סוי פון


Soifon – סוי פון

דרגה: קפטנית יחידה 2 בסול סוסייטי, מפקדת הכוחות המיוחדים, שומרת הראש של שיהוהין יורואיצ'י לשעבר
תאריך לידה: 11 בפברואר
גובה: 150 ס"מ
משקל: 38 ק"ג
זאנפאקוטו: סוזומבאצ'י
יכולת מיוחדת: שונקו

סאיו: טומוקו קאוואקאמי (Tomoko Kawakami)

תיאור:
סוי פון נאמנה, נחושה וקשורה בכל הקשור לאמונות שלה, והיא צייתנית מאוד ונראה שלעולם לא תפר פקודה. בניגוד לסגנה, אומאדה מארצ'יאו היהיר, סוי פון מאופקת ומרוסנת. ואף במידה ואנשיה עומדים בדרכה, היא לא תהסס לחתוך אותם. מתחת למדי הקפטן הסטרדנטיים שלה, סוי פון לובשת את המדים של מנהיג היחידות המיוחדות, חסרי השרוולים או כיסוי לגב. שיערה של סוי פון קצר ובעל שתי צמות העטופות באריג. על פי פרקי האומאקה, לסוי פון יש אובססיה והערצה רבה כלפיי יורואיצ'י, שבעבר הנהיגה את היחידות המיוחדות – לדוגמה, במהלך פרק האומאקה של חג האהבה, סויפון נכשלת בנסיון לתת ליורואיצ'י קופסת שוקולדים בצורת לב מכיוון שיורואיצ'י משתנה אל צורתה החתולית..

רקע:
סוי פון נולדה כשאולין פון, אל בית פון, אחד מהמשפחות בעלות מעמד האצולה הנמוך יותר, שצורף אל בית שיהוהין. אצל בית פון קיימת מסורת, אשר מאלצת את חברי בית פון לשרת את בית שיהוהין על ידי הצטרפות אל היחידות המיוחדות. במידה ואחד מחברי בית פון אינו מצליח לעבור את מבחן הכניסה ליחידות המיוחדות, הוא מיד מגורש מהמשפחה. ולכן, שאולין הייתה מאוד לחוצה להצליח ולעבור את המבחנים. למרות שהיא וחמשת אחיה הגדולים הצליחו להכנס אל היחידות המיוחדות בהצלחה, כל אחיה נהרגו מלבדה – השניים הראשונים נהרגו במשימה הראשונה שניסו להשלים, שניים נוספים נהרגו במשימתם השנייה, והאח האחרון שנותר – נהרג במשימתו השישית. עם הצטרפותה ליחידות המיוחדות, שאולין אמצה את שם הקוד של סבתה: סוי פון. באנימה, לעומת זאת, השם הזה ניתן לה על ידי אחד מחברי בית שאולין.

סוי פון התאמצה ועבדה קשה מאוד, כאשר בסופו של דבר קבלה את התגמול לו הייתה ראויה – היא זכתה להנהיג את שומרי הראש של המנהיגה הקודמת של היחידות המיוחדות, שיהוהין יורואיצ'י. יורואיצ'י לקחה את סוי פון תחת חסותה ומאותו רגע השתיים פתחו מערכת יחסים קרובה. אך כאשר יורואיצ'י נטשה את קהילת הנשמות במטרה לסייע לחברה אוראהארה קיסוקה שגורש כתוצאה מכך שיצר את ההוגיוקו, נלקחו ממנה כל הדרגות והתארים בהם זכתה. סוי פון הרגישה כי יורואיצ'י בגדה בה ונטשה אותה, ולכן אמנה את עצמה קשה מאוד בנסיון להביס את יורואיצ'י ולקחת את הדרגות שיורואיצ'י עצמה אבדה. ואכן, זמן קצר לאחר בריחתה של יורואיצ'י מקהילת הנשמות, מאה שנים לפני תחילתה של העלילה של בליץ', סוי פון זכתה להנהיג את יחידות ההגנה והפכה אף לקפטנית היחידה השנייה.

