סוסקה אייזן


אייזן סוסוקה – Aizen Sousuke

דרגה: לשעבר סגן היחידה החמישית. לשעבר קפטן היחידה החמישית.
תאריך לידה: 29 במאי.
גובה: 186 ס"מ.
משקל: 76 ק"ג.
זאנפאקוטו: קיוקה סויגטסו (Kyoka Suigetsu).

סאיו: שו האיאמי (Shou Hayami)

תיאור הדמות:
כשאייזן שירת עבור סול סוסייטי כמפקד ביחידה החמישית היה לו שיער חום מפוזר ועיניים חומות גם כן. הוא הרכיב משקפיים ולבש את מדי הקפטן של החידה החמישית. הוא התנהג באדיבות לכולם והיה שליו למדי, ולכן היה נערץ על ידי כל הסגנים ובמיוחד על ידי סגניתו הינאמורי מומו.
כשערק מסול סוסייטי והצטרף לצבאו שבהואקו מונדו יחד עם שותפיו איצ'ימארו גין וקאנאמה טוסן, התגלה אופיו האמיתי כמגלומן שאוהב לשחק משחקים פסיכולוגיים בנפשות של אחרים. הוא אינטלקטואל ברמה גבוהה, מה שגורם לחיוך תמידי להופיע על פניו, כי הוא תמיד יודע שהמצב תחת שליטתו. נראה כי השלווה התמידית של אייזן נשארה גם לאחר הבגידה בסול סוסייטי. בנוסף, התברר שהוא הקדיש את חייו למחקר על הגבול בין הולו לשיניגאמי וכיצד לפרוץ אותו. כמו כן, מראהו השתנה: הוא שבר את משקפיו, הסית את שיערו לאחור בצורה כזו שתלתל אחד ארוך יורד על פניו והחל ללבוש את מדי הארנקארים. כשהשתלב עם ההוגיוקו באופן סופי, שערו התארך עד למותניו, עיניו נעשו שחורות והוא קיבל מראה אפל יותר. הוא לובש את שאריות החומר הלבן שכיסה אותו בשעת תהליך התמזגותו עם הוהגיוקו.
אייזן הוא האנטגוניסט הראשי בסדרה ומטרתו העיקרית היא לייצור את מפתח המלך מהעיירה קראקורה, עיר מגוריו של איצ'יגו. בעזרתו יוכל לפרוץ למימד המלך, להשתלט עליו ולהפוך למלך של סול סוסייטי.

היסטוריה:
כבר לפני לפחות מאה שנה התחיל אייזן לערוך את ניסוייו בהולופיקציה-הפיכה להולו- כשהיה הסגן של מפקד היחידה החמישית בזמנו, שינג'י. אייזן ערך ניסויים על אנשים ברחבי רוקוגנאי בנוגע להולופיקציה, מה שגרם לחברי היחידה התשיעית לצאת לחקור את המקרה ומאוחר יותר להפוך להולואים. גם חברים נוספים מהגוטיי (והאצ'י, מיחידות הקידו) שיצאו להציל אותם הפכו להולאים, הם אלו הידועים היום כואיזארדים. שינג'י, בעודו הופך להולו, שואל את אייזן שהגיע לזירת האירוע בליוויים של גין וטוסן, שכבר אז שיתפו איתו פעולה, מתי הספיק לבצע את הניסויים, שהרי הוא (שינג'י) השגיח עליו כל הזמן. אייזן מסביר לו שדווקא בגלל ששינג'י חשד בו ושמר מרחק ממנו, הוא לא טרח להכיר אותו אישית והוא לא שם לב שמי שהסתובב עם שינג'י כל הזמן לא היה אייזן, אלא אשלייה שאייזן יצר בזכות הזאנפאקטו שלו. אורהרה וטסאי מגיעים באותו זמן לזירת האירוע, הם מנסים לתקוף את אייזן אבל הוא חוסם אותם בקלות. כשאורהרה וטסאי מתייצבים מול חברי חדר 46 ומנסים להאשים את אייזן, אף אחד לא מאמין להם, מכיוון אייזן יצר לעצמו אליבי מושלם בעזרת הזאנפאקטו שלו. לאחר ששינג'י גורש מסול סוסייטי, אייזן הפך למפקד היחידה החמישית ומינה את גין כסגן.
בשלב מאוחר יותר בחייו, אייזן יוצר את צבא הארנקארים שלו. הוא מגיע להואקו מונדו בלוויית גין וטוסן, מביס את הצבא של באראגאן, זה שמכנה את עצמו המלך של הואקו מונדו וכובש את הארמון שלו, "לאס נוצ'ס".
זמן מה לפני תחילת הסדרה, אייזן רוצח את חברי חדר 46 וממנה את עצמו לרשות המחוקקת.

