סאדו יאסטורה


Sado Yasutora – סאדו יאסטורה

דרגה: תלמיד תיכון
תאריך לידה: ה-7 באפריל
גובה: 197 ס"מ
משקל: 112 ק"ג
יכולת מיוחדת: ידו הימנית של הענק, ידו השמאלית של השטן\השד
נראה לראשונה (אנימה): פרק 4
נראה לראשונה (מאנגה): פרק7

סאיו: הירוקי יאסומוטו (Hiroki Yasumoto)

סאדו הוא נער ממוצא מקסיקני. הוא גבוה מעל לרגיל וניראה מבוגר בהרבה ממה שהוא באמת. לסאדו יש קעקוע על הכתף השמאלית שלו אשר נחתמות עליה המילים "Amore e Morte " (שפירושן אהבה ומוות בלטינית). הקעקוע מצטייר כלב, נחש וכנפיי מלאך מסביב ללב. במהלך הסדרה סאדו ניראה לובש רק את מדי בית הספר שלו או חולצות טי-שירט. פעם אחת במהלך הסדרה הוא ניראה לובש חולצה כהה בעלת שרוולים ארוכים המקושטת במעין ורד על השרוול השמאלי. הוורד ככל הנראה הוא מעין מחווה לסביו ששמו אוסקר ג'ואקווין דה לה רוסה, מה שמתפרש בספרדית ל-"אוסקר ג'ואקווין של הוורד".

 

סאדו הוא אדם שקט מאוד, למעשה זה מה שהופך אותו הרבה פעמים לבדיחה מכיוון שבמהלך קטטות הוא לא נוהג להחזיר חזרה (כמעט ולא לבני אדם רגילים, אך מאחר והוא פיתח את כוחותיו הוא השתמש בהם נגד מספר שיניגאמים והולואים. וגם אז, רק שהיה באמת נחוץ בכך). אף על פי כן, הוא במעמד זהה לכל אחד מחבריו לכיתה בתיכון קאראקורה. לסאדו יש חולשה לדברים חמודים, כמו לחיות קטנות ולקון. למעשה, הוא אחד הדמויות היחידות שמקנות לקון כבוד כלשהו, למרות שרוב הפעמים הוא נוהג להתעלם ממנו. אם לשפוט לפי גודלו, לסאדו יש כוח פיזי עצום ואפילו לפני שבכלל היה לו כוח רוחני כלשהו הוא היה מסוגל לשרוד את נפילתו של קיר בניין עליו והתנגשות באופנוע. חוץ מכוח עצום, סאדו מפגין גם אינטליגנציה רבה, כמו שאפשר לראות שהוא מדורג בציוניו כמספר 11 מתוך 322 תלמידים.

סאדו אוהב מוזיקה ובקושי צופה בטלוויזיה, התוכנית היחידה שאהובה עליו היא התוכנית "ממלכת הטורפים", שמשודרת כל יום ראשון בשמונה בבוקר. הוא אוהב את התוכנית כל כך עד שהוא קנה DVD בשביל שהוא יוכל לצפות בה. לסאדו יש בנוסף לכך גיטרת בס, אך הוא לעולם לא ניראה מנגן בה. היא נראתה בפרק 69, בחדרו של סאדו ובשיר הסיום השמיני של הסדרה. האוכל האהוב על סאדו הוא עגבניות.