סאגת סול סוסייטי:
סוי פון נראתה לראשונה בסאגת סול סוסייטי, במהלך פגישתם של הקפטנים של שלוש עשרה יחידות הגוטיי 13, בה היא כינתה את קאנפאצ'י זאראקי וקורוטסוצ'י מאיורי בכינוי "טיפשים". מאוחר יותר, סוי פון נראתה יחד עם הסגן שלה, אומאדה מארצ'יו, משוחחים בעניין הפולשים שחדרו אל סיירייטיי והמהומה הנוצרה כתוצאה מכך. לאחר ההוצאה להורג הכושלת של קוצ'יקי רוקיה, נערך קרב בין סוי פון ויורואיצ'י; אמנם נראה כי סוי פון מובילה ועומדת לנצח, אך מתברר שבעצם יורואיצ'י פשוט מוותרת לה. בקלות מצליחה יורואיצ'י להביס את סוי פון, אך בוחרת שלא לפגוע בה. לאחר נצחונה של יורואיצ'י, סוי פון נשברת ושואלת מדוע נטשה אותה, מדוע לא לקחה אותה איתה כשברחה מקהילת הנשמות. תשובתה של יורואיצ'י, למרות זאת, לא נשמעת, במידה והיא אכן ענתה. לאחר שהן לומדות על מזימתו של אייזן סוסקה, סוי פון ויורואיצ'י מנסות לדכאו, אך ללא הצלחה – אייזן מצליח להמלט באמצעות נגאסיאון.

סאגת הבאונטו:
במהלך סאגת הבאונטו, סוי פון נראתה יחד עם יורואיצ'י, בעודן מחפשות אתר הבאונטו. כאשר הבאונטו מצליחים לחדור אל קהילת הנשמות, סוי פון נכנסת לקרב נגד הבאונטו מאבאשי, שלקח שליטה על אנשיה. על אף שמאבאשי מצליח להרעיל את סוי פון, הודות לנסיון הרב שלה בכל הקשור לרעלים, היא מנטרלת את הרעל ומערימה על מאבאשי, על ידי כך שהיא גורמת לו להתקרב אליו מספיק והורגת אותו באמצעות היכולת של הזאנפאקוטו שלה, סוזומבאצ'י.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
סוי פון נחשפת לראשונה כאשר היא מופיעה ביחד עם שאר הקפטנים והסגנים, אשר הגיעו לעיירה קראקורה, ואחריהם הגיעו אייזן ושלושת האספאדות האחרים. כאשר הגיע אייזן, נתגלתה תוכניתו האמיתית לגבי חטיפתה של אוריהימה, אך מעבר הקרב בין הקפטנים לכוחותיו של אייזן עדיין לא החל.
לאחר שאחד משני הפראקסיון הנותרים של באראגאן מתחנן בפני באראגאן לשוב לשבת על כיסאו, ושישאיר את הטיפול בשיניגאמי להם, סוי פון לועגת לו ושואלת במי הוא יטפל – בקומאמורה, או בכל האחרים? מיד לאחר מכן, השניים מצליבים חרבות.
סוי פון מתמודדת עם אחת משני הפראקסיון הנותרים של באראגאן בקרב מגע קצר, ולאחר מכן כולאת אותו בתוך
באקודו מס' 30, מה שמעניק לה הזדמנות לשחרר את סוזומבאצ'י ולחסל אותה. למרות שג'יו מנצח אותה, סוי פון מגלה שהיא פשוט רצתה לראות שחרור של אראנקאר, לפני שהיא פונה להלחם נגד האספאדה, ומחסלת את ג'יו ללא מאמץ.
לאחר שחיסלה את אחרון הפראסיון של באראגאן, סוי פון פונה אל באראגאן עצמו, ולצידה אומאדה. השניים מתחילים להלחם, אך במהרה סוי פון מגלה שאין ביכולתה לפגוע בבאראגאן הודות ליכולת המיוחדת שלו, שמונעת ממנה מלהתקרב אליו.
במטרה לסיים את הקרב מהר ככל האפשר, באראגאן משחרר את הזאנפאקוטו שלו, ובשעה שאומאדה מעכב אותו, סוי פון מחליטה לשחרר את הבאנקאי שלה. היא מצליחה לפגוע בבאראגאן במכה הראשונה, שרוקנה את יתר הראייטסו שלה, משאיר אותה פגיעה לחלוטין. אולם מסתבר בהמשך, כאשר וואנדרווייס מופיע בקאראקורה, שבאראגאן שרד את המתקפה ונותר ללא שריטה.
לאחר הופעתו של האצ'יגן ויתר הוואייזארד, סוי פון מכחישה את ההיכרות שלה עם האצ'יגן והאחרים. כאשר האצ'יגן חוסם את הרספירה של באראגאן לזמן קצר, הוא פונה לסוי פון ומבקש את עזרתה של סוי פון. כשהיא מסרבת לסייע לו בגלל שנאתה כלפיהם, האצ'יגן מציע לה עסקה – לכלוא את אוראהארה במחסום שלו למשך חודש שלם; ובתמורה, סוי פון מסכימה לעזור לו.
האצ'יגן כולא את באראגאן בתוך המחסום המאסיבי שלו ומונע ממנו להמלט מהבאנקאי של סוי פון, שהופיעה מתוך אחד המחסומים. לפני שהיא יורה את הבאנקאי שלה בשנית, היא מזכירה להאצ'יגן את העסקה שלהם ולבסוף משגרת את הטיל לכיוונו של באראגאן, מה שיוצר פיצוץ אדיר בתוך המחסום.
לאחר ההתקפה, מסתבר שבאראגאן שרד, אך לבסוף מוצא את מותו מהיכולת של עצמו, הודות להאצ'יגן, שהעביר את ידו הנרקבת ישירות לתוך בטנו של באראגאן, שהרקיבה את כל גופו.
לאחר מותו של באראגאן, סוי פון מצטרפת לשאר הקפטנים של הגוטיי 13 ומגינה על איצ'יגו.
כולם ביחד יוצאים להתקפה משולבת על אייזן ולרגע אחד חושבים שהצליחו לפגוע בו, אך מתברר שהם פגעו במומו הינאמורי. לאחר מכן, אייזן חותך את כולם אך משאיר אותם בחיים, כולל את סוי פון.