סאגת סול סוסייטי:
הופעתו הראשונה של אייזן הייתה באסיפת הקפטנים של סול סוסייטי, שנערכה בעקבות כישלונו של גין בעצירת הפולשים לסול סוסייטי. אייזן מנסה להגיד לגין משהו, אבל אז נשמעת אזעקה. היטסוגאיה שומע את אייזן אומר לגין שהאזעקה הגיע בדיוק בזמן בשבילו, ושהוא לא היה יכול לצאת מהמצב כל כך בקלות, מה שגורם להיטסוגאיה לחשוד בגין. כשהפולשים פורצים לסרייטי עצמה בעזרת שדה הכוח של הריסיוקאקו, אייזן מגן על הינאמורי.
לאחר הקרב של איצ'יגו ורנג'י, הינאמורי מגיעה לחדרו של אייזן בשעה שהוא כותב משהו על שולחנו, ושופכת לפניו את רגשותיה לגבי המאסר של רנג'י, ואייזן מרגיע אותה. בשעה שהוא ממשיך לדבר איתה היא נרדמת. כשהינאמורי מתעוררת , היא מגלה את גופתו של אייזן תלויה על מגדל כאשר חרבו נעוצה בחזהו. אייזן נרצח. היטסוגאיה מאשים מיד את גין, אך מאוחר יותר מגיע לידי הינאמורי מכתב בכתב ידו של אייזן, ובו כתוב כי היטסוגאיה הוא רוצחו של אייזן, מה שגורם להינאמורי לנסות לתקוף אותו.
לאחר הקרב הסופי של איצ'יגו וביאקויה, גין מצליח למשוך את הינאמורי לחדר 46, שם מופיע לפניה אייזן. הינאמורי ניגשת לקראתו, בוכה מהתרגשות, לא מאמינה שהוא חי. אייזן מעמיד פנים שהוא מעריך את הינאמורי והתגעגע אליה, אך מיד דוקר אותה בחרבו. היטסוגאיה מגיע למקום, ומגלה שאייזן רימה את כל סול סוסייטי, ניצל את הינאמורי וראה רק את גין כסגנו. רותח על אייזן, היטסוגאיה משחרר באנקאי, אבל לפני שהיטסוגאיה מספיק לעשות מהלך כלשהו, הוא נופל פצוע ומובס על ידי אייזן. מיד לאחר מכן, אייזן פוגש את אונהאנה וסגניתה איסאנה, שחשדו באייזן שהשתמש בגיגאי כדי לזייף את מותו. אייזן מסביר להן שעשה זאת בעזרת היכולת של הזאנפאקטו שלו, "קיוקה סויגטסו ומגלה שטוסן עבד איתו כל הזמן וכן שמטרתו היא להרוג את קוצ'יקי רוקיה.
אייזן וגין משתגרים בעזרת בד מיוחד לגבעת הסוקיוקו, שם פוגשים את רנג'י ורוקיה ששוגרו לשם על ידי טוסן באותה הדרך. באותו זמן, איסאנה מאתרת את מיקומו של אייזן ומספרת על אודותיו לכל סול סוסייטי. אייזן מבקש מרנג'י להניח את רוקיה על הקרקע וללכת, אך הוא מסרב. רנג'י מנסה להביס את אייזן ונכשל. כשאיצ'יגו מגיע למקום, השניים מחליטים לשתף פעולה כדי להציל את רוקיה, אבל אייזן מצליח להביס אותם בקלות. בזמן שאיצ'יגו שרוע על הרצפה, אייזן מספר לאיצ'יגו כיצד הוא תכנן את מהלך האירועים בצורה כזו שכולם יתעסקו בענייני הפולשים, ולא יקדישו צומת לב לרצח שלו. הוא מספר לו שהוא הגיע למקסימום כוח השיניגאמי וכדי ששיניגאמי יוכל לעבור את המקסימום שגבולות השיניגאמי מאפשרים לו, עליו לקבל כוח של הולו. אייזן מסביר שאורהרה יצר המצאה המסוגלת לבצע מטלה זו בשם "הוגיוקו", ועל כן סולק מסול סוסייטי. אורהרה ניסה להשמיד את אותה המצאה אך לא הצליח, לכן טמן אותה בגיגאי אותו נתן לרוקיה, ההופך אותה בהדרגה לאדם וכך יכלא בגופה את ההוגיוקו.
באמצע דבריו, קומאמורה מופיע ותוקף את אייזן בכעס. לאחר שמגלה שהחטיא את המטרה, קומאמורה משחרר באנקאי, אך מובס בקלות על ידי יכולת הזאנפאקטו של אייזן והאדו #90, שפוצע את קואמאמורה קשה, אך אייזן אומר שהגיע רק לשליש מהיכולת המקסימלית של הקידו. אייזן ממשיך בהסברו כאילו לא קרה כלום, ומספר כיצד הרג את חברי חדר 46, התחזה להם וגרם לגזר דין של ביצוע ההוצאה להורג של רוקיה על ידי הסוקיוקו, כדי שיהרוס לה את הגיגאי והוא יוכל להשיג את ההוגיוקו. למקרה שהחלק האחרון של התוכנית ייכשל, השיג אייזן המצאה ישנה של אורהרה שבעזרתה יוכל להוציא את ההוגיוקו מרוקיה וכך הוא עושה. לאחר שהוציא ממנה את ההוגיוקו, אייזן משליך את רוקיה ואומר לגין לחסלה, אבל ביאקויה מציל אותה ברגע האחרון. מיד לאחר מכן, יורואיצ'י וסוי פון מרתקות את אייזן בעזרת סכינים ומונעות ממנו לזוז, אבל אז נפתח שער גראנטה ובו עשרות מנוסים, שמעל כולם מתנשא יצור בעל עין גדולה. על אייזן, גין וטוסן מוקרנות שלוש קרניים שמגנות עליהם ומושכות אותם למעלה, להואקו מונדו. אייזן שובר את משקפיו ומחליק את שיערו לאחור. רגע לפני שהשלושה נעלמים לתוך הואקו מונדו, אייזן אומר לאיצ'יגו שהוא ילד מעניין.