היסטוריה:
סאדו נולד באוקינאווה, יפן, אבל נלקח למקסיקו ע"י הוריו בגיל צעיר. לאחר מות הוריו, סאדו נלקח תחת חסותו של אוסקר ג'ואקווין דה לה רוסה, מי שככל הנראה הוא סביו או מתיימר להיות סביו מאחר וסאדו קרא לו "אבואלו" (סבא בספרדית). במהלך שנותיו הצעירות, סאדו היה ילד אלים מאוד. הוא ניצל את גודל גופו וכוחו בכדי לאיים ולהונות כל ילד אחר שהציק לו. אוסקר ניסה לחנך את סאדו להתנהג בצורה עדינה יותר, אך זה נגמר בלא הצלחה. יום אחד, שני אבות של ילדים שסאדו הכה בעבר חיפשו אחרי סאדו כדי להעניש אותו ולהכות אותו, אוסקר נעמד בניהם וקיבל על עצמו את עונשו של סאדו. סאדו קיבל דוגמא מכך ורצה להיות אדם בעל כבוד. יותר מאוחר, אוסקר העניק לסאדו מטבע מקסיקני, המטבע הוטבע בסביבות השנים 1823 – 1909 ונחרט עליו "הרפובליקה המקסיקנית" בנוסף לסמל המדינה הלאומי של מקסיקו.

שנה לאחר מכן, כאשר אוסקר ג'ואקווין מת, סאדו נשבע שהוא לא ילחם או יפגע באנשים ללא סיבה עוד לעולם, אלא רק יעזור להגן על אחרים. המטבע ככל הנראה הפך לסימן שמנציח את השבועה הזו, זה בא לרעתו כאשר כנופיה איימה להשמיד את המטבע שלו. איצ'יגו הציל אותו, והוא עשה הסכם על סאדו שהם ילחמו אחד בשביל השני מכיוון שסאדו אינו יכול להלחם בשביל עצמו.

כאשר אבואלו מת, סאדו החליט לחזור ליפן ושם הוא נכנס לחטיבת הביניים מאשיבה. מספר תלמידים פחדו ממנו כשהוא נכנס לתיכון קאראקורה, על אף שהוא השתנה אח"כ. הוא פגש באיצ'יגו שנה לפני שהוא נכנס לתיכון קאראקורה, שם איצ'יגו הציל אותו מבריונים מקומיים. בסופו של דבר השניים הפכו לחברים טובים והתמיינו לאותה כיתה בתיכון קאראקורה.

סיפור מקדים:
סאדו מופיע לראשונה כתלמיד בכיתתו של איצ'יגו, שלו ציונים גבוהים. ימים אחדים לאחר שאיצ'יגו הפך לשיניגאמי, מציעים לסאדו לקחת קוקטייל מקולל, אשר כל בעליו הקודמים מתו מיתות איומות. מאותו רגע שבו סאדו הסכים לקחת אחראיות על התוכי, הוא עובר תאונות כאלו ואחרות לאורך כל היום. אביו של איצ'יגו, אישין, מטפל בו במרפאה השכונתית שתחת בעלותו, כאשר איצ'יגו ורוקיה מבחינים על גבו של סאדו בסימן דמוי ידו של הולו. ההולו מתעמת עם רוקיה וסאדו, שמוצאים דרכים חדשניות להלחם בו, מאחר ואין ביכולתו של סאדו לראות רוחות והיא איבדה את כוחות השיניגאמי שלה, עד אשר איצ'יגו מגיע למקום. התוכי חושף את עצמו כיואיצ'י שיבאטה, שבעבר הרג בטעות רוצח, שרצח את אימו של יואיצ'י. ובתור הולו, הרוצח מצליח להשיג נקמה וחותם את יואיצ'י בתוך גופו של התוכי, בטענה שביכולתו להשיב את אימו לתחייה. איצ'יגו מביס את ההולו, שנשלח אל הגיהנום, עקב החטאים שחטא במהלך חייו. איצ'יגו מבצע על יואיצ'י קבורת נשמה ושולח אותו אל קהילת הנשמות, בתקווה כי יוכל לפגוש שם את אימו. סאדו מבטיח, שאם הוא ויואיצ'י יפגשו שוב, הוא יישא אותו כפי שנשא אותו במהלך הימים האחרונים.

