נ'ויטרה ג'ירוגה


נויטורה ג'ירוגה – Noitora Jiruga
Noitora1.png picture by F-Proxy
דרגה: אספדה מספר 5 בצבא הארנקרים של סוסקה אייזן.
זאנפאקוטו: סאנטאטרסה (Santateresa).
אספקט: ייאוש.

תיאור הדמות:
נויטורה הוא ארנקר גבוה במיוחד ממין זכר, הוא עונד 6 צמידים ורטיה על העין. בנוסף לגובה שלו, נויטורה רזה במיוחד וכמעט תמיד תמצאו אותו מחייך חיוך "שטני" על פניו. שאריות מסכת ההולו שלו הן שיניים, המקיפות את חור ההולו שלו, שמוסתר תחת הרטייה שעל עינו הימנית. הוא לובש את חליפת הארנקר שלו כך שהחזה שלו חשוף. נויטורה הוא אראנקאר שחצן בצורה לא רגילה, שממלמל על בסיס קבוע שהוא היה צריך להיות האספדה החזק ביותר, וזאת על אף שמספרו 5 בלבד כפי שנחשף בקרב נגד איצ'יגו. הוא בוחר לרחם על לוחמים שנראים בעינייו חלשים, כי הוא טוען שהם לא יעזרו לו להתקדם לדרגה גבוהה יותר ואינם שווים את נחת זרועו. אבל בנוסף לכך נויטורה הוא ארנקר חסר רחמים ותאב ניצחון, שלא יהסס לתקוף את יריבו גם אם הוא פצוע וחסר אונים. למרות האופי השחצני שלו, נויטורה בהחלט ארנקר חזק ביותר. הוא ספג מיאסוטורה סאדו את כוחה של הזרוע שלו בלי לקבל בכלל נזק. שניות ספורות לאחר מכן הוא חדר בעזרת חתך אחד דרך הזרוע ההגנתית של סאדו אל החזה שלו.

היסטוריה:
שנים לפני פגישתם המחודשת, לאחר שנ'ויטרה הובס על ידי נריאל, היא סירבה לחסלו אחת ולתמיד, מותירה אותו מושפל.
בעוד שנריאל חפשה אחר דונדוצ'אקה ופשה, היא נתקלה בנ'ויטרה. בעזרתו של סזאייל, נ'ויטרה הצליח להפתיע את נריאל ולשבור את המסכה שלה, לאחר ששבר את מסכותיהם של העוזרים הנאמנים שלה, דונדוצ'אקה ופשה. מיד לאחר מכן, נ'ויטרה השליך את נריאל המעולפת ואת השניים האחרים, אל המדבר מחוץ ללאס נוצ'ס.


סאגת הואקו מונדו:
הפעם הראשונה שראינו את נויטורה הייתה התקופה שבה אייזן יצר את הארנקר החדש וונדרוויס מרג'רה. לאחר מכן ראינו אותו מופיע בישיבת האספדה שאייזן ערך. שם הודיע שפולשים פלשו להואקו מונדו. נויטורה אמר בזלזול שזה יהיה גדול אם הפולשים יופיעו מיד בחדר הישיבה.
למרות זאת, נויטורה נראה לא מורשם מהפולשים. אייזן אומר להם לא להמעיט בערכם ומצווה עליהם להתעלם מהפלישה ולהתנהג כרגיל. כמובן שנויטורה לא מרוצה מהמצב, לכן הוא "צד" את הפולש הכי קרוב, יאסוטורה סאדו. נויטורה מאתר את סאדו רגעים ספורים אחרי הקרב שלו עם גאנטנביין. לפי המראה, סאדו חושב שנויטורה יזוז באיטיות וזה בעצם יסיים את הקרב שלהם במכה אחת גדולה ושזה יהיה המהלך הטוב ביותר. הוא סופג מיאסוטורה סאדו את כוחה של הזרוע שלו בלי לקבל נזק כלל. לאחר מכן, בעזרת חתך אחד בלבד, נויטורה חותך את הזרוע ההגנתית של סאדו אל החזה אך להפתעתו של נויטורה, סאדו קם וביצע עוד התקפה, שנעצרת בידיו של טסלה. סאדו מתמוטט שוב אחרי שההתקפה שלו נכשלה ונויטורה מאיים על טסלה בכך שהתערב בקרב. טסלה מסביר לנויטורה שאויבים מובסים מבצעים את המכה האחרונה שלהם כטובה מכולן, נויטורה משיב: "אף נשמה ביקום הזה לא יכולה לשבור את הגוף שלי."