סאגת האראנקאר:
לאחר שערק מסול סוסייטי, אייזן שולח את אולקיאורה ויאמי כדי לבחון את כוחותיהם של איצ'יגו וחבורתו. אולקיאורה "מקליט" הכל בעינו ובעזרת יכולתו המיוחדת מראה את כל מה שראה לאייזן והארנקארים האחרים. לאחר שגרימג'וו חוזר מההתקפה הכושלת שערך על קראקורה כדי לחסל כל אחד בעל רייאטסו בעיר, טוסן מעניש את גרימג'וו על כישלונו, כורת את ידו ושורף אותה. כשגרימג'וו רוצה לנקום בטוסן, אייזן מזהיר אותו שלא יעז לעשות כן. לאחר זמן מה, אייזן יוצר ארקנאר חדש בשם וואנדרווייס מרג'רה, בנוכחות רוב חברי האספאדה.
אייזן מבצע תוכנית חדשה כאשר הוא שולח את גרימג'וו, יאמי, לופי ו-וואנדרווייס לתקוף את השיניגאמים בקראקורה, כדי להסיח את דעתם בזמן שהוא שולח את אולקיאורה לחטוף את אוריהמה מסול סוסייטי שם התאמנה עם רוקיה. אייזן עורך לאוריהימה קבלת פנים בארמונו, שם מבקש ממנה לרפא את ידו של גרימג'וו. אוריהימה עושה זאת ומצליחה, להפתעתו של לופי. אייזן מסביר לנוכחים על יכולותיה של אוריהימה, וקורא להם "יכולת של דחיית אירועים", ונראה שכוחות אלו מעניינים את אייזן מאוד.