כאשר אישידה משתמש בפיתיון הולו על מנת לשחרר ברחבי קאראקורה עשרות הולואים, סאדו מרחיק מעיירה קטנה הולו שאותו הוא בקושי מצליח לראות אל מגרש ריק על מנת למנוע נפגעים. שם, הוא פוגש באחותו של איצ'יגו, קארין, שמסוגלת לראות בבירור את ההולו. היא מסייעת לסאדו בקרב, אך סאדו נזרק הצידה. המודעות של סאדו מתפתחת, עד לנקודה בה הוא מצליח לראות את ההולו. הוא מבין כי כוחו ניתן לו על מנת להגן על אחרים ולא לפגוע בהם. זרועו הופכת למשוריינת והוא משתמש בה על מנת להביס את ההולו. לאחר הקרב, סאדו נלקח על ידי אוראהארה לחנות שלו, שם הוא מגלה שגם אוריהימה הובאה למקום. לאחר מכן, שניהם הולכים עם אוראהארה לצפות באיצ'יגו נלחם נגד המנוס גראנדה ולקבל החלטה.

סול סוסייטי
לאחר שרוקיה נלקחת חזרה לסול סוסייטי, סאדו ואינואה אוריהימה מתאמנים עם יורואיצ'י כדי שיוכלו לשלוט בכוחותיהם ולאחר שבוע סאדו עוזב לסול סוסייטי עם אינואה, אוריו, איצ'יגו ויורואיצ'י. ברוקונגאי, סאדו פוגש בשיבאטה, שלא ממש מצא את אימו אך מצא לעצמו "משפחה" שמורכבת מאנשים שכלל לא בני דמו. סאדו מקיים את הבטחתו ליואיצ'י ומרים אותו על כתפיו, מבלה איתו את השעות הבאות לפני שהוא נאלץ לעזוב.

כשהקבוצה מתפצלת בעת הכניסה לסראייטי, סאדו נשאר לבדו בעוד שאישידה עם אינואה ואיצ'יגו עם גאנג'ו. כשהוא חיפש אחרי איצ'יגו הוא פספס אותו כשפוצץ את הקיר ונתן לאיצ'יגו להתחמק מחברי יחידה מספר 11 והביס את השאר בעזרת מכה אחת מיד הענק שלו. סאדו מוצא את עצמו במפקדה של יחידה מספר 8 ומביס את השלישי בדרגתו, טאטסופוסה אנג'וג'י, בעזרת מכה נוספת מידו. סאדו התכוון להמשיך בדרכו עד שנפגש בקפטן יחידה מספר 8, שונסוי קיוראקו. לאחר שהשניים מנסים לשכנע אחד את השני להיכנע, סאדו משלח אל עבר קיוראקו מספר ממתחי הרייאטסו של ידו אך כולן מוסטות או מחמיצות אותו. סאדו נזכר בהבטחתו לאיצ'יגו להגן אחד על השני ויהי מה ונותן את כל כוחו במכה הסופית שקיוראקו מתחמק ממנה בלי שום בעיה וחותך את חזהו של סאדו, פוצע אותו אנושות אך משאיר אותו בחיים.

user posted image

סאדו מתרפא ביחידה מספר 4 ולאחר מכן הושם בתא מעצר, שם הוא מוצא את עצמו עם גאנג'ו ואישידה. הם משתחררים ע"י זאראקי קנפאצ'י, קפטן יחידה מספר 11 ונפגשים מחדש עם אינואה. סגניתו של זאראקי, קוסאג'ישי יאצ'ירו, מראה להם את הדרך לסוקיוקו שם הם מחכים שהקרב בין איצ'יגו לקוצ'יקי ביאקויה יסתיים. לאחר שביאקויה מובס, הקבוצה מטפלת באיצ'יגו. אז הם מגלים שכל המקרים האחרונים בסול סוסייטי היו חלק ממזימה שרקם קפטן יחידה מספר 5, סוסקה אייזן יחד עם קפטן יחידה מספר 3, איצ'ימארו גין וקפטן יחידה מספר 9, קאנאמה טוסן. השלושה בורחים להואקו מונדו. סאדו, איצ'יגו, אוריהימה ואוריו חוזרים חזרה לעולם החיים.