הופעתו הבאה של נויטורה הייתה ממש בסיום הקרב של גרימג'ו ואיצ'יגו. נויטורה לפתע התקיף את גרימג'ו הפצוע בעזרת הזאנפאקוטו הענקי שלו והשאיר חתך ארוך ועמוק במיוחד בפלס גופו העליון של גרימג'ו, מיד לאחר מכן התכונן נויטורה לקרב עם איצ'יגו התשוש. בינתיים תפס טסלה, עוזרו של נויטורה, את אינואה ומנע ממנה לעזור בכל דרך שהיא. נויטורה טען כי הוא צפה בקרב של גרימג'ו ואיצ'יגו וקרא לשיניגאמי לחשוף את כוחו האמיתי, בנוסף לכך המשיך נויטורה להתרברב והראה לאיצ'יגו את המספר אשר על לשונו – הספרה חמש, שהעידה על כך שהוא חזק מגרימג'ו. נויטורה כלל לא התאמץ בקרב שלו מול איצ'יגו והיה מוכן להרגו מספר רב של פעמים, אולם תנועתה של נל תפסה את עיניו. נויטורה זיהה את הארנקרית הזאת בשם נליאל וטען שהיא אספדה לשעבר ועם זאת טען כי הוא האחראי לצלקתה ולסילוקה מן האספדה. אולם נויטורה לא ראה בה איום, להיפך, הוא ראה אותה כיצור פטאתי ומעורר רחמים, לכן חזר נויטורה לאיצ'יגו. אך בעת שניסה להרוג את איצ'יגו, נל השתנתה לצורה אחרת, מבוגרת יותר, והדפה את נויטורה אחורה. מרוב כעס, השתמש נויטורה בסרו אשר יצא מהקצה של הלשון הארוכה שלו, אך נליאל בלעה את הסרו ושלחה אותו חזרה אל נויטורה. טסלה, עזב את אינואה ורץ לבדוק מה שלום נויטורה, אולם נויטורה הדף את טסלה אחורה ואמר לא שהוא לא קיבל פקודה לעזוב את אוריהימה, מה שמעיד על כך שלנויטרה אין כבוד לנתיניו. נויטורה ניצב מול נליאל, צחק והסביר לה את הסיבה שהוא עוד חי, אפילו שהוא ספג את מלוא העוצמה של הסרו שלה. לפי טענתו, ספרת האספדה שלה חסרת כל משמעות מכיוון שכל הארנקרים התחזקו מאז התקופה שבה היא כיהנה כאספדה מספר 3.
נריאל לא מצליחה להרוג את נ'ויטרה, ונאלצת לשחרר את הזאנפאקוטו שלה. אך נ'ויטרה שורד את התקפותיה מספיק זמן, עד שנריאל לבסוף משתנה בחזרה לצורתה כתינוקת.
לאחר שהתעלל בה ובאיצ'יגו, נ'ויטרה החליט להתחלף עם טס
לה. אך לצערו של טסלה, קאנפאצ'י מגיע לשדה הקרב וחותך אותו לשניים. אז, נ'ויטרה פותח בקרב חדש, והפעם נגד הקפטן של יחידה אחת עשרה.

להפתעתו של נ'ויטרה, לא משנה כמה פעמים הוא חותך את גופו של קאנפאצ'י, הוא ממשיך לעמוד ולהשיב מלחמה. קאנפאצ'י מאלץ את נ'ויטרה לשחרר את הזאנפאקוטו שלו, סאנטאטרסה, ונ'ויטרה מצליח להתגבר עליו. אך בסופו של דבר, קאנפאצ'י מבין כי עליו להלחם ברצינות, ומשתמש בטכניקת קנדו שלמד מיאמאמוטו על מנת להביס את נ'ויטרה לגמרי. אך נ'ויטרה לא מוכן להפסיד, והוא מסתער עליו שוב. קאנפאצ'י חותך אותו פעם נוספת, ונ'ויטרה מבקש ממנו להנחית את המכה הסופית, וקאנפאצ'י, כמובן, מסכים. נ'ויטרה נהרג בקרב, בדיוק כפי שרצה.

כוחות:
נ'ויטרה הוא האספאדה החמישי, כלומר – האראנקאר החמישי החזק ביותר. לנ'ויטרה את ההייארו – עורם של האראנקאר – הקשה ביותר מבין כל חברי האספאדה האחרים. למרות גודלה העצום של הזאנפאקוטו שלו, סאנטאטרסה, נ'ויטרה מסוגל להניעה בחופשיות מפתיעה, מה שמראה כי יש לו כוח רב. הוא מסוגל לירות מקצה לשונו סרו עוצמתי בצבע זהוב, אך זאראקי היה מסוגל לחסום את הסרו בידיים חשופות.

Noitora2.png picture by F-Proxy

זאנפאקוטו:
Noitora3.png picture by F-Proxy

שמה של הזאנפאקוטו של נ'ויטרה, היא סאנטאטרסה (Santateresa), ופירושו, "גמל שלמה קדוש בוכה". בצורתה החתומה, סאנטאטרסה נראת כמו חרב עצומת מימדים, שצורתה היא כשל שני להבים בצורת חצאי ירחים המחוברים אחד לשני. פקודת השחרור שלה היא "התפלל". לאחר שחרורה של סאנטאטרסה, במראהו של נ'ויטרה לא חל כל שינוי משמעותי. לנ'ויטרה מתווספות שתי זרועות נוספות, והזאנפאקוטו שלו מתפצלת לארבע חרבות דמויות חרמשים – כל אחת לכל יד. בעת הצורך, נ'ויטרה אף מסוגל להצמיח שתי זרועות נוספות, בנוסף לארבע הראשונות. על ראשו הוא מצמיח זוג קרניים, האחת ארוכה מהשנייה, וצורתן כצורת הזאנפאקוטו שלו, במצבה הלא משוחרר. שאריות מסכת ההולו שלו, בעלות השיניים, המקיפות את חור ההולו שלו – הנמצא במקום אחת מעיניו – משתנות גם הן.

לא ניתן להגיב.