סאגת הואקו מונדו:
אייזן מכנס את חברי האספאדה כדי לבשר להם על הפולשים שבאו להציל את אינואה, ומורה להם להתעלם מהפולשים ולא להלחם איתם. גרימג'וו מתרגז מההוראה הזו ומתכוונן ללכת באמצע האסיפה, אבל אייזן מונע ממנו לעשות זאת על ידי הפעלת כוח רוחני מאסיבי עליו. מאוחר יותר, אייזן מקבל דיווח על מותו של דורדוני ושואל את המדווח מי שלח את יחידת האקסקוויאס להורגו. לפתע, סזאייל מגיע, מודה שהוא עשה את זה ואומר שזה היה נראה לו הדבר הנכון לעשות. אייזן סולח לו.
מיד כשסטארק מחזיר את אוריהימה לחדר הכס של אייזן בלאס נוצ'ס, לאחר שהיא ברחה מתאה בעזרתו של גרימג'וו, אייזן מגלה בפני כל הנוכחים בלאס נוצ'ס מה הייתה מטרת חטיפת אוריהימה: אייזן לא באמת מעוניין בכוחותיה של אינואה, אלא הוא ידע שאיצ'יגו וחבריו יבואו להצילה, מה שיגרום לכוחות מסול סוסייטי להגיע להואקו מונדו. מעשה זה יפצל את הכוחות הלוחמים של סול סוסייטי ויחליש את כוחותיהם בקרב על קראקורה. וכך, אייזן כולא את כל הנוכחים בלאס נוצ'ס בהואקו מונדו, ויוצא עם אייזן, גין וטוסן לעיירה קראקורה, על מנת להכין מנשמות תושביה את מפתח המלך.