סאגת הבאונטו
באנימה, לאחר סאגת הסול סוסייטי, סאדו עוזר לאיצ'יגו להביס את המוד-סולס שהומצאו ע"י קיסוקה אוראהרה. הוא נלקח כשבוי יחד עם אינואה אוריהימה והמוד-סול קלאודו משתמש ביכולותיו לשנות צורה ומתחפש לסאדו, בסופו של דבר הוא מתגלה כמתחזה ומסביר כי הוא היה חלק מהתוכנית עוד מלפני כן.

כשהמלחמה נגד הבאונטואים החלה, סאדו נהפך לחלק מהחבורה שמתכוננת להביסם. הוא מקבל כבן זוג את המוד-סול נובה שאמור למצוא איתו את הבאונטואים ולהביס אותם. הוא נפגש בבאונטו סאוואטארי, ונלחם איתו יחד עם נובה, ראנגיקו מאטסומוטו ואורורו טסומוגאיה. הקרב נגמר בתוצאה לא ברורה.

סאגת הארנקר
לאחר שחזרו מסול סוסייטי (בפעם השנייה באנימה), תלמיד חדש, שינג'י היראקו, הגיע לתיכון קאראקורה. סאדו ואוריהימה עוקבים אחרי שינג'י ושומעים אותו מדבר עם סארוגאקי היורי שהם מעוניינים לשכנע את איצ'יגו להצטרף עליהם. היורי מתכוננת להרוג אותם אך שינג'י לוקח אותה והשניים בורחים. אוריהימה פותחת בריצה אך נעצרת ע"י סאדו שמבין שאין טעם לרדוף אחריהם.

כשהארנקרים אולקיאורה ויאמי מגיעים לעולם החיים, אינואה וסאדו נפגעים כאשר הם מנסים להציל כמה מהשורדים. מובסים לחלוטין, היד של סאדו ניזוקה מאוד ע"י יאמי ונלקח לאוריהימה ימים לשחזר אותה ע"י איאמה ושונאו.

ממש לאחר ההחלמה שלו, סאדו הצטרף לקרב נגד ההתקפה גרימג'ו ג'אג'רג'אק והוא כמעט נדקר בלב ע"י די-רוי. כשגילה שהוא לא יוכל לקיים עוד את הבטחתו לאיצ'יגו להלחם לצידו, סאדו מבקש מאוראהרה לאמן אותו. אוראהרה מבקש מרנג'י לאמן את סאדו בכך שילחם בו בבאנקאי שלו וישפר את יכולותיו.

