותר בדעותיהם, והחל לתכנן נקמה בסול סוסייטי. באונטו אלה הגיעו לשליטה מושלמת בשליטה בבובות שלהם, וכאשר החלה העלילה של סאגת הבאונטו, יוג'ין כבר היה מוכן להשתלטות על סול סוסייטי.

כוחות מיוחדים

אי הזדקנותם של הבאונטו נובעת מן המזון שלהם: נשמות אנושיות. הנשמות נותנות להם נעורים אינסופיים כל עוד הם ממשיכים באכילת הנשמות. אבל הנשמות ככל הנראה הן גם הגורם לעקרות של הבאונטו, שעד כה ידוע רק על יוצא דופן אחד בכל הגזע. בדרך כלל, באונטו אוכלים נשמות של אנשים שכבר הלכו לעולמם, אבל תחת הנהגתו של קאריה, החלו הבאונטו באכילת נשמות חיות. אכילת הנשמות החיות גורמת לעליה ניכרת בכוחם של הבאונטו, אבל כל נשמה חייה גם מעלה את גילו של הבאונטו באופן קטן. היחיד שידוע עליו עד עכשיו שאכל דיי נשמות חיות כדי להראות זקן הוא סאוואטרי, שנראה כאדם בשנות השמונים לחייו, בעוד שבאונטו רגיל לא עולה במראהו על גילאי העשרים או השלושים.

דולז

באונטו, שנוצרו כתוצאה משינויים מכוונים בנשמות שיניגאמים, מחזיקים בכוחות שדומים פחות או יותר לכוחותיהם של השיניגאמים. החשוב ביותר מבין כוחותיהם של הבאונטו הוא הבובה, המקבילה הבאונטו לזאנפקוטו. בדומה לזאנפקוטו, כוחה של הבובה עולה ככל שאדוניה יותר חזק ויש לה אישיות משלה, שבדרך כלל תואמת את אישיות אדוניה, למרות שלבובות יש אישיות יותר מורכבת מזאת שראינו בזאנפקוטו עד כה.

ההבדל המרכזי בין בובה לזאנפקטו הוא בדרך פעולתן. שלא כמו זאנפקטו, שהאישיות שלה בדרך כלל רדומה וחבויה אלא אם השיניגאמי רוצה לדבר איתן, אישיותן של הבובות ערה ותוססת תמיד. הבובות הן בדרך כלל עצמאיות ולא נוטות למרות כאשר הן מזומנות, ויכולתו של הבאונטו לשלוט בהן תלויה בכוחו האישי ומערכת היחסים שלהם עם הבובה. אף יותר מכך, אם הבאונטו סובל נזק רב מספיק בקרב, הבובה עשויה לצאת משליטתו. אם בובה נפצעת באופן חמור מדי, היא פשוט תחזיר את עצמה בבטחה למצבה החתום. אבל במידה ואדוניה נפגע הבובה עלולה לצאת משליטתו, ליפול להתקף זעם ולהרוג את אדוניה כפי שבובתו של מאבאשי עשתה (או לפחות ניסתה). בובה יכולה גם להרוג באונטו שאינו מספיק חזק מכדי להכיל אותה ולשלוט בה, כפי

לא ניתן להגיב.