סאגת העיירה קראקורה המדומה:
כאמור, אייזן גין וטוסן מגיעים לעיירה קראקורה כדי להכין את מפתח המלך. אייזן נתקל בכוחות הגוטיי 13, אלו שאינם כלואים בהואקו מונדו, שחיכו לו. בנוסף, הוא מגלה שהעיירה שבה הם נלחמים היא אינה העיירה קראקורה האמיתית אלא מזוייפת, ושהעיירה האמיתית נמצאת בסול סוסייטי. מי שגרם לכל זה היה אורהרה קיסוקה. אייזן קורא לקרב לשלושת האספאדות החזקים ביותר שלו ולפראקסיונים שלהם. יאמאמוטו משתמש בטכניקה בשם ג'אקה ג'וקאקואנג'ו, הכולאת את אייזן, גין וטוסן בכלא להבות עד שהגוטיי יביסו את האספאדות. אייזן,
כמו תמיד, נשאר רגוע.
כשוואנדרווייס מגיע לעיר בליווי פורא היצור הענקי, פורא נושף על כלא הלהבות ומשחרר את שלושת העריקים מכלאם. הואיזארדים מגיעים מיד לאחר מכן ושינג'י תוקף במהירות את אייזן, אך נבלם על ידי טוסן. לאחר שאייזן צופה בנפילתם של בארגאן וסטארק, הוא מאבד את סבלנותו והורג את האליבל, בטענה שהיא לא חזקה מספיק כדי לשרת תחתיו. אייזן מתגרה בואיזארדים, מה שגורם להיורי להתנפל עליו ותוך שניות להיחתך לשניים על ידי גין.
שינג'י מחליט להתומדד עם אייזן בעצמו ומשחרר את הזאנפאקטו שלו "סאקאנאדה". לאחר קרב קצר למדי, שבו נראה לרגע ששינג'י גובר על אייזן הודות לכך שהוא לא מצליח להסתדר עם חוקי העולם ההפוך שמכופה עליו סקאנאדה, אייזן חותך שינג'י ואומר שהאשליות של סאקאנאדה לא מספיק חזקות בהשוואה לאשליות של קיוקה סויגטסו, הפועלות על כל החושים. אייזן גורם לטוסן הגוסס, שנראה שחזר למוטב, להתפוצץ, מה שמרתיח את קומאמורה.
מיד לאחר מכן איצ'יגו שחזר מהואקו מונדו מופיע מאחורי אייזן ומנסה לתקוף אותו בהפתעה, אך נכשל הודות לקידו שאייזן הכין מאחורי גבו שהגן עליו. אייזן אומר לאיצ'יגו שהוא פחד להשתמש במסיכת ההולו, מחשש שהוא ייכשל. אייזן מבקש מאיצ'יגו לתקוף אותו שוב בעזרת מסיכת ההולו, איצ'יגו עושה כן ואייזן מוכיח לו שהתוצאה היא אותה תוצאה. חברי הגוטיי והואיזאדרים מתייצבים לפני איצ'יגו ואומרים לו שיגנו עליו, כי הוא היחיד שיכול להביס את אייזן. אייזן נלחם בהם ומביס לוחמים רבים, אך לאחר רצף מהלכים משותפים של היטסוגאיה, שונסויי, סוי פון ושינג'י, היטסוגאיה מצליח לפלח את חזהו של אייזן בעזרת חרבו. כמעט מיד לאחר מכן, גופה של הינאמורי שנמצאת עם קירה ואיבה מתפוגגת ומתוכה יוצא אייזן, שמביס את שניהם במהירות. היטסוגאיה מגלה שמי שהוא דקר כלל לא היה אייזן, אלא הינאמורי, שנראתה כמו אייזן הודות ליכולת של קיוקה סויגטסו, הזאנפאקטו של אייזן. שינג'י שואל את אייזן מתי הוא הספיק להשתמש ביכולת זאנפאקטו שלו, ואייזן שואל אותו מתי הוא התחיל לחשוב שהוא הפסיק להשתמש. היטסוגאיה תוקף בזעם את אייזן, וזה חותך את הלוחמים שהיה נראה שהביסו אותו קודם לכן, ומביס אותם.