סאגת הואקו מונדו
לאחר שאוריהימה נאלצת להצטרף לשירותיו של אייזן, סאדו ואישידה מחליטים להצטרף אל משימתו של איצ'יגו על מנת לסייע לו בהחזרתה של אוריהימה אל הצד של קהילת הנשמות. כאשר איצ'יגו מהסס לגבי הצטרפותם, סאדו מדגים לו את הכוח שצבר במהלך האימונים. לאחר מכן, שלושתם נפרדים מאוראהארה ועוזבים אל הואקו מונדו. במהלך הגעתם ליעד שלהם, סאדו ואישידה מבקשים מאיצ'יגו לצפות בהם עודם נלחמים בזוג אראנקאר בשם אייסרינגר ודמורה. לאחר שהתמודד בהתחלה עם אייסרינגר, סאדו ואישידה מתחלפים. סאדו נלחם נגד דמורה, האיטי יותר והפחות חכם, ומביס אותו בקלות בעזרת המתקפה החדשה שלו, El Directo.
עם תבוסתם של האראנקאר, החדר בו נלחמו מתחיל לההרס, מה שמאלץ את איצ'יגו, אישידה וסאדו להמלט אל מחוץ למשכנו של אייזן.
לאחר ששיטתו זמן מה, הם פוגשים בזוג הולואים טובים ו"אחותם" האראנקאר, נל. ומשם, הם פונים יחד אל לאס נוצ'ס, המקום בו מתגורר אייזן. עם הצטרפותם המפתיעה של רוקיה וראנג'י, הם פורצים את חומותיה של לאס נוצ'ס. לאחר שהם מגיעים לחדר ובו חמש דרכים נפרדות, אך מתפצלים, מבטיחים כי הם יפגשו שוב.
סאדו, לאחר שהמשיך בדרך בה בחר, נתקל באראנקאר המאה ושבע – גאנטבאיין מוסקואדה. נראה שגאנטבאיין עומד לנצח, אך סאדו מגלה את השדרוג של זרוע הענק הימנית שלו, שמגבירה את זמן התגובה שלו עד לנקודה בה הוא מסוגל לחסום את התקפותיו של גאנטבאיין. לאחר שגאנטבאיין משחרר את הזאנפאקוטו שלו, סאדו חושף שרוחו של סביו המנוח מתאכלסת בזרועו הימנית, מגנה על סאדו מכל פגע. כוח ההתקפה בעצם נמצא בתוך זרועו השמאלית, שמקבלת שיריון הידוע כBrazo Izquierda del Diablo. עם כוחותיו המשוחררים, סאדו מביס את גאנטבאיין ללא מאמץ רב. לבסוף, סאדו מודה לגאנטבאיין הפצוע על כך שסייע לו להעיר את כוחותיו, חס על חייו ואומר שהוא יתפלל למזלו הטוב. אז, סאדו מבחין כי במקום חדר נוסף, יש שמי יום כחולים, שלא כמו הלילה הבלתי נגמר שמחוץ לארמון. גאנטבאיין מתחנן מסאדו להמלט, שמסתובב ומגלה את נויטורה העומד מאחוריו, אוחז בזאנפאקוטו עצום מימדים שצורתו כצורתם של שני חציי ירח מחוברים. סאדו מחליט לסיים את הקרב במתקפה אחת, אך לצערו נויטורה לא נפגע כלל, חותך את השיריון של סאדו לשניים. תבוסתו של סאדו מורגשת על ידי ארבעת חבריו האחרים ואוריהימה. נויטורה חס על חייו בטענה שזה חסר טעם להרוג חלשים, ושזה לא יסייע לו להשיג הכרה. סאדו מנסה פעם נוספת לחסל את נויטורה, אך המתקפה שלו נחסמת על ידי העוזר של נויטורה, טסלה.

זמן קצר לאחר מכן, אונוהאנה רטסו והסגנית שלה, איסאנה קוטטסו, שפלשו להואקו מונדו יחד עם ביאקויה, האנאטארו, מאיורי, נמו, זאראקי ויאצ'ירו, מוצאות את סאדו וגאנטבאיין ומרפאות אותם.
סאדו, לצד ראנג'י, רוקיה ואישידה מופיע ומעכב את יחידת ההוצאה להורג, האקסקיואס, על מנת לאפשר לאיצ'יגו להמשיך בדרכו אל אוריהימה.

סאגת השיניגאמי המחליף האבוד:
צ'אד נשאר חברו הטוב ביותר לעת צרה של איצ'יגו. הוא נעדר מהלימודים זמן רב עקב זה שהוא התאמן על היכולות שלו. הוא גילה שהיכולות שלו הן כמו היכולות של הפולברינגס והוא מתחבר אליהם. כשהוא מגלה שגם איצ'יגו מובא אל המועדון הנסתר שלהם הוא נסער ולא תמך בשיטת האימונים של איצ'יגו בטענה שאיצ'יגו יכול להפצע או אפילו למות אם יכבידו עליו יותר מידי בבת אחת. האינסטינקטים והיכולות הרוחניות של צ'אד התחזקו מאד, וכשהוא מרגיש שהראיטסו של אוריהימה מתנהג מוזר הוא מזעיק את איצ'יגו והם רצים לבקר אותה. צ'אד לא חושד שמשהו משונה קרה לאוריהימה. לבסוף גם צ'אד נופל בחכתו של טסוקישימה והוא עובר לצד שלו ומגן על טסוקישימה ונלחם נגד איצ'יגו. הוא מאבד שפיות כשהוא לא מבין מה קורה סביבו ומגלה שהשיניגאמים והקפטנים של סול סוסייטי מגנים של איצ'יגו במקום לתקוף אותו ולעצור אותו. אביו של איצ'יגו גורם לו לאבד את ההכרה כדיי שהוא לא ישתגע לחלוטין.