הזאנפאקוטו:
הזאנפאקוטו של סוי פון נקראת "סוזומבאצ'י" (Suzumebachi, צרעה). במצבה החתום, סוזומבאצ'י מזכירה חרב וואקיזאשי בעלת ניצב צהוב המזכירה דאו סיני. בניגוד לרוב השיניגאמים, סוי פון נושאת את הזאנפאקוטו שלה על האזור התחתון של הגב שלה.

שיקאי:

סוזומבאצ'י עוברת לשחרור הראשוני שלה עם קריאת הפקודה "דקור למוות את כל אויביך!" (Jinteki Shakusetsu / Sting all enemies to death). בשחרור הראשוני שלה, סוזומבאצ'י משתנה ולוקחת את צורתו של עוקץ, אותו סוי פון עוטה על אצבעה האמצעי. כאשר סוי פון דוקרת אדם או חפץ עם קצהו של המחט, על המטרה מופיע סמל הנקרא "ציצית הפרפר" (Homoka), אשר מתפשט מהנקודה בה סוי פון דקרה, והבטן של הפרפר משמשת כמרכז. במידה וסוי פון מצליחה לדקור בדיוק באותו המקום בשנית, המטרה מתה ומתפוגגת, ללא כל התחשבות בכוחה של המטרה. כל עוד סוי פון רוצה בכך, לא ניתן להסיר את הסמל דמוי הפרפר; בתקופה בה יורואיצ'י עוד תפקדה כמנהיגה של היחידות המיוחדות, סוי פון הייתה מסוגלת לשמור את הסמל למשך חצי שעה בלבד.

במהלך סאגת הבאונטו, סוי פון מסבירה שיכולתה של סוזומבאצ'י נוצרת כתוצאה מרעל אותו סוזומבאצ'י מחביאה, שמתפקד בנוסף לכך גם כרעל נגד, המסוגל לנטרל את רב הרעלים.

באנקאי:

הבאנקאי של סוי פון נקרא "ג'אקוהו ראיקובן", כאשר סוי פון משחררת אותו, היא מקבלת תותח הצבוע בצבעים של סוזומבאצ'י במצב השיקאי- שחור וצהוב.
בשביל שסוי פון תוכל לראות, היא מקבלת חריץ קטן לעיניים כאשר מגן הפנים נמצא עליה, מהירותה של סוי פון נעלמת כאשר היא משחררת את הבאנקאי, מכיוון שהתותח נורא כבד.
רק יכולת אחת נראתה עד עכשיו בבאנקאי והיא שסוי פון משגרת טיל מהתותח לעבר היריב, כאשר הטיל פוגע הוא מתפוצץ והפיצוץ מזכיר פיצוץ של פצצת אטום, ההדף מהפיצוץ גדול במיוחד. לפי דבריה של סוי פון, היא מסוגלת להשתמש בטיל פעם בשלושה ימים, אך היא השתמשה בטיל פעמיים ביום אחד.

לא ניתן להגיב.