יאמאמוטו מופיע לפני אייזן, ומחליט לחסל את אייזן סופית. הוא תוקף את אייזן, שדוקר את יאמאמוטו בבטנו, מה שמאפשר ליאמאמוטו לתפוס את אייזן. הוא יודע שהוא אינו תופס אשליה שאייזן יצר, כי הוא מרגיש את הרייאטסו של אייזן בבטנו. יאמאמוטו חושף שהסיבה שהוא לא השתתף בקרב במשך כל הזמן הזה הייתה ההכנה לטכניקה "אנטסו ג'יגוקו", ושהוא מתכוון לחסל את עצמו ואת לוחמי סול סוסייטי ביחד עם אייזן, אבל אז וואנדרווייס מופיע בצורת הרסורקשיון שלו מאחורי יאמאמוטו ומונע את מותו של אייזן על ידי כיבוי הלהבות של ריוג'ין ג'אקה. אייזן מסביר ליאמאמוטו שוואנדרווייס הוא הארנקאר היחידי שעוצב מחדש לגמרי ע"י ההוגיוקו, ובתמורה ליכולת הדיבור, זיכרונותיו והידע שלו הוא קיבל יכולת אחת ויחידה שהיא לנטרל את יכולתיה של ריוג'ין ג'אקה. לאחר שיאמאמוטו מביס את וואנדווייס, אייזן מסביר ליאמאמוטו שלהבותיה של ריוג'ין ג'אקה לא פשוט נעלמו, אלא נחתמו בוואנדרווייס עצמו. יאמאמוטו שם לב שראשו של וואנדרווייס מתנפח ובסופו של דבר גורם לפיצוץ בעוצמה קשה לתיאור בעקבות לחץ להבותיה של ריוג'ין ג'אקה שנחתמו בוונאדרווייס. יאמאמוטו נפצע קשה, אך ברגע שאייזן מתכוון לחסל אותו, הוא מפתיע את אייזן ומשתמש בהאדו 96# איטוקאסו. אייזן מצליח לברוח מן הפיצוץ אך נתקל באיצ'יגו שתוקף את אייזן בעזרת מסיכת ההולו שלו ופוצע אותו.
אייזן נוזף באיצ'יגו ואומר לו שהיה צריך להרוג אותו בהתקפה הזאת. איצ'יגו מחזיר שהוא הצליח לפצוע את אייזן, אבל זה מתרפא במהירות ואיצ'יגו בטוח שזוהי התרפאות מהירה של הולואים. אייזן חושף בפניו שהוא התמזג עם ההוגיוקו, מה שגורם להוגיוקו לרצות לשמור את האדון שלו בחיים, מה שבא לידי ביטוי בריפוי שלו. אייזן מסביר לאיצ'יגו שכל מהלך חייו וקרבותיו תוכננו על ידו ומפרט כיצד כל אחד מהם תרם לתוכניתו.
לפתע, אישין מגיע וקוטע את דבריו של אייזן, אשר לא מופתע לראותו. לאחר חילופי דברים בין אישין לאיצ'יגו, אישין פותח בקרב עם אייזן. נראה שידו של אישין על העליונה, לכן אייזן נאלץ להתמזג עוד יותר עם ההוגיוקו. באותו זמן אייזן מסביר לאישין על טבעו האמיתי של ההוגיוקו ככלי להגשמת רצונות. בסיום דבריו, אורהרה מופיע בשדה הקרב, מופתע לראות שאייזן הצליח להתמזג עם ההוגיוקו, אך אייזן מתקן אותו ואומר שהוא לא התמזג איתו אלא הכניע אותו. אורהרה מתחיל להלחם באייזן לבדו. אורהרה כובל את אייזן באמצעות באקודו מסוגים שונים ולבסוף משתמש בהאדו #91 כדי לחסל אותו, אולם אייזן יוצא ללא פגע. אורהרה אומר לו שאייזן הישן בחיים לא היה חושב שהוא (אורהרה) יתקוף אותו ללא תוכנית, ומיד אייזן שם לב לטבעות אור המקיפות את פרקי כפות ידיו. אורהרה מסביר ששיניגמאי שואב את הראייטסו שלו דרך פרקי כפות ידיו, וברגע שהם חסומים, הגוף שלו יתפוצץ. עם סיום דבריו אייזן מתפוצץ, אך לא מובס, בזכות הגברת ההשתלבות עם ההוגיוקו. אחרי שאורהרה לא מצליח להביס את אייזן לבד, אישין ואורהרה תוקפים את אייזן בהתקפה משולבת ומצליחים לקשור את אייזן בשרשרת מיוחדת המונעת ממנו לזוז וכך יורואצ'י פוגעת באייזן בעזרת מכשור שאורהרה יצר בשבילה. מכיוון שהתברר שאייזן כמעט ולא נפגע, תוקפים השלושה ביחד את אייזן, אך למרות תיאום ההתקפות ביניהם ופגיעה ישירה של אייזן מהגטסוגה טנשו של אישין, אייזן מביס אותם בנקל.