כוחות
לאחר שראה כמה חסר ישע היה סאדו נגד את הארנקרים שפלשו לעיר קארקורה, סאדו מבקש מאורהארה לאמן אותו. אורהארה הציע לאמן אותו כאחד על אחד נגד הבאנקאי של אבאראי רנג'י. הוא הבחין שלכוחות של סאדו יש עדיין מקום לגדול, אבל הם לא כוחות של קווינסי או שיניגאמי, אלא כוחות של הולו.
אחרי אימונים עם רנג'י, סאדו השיג גרסא משופרת של ידו המשוריינת. בהשוואתה לצורה הקודמת של ידו, התבנית על ידו של סאדו הופכת ליותר מסובכת, ומביאה לו כוח פיזי גדול אף יותר. בנוסף, סאדו למד מתקפה חדשה שנקראת El Diracto, הישיר. במתקפה זו, ה"כנפיים" שבכתפו של סאדו נפתחות, שם הוא טוען ראייטסו רב ויורה את הראייטסו בתור פיצוץ רב עוצמה. ניתן להגיד שהמתקפה הזאת מתפקדת כמו תותח ראייטסו.

סאגת הואקו מונדו
בסאגת הואקו מונדו, כוחותיו של סאדו הוטרדו על ידי הסביבה, שמנעה את יכולותיו. עם זאת, סאדו הבין שכוחותיו "בבית" בהואקו מונדו, משום שהם דומים לכוחותיו של הולו. כשסאדו הותקף ע"י מוסקואדה, הזרוע הרגישה בזה כהתקפה מאותו סוג ורכשה בחזרה את שלוותה, מה שמאפשר לסאדו לשחרר את את הפוטנציאל המלא שלו. כוחו המשוחרר נגלה כשריון על שתי הזרועות, במקום רק על ידו הימנית.

מלוא הכוחות של ידו הימנית של סאדו עדיין נקראת ידו הימנית של הענק (Brazo Derecha del Gigante). אבל עכשיו היא משמשת כהגנה במקום פגיעה. סאדו אומר שהנשמה של הסבא שלו זורמת דרך ידו הימנית. המשמעות היא הצגתו המילולית של סבו בידו; למרות זאת, זה נשמע יותר שסאדו דיבר באופן מטפורי של הטכניקות של סבו.
ידו הימנית של הענק הופכת למגן שנמשך מידו אל מעבר לזרועו אם אותו תסבוך כמו מקודם, מקיף משהו שנגלה כשיניים כמו של הולו במרכז. בנוסף הוא מפסיד משהו שבולט ככנפיים שמתארכים מכתפו.

יד שמאל המשוריינת שלו, משמשת להתקפה, ידועה כידו השמאלית של השד (Brazo Izquierda del Diablo). צורתה דומה למקור הזרוע המשוריינת, אבל הצבע הוא לבן ואדום, במקום שחור ואדום. הדורבן של הזרוע מזדקר מהכתף ועוד שני הארכות מעבר לצד השמאלי של החזה שלו.
כאשר סאדו משתמש בידו השמאלית, הוא מסוגל להשתמש בהתקפה חדשה הנקראת: La Muerte, שפירושה- המוות.
בכדי לבצע את ההתקפה הוא מרכז את הראייטסו שלו בחלקים האדומים שבאצבעותיו ומכה ביריב. המכה כל כך חזקה, שהיא משחררת גולגולת ענקית בסמוך למקום בו הוא התקיף, מה גם, שהמתקפה הזאת היא מתקפה חזקה מאוד והיא כמעט הרגה אספדה לשעבר במכה אחת.

user posted image

לא ניתן להגיב.