סאג'ין קומאמורה


קומאמורה סאג'ין – Komamura Sajin

דרגה: שיניגאמי, קפטן היחידה ה-7 של סול סוסייטי.
תאריך לידה: ה23 באוגוסט.
גובה: 253 ס"מ.
משקל: 180 ק"ג.
זאנפאקטו: טנגן (Tengen).

תיאור דמות:
קומאמורה סאג'ין הינו קפט אצילי ונאמן, בעיקר כלפי יאמאמוטו. עד לפני זמן לא רב, קומאמורה היה חסר ביטחון בכל הקשור לפניו, ולכן הסתיר את פרצופו באמצעות פריטים שונים – בד, או קסדה. למעשה, קומאמורה הוא שועל אנתרופומורפי.
מבחינת מראה חיצוני, קומאמורה הוא האדם הגדול ביותר בסיירייטיי, פרט לשומרי השער.
קומאמורה מגדל כלב, והוא מחזיק ביכולת לתקשר עם בעלי חיים.

היסטוריה:
בעברו היה קומאמורה מנודה בשל מראהו. יום אחד הוא פגש בטווסן בזמן שזה התאמן, וטווסן ציין כי קומאמורה טוב בלהסתיר את נוכחותו. זו הייתה הפעם הראשונה שקומאמורה קיבל יחס לא של מנודה. זמן לא ידוע לאחר מכן, יאמאמוטו אסף את קומאמורה וטיפל בו, וקומאמורה הצטרף לגוטיי 13. בזמן שהייתו שם הוא פגש את טווסן בשנית, וזה הפגיש בינו לבין אייזן.

סאגת קהילת הנשמות:
קומאמורה נראה לראשונה בפגישת החירום של הקפטנים, בעודו חובש קסדה על ראשו, אשר נועדה להסתיר את פניו.
מאוחר יותר, הוא מבצע את המהלך שלו, לאחר שהוא, טוסן, סגנו איבה וסגנו של טוסן, היסאגי, יוצאים אל גבעת סוקיוקו, שם תתרחש הוצאתה להורג של רוקיה, אך נתקלים בקאנפאצ'י, איקאקו ויומיצ'יקה.
לאחר תבוסתו של טוסן, קומאמורה מתערב בקרב ומתעמת עם קאנפאצ'י. קומאמורה משחרר את הבאנקאי שלו, אך לאחר זמן קצר, הוא חש בראייטסו של יאמאמוטו ונוטש את הקרב, יוצא לעבר האדם שהציל את חייו.
קומאמורה מקבל את הודעתה של קוטטסו איסאנה ומשנה את מסלולו אל גבעת הסוקיוקו; שם הוא מסתער על אייזן, אך מובס על ידו ללא מאמץ, בעזרת האדו קטלני. הכרתו שבה אליו כאשר שלושת הבוגדים עוזבים. הוא קורא לטוסן לחזור, אך ללא הועיל.

סאגת העיר קראקורה המדומה:
קומאמורה מגיע עם מספר קפטנים וסגנים נוספים אל העימות עם אייזן וקבוצתו בעיירה קאראקורה. שם, הוא מציין כי כוחותיו של אייזן הם יחידים במינם, וכי יש להביס את שאר האויבים קודם כדי להתמקד בו.
לאחר נפילתו של איקאקו בקרב, קומאמורה מתערב ומציל אותו. פו, אויבו של איקאקו, מתרומם על רגליו ומנחית על בטנו של קומאמורה אגרוף רב עוצמה, מה שמעיף את הקפטן הענק למרחק של מאות מטרים.
קומאמורה שב לשדה הקרב ועוצר את התקפתו של פו על סגנו, איבה. הוא מרים את פו, לאחר ששיחרר את הזאנפאקוטו שלו, ומעיף אותו, אך לא גורם לו לאף נזק. קומאמורה מחליט לסיים את הקרב מהר ככל הניתן ומשחרר את הבאנקאי שלו. לתדהמתו של פו, קומאמורה חותך אותו לשניים ומביא קץ לקרב.

קומאמורה מתעמת מול טוסן. לאחר שטוסן מסרב להכיר בו כחבר ואומר שכעת הם אויבים מרים קומאמורה משחרר את הבאנקאי שלו ואומר לטוסן שהוא ילמד אותו מה זה צדק. כשטוסן משתמש במסכת ההולאו שלו ומפתיע את קומאמורה היסאגי נחלץ לעזרתו. לאחר מכן טוסן משחרר את הזאנפאקטו שלו. קומאמורה נדחק לפינה וכשנראה שהוא עומד למות היסאגי מפתיע את טוסן ודוקא את טוסן עם קאזשיני דרך ראשו, מוביל לגסיסתו. קומאמורה שואל את טוסן אם הוא בכל זאת רואה אותו כחבר וטוסן מהנהן. קומאמורה נשאר עד יחד עם היסאגי למותו של טוסן. לאחר מותו של טוסן, אייזן פונה אל קומאמורה ופוגע בו בחוזקה, מעלף אותו וגורם לו להפסיק להילחם.

זאנפאקוטו:
הזאנפאקוטו של קומאמורה היא טנקן / Tenken (עונש שמימי).

בהישמע הפקודה "שאגי, טנקן!", מופיעה יד ענקית המחזיקה גרסא עצומה של החרב טנקן עצמה ומחקה את תנועת ידו של קומאמורה.

 

הבאנקאי של קומאמורה הוא קוקוג'ו טנגן מיו / Kokujou Tengen Myouou (מלך העונש השמימי בחבל שחור). בהפעלת הבאנקאי מופיע ענק לו שייכת היד בשיקאי, והוא מחקה את תנועותיו המלאות של קומאמורה.
 

 

לא ניתן להגיב.