אייזן פונה לגין, אומר לו שהם סיימו את עניינם בעיירה קראקורה המזוייפת, ובמקום להרוס את העמודים שמונעים מהעיירה קראקורה לחזור, עדיף להם להכין את מפתח המלך מהעיירה שבסול סוסייטי. איצ'יגו צועק לעברו שיחכה רגע, אבל אייזן לא מקשיב לו ואף מקבל מראה חדש כשמשתלב עם ההוגיוקו באופן סופי. אייזן אומר לגין שיפתח את שער הסנקיי כדי שיוכלו לעבור לסול סוסייטי. כשגין עושה זאת, הוא פונה אל איצ'יגו, אומר לו שיאכל אותו אחר כך, כשהכל יגמר (כוונת המשפט אינה ברורה). לאחר מכן נכנסים השניים אל שער הסנקאיי בדרך לסול סוסייטי, משאירים את איצ'יגו פצוע ושבור.

סאגה חדשה
בזמן הדרך של אייזן וגין לסול סוסייטי, הם עוברים בדאנגאי. אייזן מבחין בקווטוסו. גין מודיע לו שאת קווטוסו אי אפשר להביס בעזרת ראייטסו, אך אייזן לא מקשיב לו ומחסל את קווטוסו בפיצוץ גדול ומרשים. גין לא נראה מרוצה מהעניין. לאחר זמן מה השניים מגיעים לסול סוסייטי, שם נמצאת העיירה קראקורה האמיתית. אייזן מתחיל מיד בהכנות ליצירת מפתח המלך, ולכן הוא הורג רבים מתושבי העיירה קראקורה, בהפעלת לחץ רייאטסו בלבד. הוא נפגש עם חבריו של איצ'יגו, קייגו וטאטסוקי שסוחבים על גבם את צ'יזורו ומיצ'ירו המועלפות. טאטסוקי קורסת תחת לחץ הרייאטסו של אייזן, אך קייגו עדיין יכול לעמוד, ולכן טאטסוקי פוקדת עליו לברוח, וכך הוא עושה. אייזן מסביר לטאטסוקי שעוד מעט איצ'יגו יגיע לעיירה עם כוחות חדשים, ושהמוות שלה (של טאטסוקי) יסייע לאיצ'יגו להגיע לרמה חדשה בכוחות הללו. דון קאנוג'י מגיע לזירת האירוע ומנסה להלחם באייזן כדי להציל את טאסטוקי, אך אייזן כמובן לא נפגע מהתקפותיו. דון קאנוג'י, למרות אזהרותיה של טאסוקי מסרב לברוח, ומנסה לתקוף את אייזן בשנית, אך מאטסומטו מגיעה למקום ועוצרת אותו, אומרת לו שאין לו סיכוי נגד אייזן.

לאחר שדון קאנוג'י מסתלק כשהוא סוחב את טאטסוקי ומיצ'ירו בפקדותה של מאטסומוטו, גין מבקש מאייזן לדבר עם מאטסומוטו חברתו הותיקה, ואייזן מאשר לו. גין נפרד מאייזן, ואייזן הולך לרדוף אחר החברים של איצ'יגו, ומשיג אותם באחת הסמטאות. מיזוירו שהצטרף לחבורה מנסה לפגוע באייזן בעזרת בקבוק בירה וסוג של בקבוק תבעירה, אך ללא הועיל. זנוסוקה (הידוע בכינויו אפרו-סאן), מצטרף לחבורה ומנסה להשתמש בזאנפאקטו שלו כדי לקבור את אייזן בערימת אבנים, אך גם זה לא מועיל.

גין חוזר משיחתו עם מאטסומוטו, משקר לאייזן ואומר לו שהוא (גין) הרג את מאטסומוטו. החברים של איצ'יגו מנצלים את שיחתם של אייזן וגין כדי לברוח. אייזן אומר שהוא רוצה להתחיל ליצור את מפתח המלך, וגין לכאורה מנסה להרוג את חבריו של איצ'יגו, אך הוא נוגע בזאנפאקטו של אייזן, ודוקר את אייזן בחזהו בעזרת הבאנקאי שלו. גין מזכיר לאייזן שאם נוגעים בקיוקה סויגטסו, הזאנפאקטו של אייזן, לפני הפעלתה, אפשר להתחמק מיכולתה. אייזן אומר שהוא ידע כל הזמן שגין יבגוד בו, אך הוא לא יצליח להרוג אותו בכזאת קלות. גין אומר שאכן כך הדבר, ושהוא שיקר בנוגע ליכולות של הבאנקאי שלו. לגין אין את הבאנקאי הכי ארוך או הכי מהיר, אלא ברגע שהוא דוקר מישהו, הבאנקאי שלו הופך לשנייה אחת לאבק, וכך הוא משאיר אצל הקורבן בגוף חתיכה קטנה מהבאנקאי שלו, שעל פי פקודה משחררת רעל שיכול לגרום להרס של התאים. גין משתמש בפקודה, הרעל מתפשט בחזהו של אייזן ומשאיר בו חור. אך למרבה ההפתעתו של גין – ואף להפתעתו של אייזן עצמו – אייזן כלל לא מת, אלא מתפתח לרמה גבוהה אף יותר. הוא במהרה מטפל בגין ומשאיר אותו למות על הרצפה, כאשר איצ'יגו סוף כל סוף מגיע אל שדה הקרב ועוצר בעדו. אייזן מאוכזב מהתפתחותו של איצ'יגו, שכן הוא לא עלה על ציפיותיו, מאחר שהוא לא מסוגל להרגיש בראייטסו שלו. ולמרות זאת, איצ'יגו מוכיח לו כמה שהוא טועה על ידי הפגנת כוחותיו החדשים. לאחר שאיצ'יגו דוחק את אייזן לפינה, אייזן משנה צורה שוב, מסכה נוצרת על פניו של אייזן ואייזן מקבל זרועות.

מאבק קצר מתנהל בין איצ'יגו ואייזן, שאחריו איצ'יגו מחליט לחשוף בפני אייזן את הפיינל גטסוגה טנשו, איצ'יגו משתנה והופך לדמוי נינג'ה. אייזן מביט באיצ'יגו ששינה את צורתו וחוטף את המתקפה הסופית של איצ'יגו, גל אפלה ענק שמחריב את כל האזור ופוגע קשה באייזן. לאחר המתקפה ההרסנית, איצ'יגו מאבד את כל כוחותיו ונופל אל הקרקע, אך אייזן עדיין עומד על רגליו ומכריז שהוא ניצח בקרב, לפני שהוא מנחית את המכה הסופית, אוראהרה קיסקה מופיע בזירת הקרב ועוצר אותו, אוראהרה חותם את אייזן בקידו מיוחד שהטיל עליו עוד מהקרב הקודם שלהם.
שבועיים מאוחר יותר, אייזן נשפט בפני יושבי חדר 46. הם גוזרים עליו 18,000 שנים בקומה התחתונה ביותר של הגיהנום. הוא לועג להם, והם גוזרים עליו 20,000 שנים נוספות.

כוחות ויכולות
אייזן הגיע לרמת שליטה מקסימאלית בכל אחד מתחומי היכולות של השיניגאמי, זאת ניתן לראות את בקרבותיו כשהוא משתמש בכוח עצום, מהירות, מיומנות בקידו ברמה גבוהה ובזאנפאקטו בעלת יכולת כמעט בלתי מנוצחת.

זאנפאקוטו:
הזאנפאקטו של אייזן נקראת "קיוקה סויגטסו" (Kyoka Suigetsu) והיא משתחררת למצב שיקאי על ידי הפקודה "הישברי" (Kudakero). בעבר, אייזן זייף את יכולת הזאנפאקטו שלו והעמיד פנים שהיא זאנפאקטו מסוג מים, אך היכולת האמיתית של הזאנפאקטו המפחידה הזאת היא ליצור אשליות המשפיעות על כל חמשת החושים של הקורבן. בעזרת יכולת זו, יכול אייזן לגרום לקורבן להרגיש, לראות ולהריח דברים שלא באמת קיימים ובעצם לשלוט באופן מוחלט במוחו של היריב, מה שהופך את אייזן לכמעט בלתי מנוצח. החיסרון העיקרי ואולי היחידי של קיוקה סויגטסו הוא שהקורבן חייב לצפות בטקס השחרור של החרב. דבר זה הופך אנשים עיוורים כמו טוסן לחסינים ליכולת של החרב.

הוגיוקו (Hougyoku)
לפני שיצא לקרב בקראקורה, אייזן מיזג את גופו עם ההוגיוקו, והוא עדיין ממשיך ולומד את כוח המכשיר. מסתבר, שהיכולת של ההוגיוקו היא כלל לא לפרוץ את הגבול בין שיניגאמים להולואים כמו שאורהרה סבר, אלא היכולת היא הגשמת הרצונות של האדם. להוגיוקו יש חיסרון, המכשיר אינו מגשים את המשאלות באופן ישיר, אלא בדרך עקיפה. כך, לדוגמא, כשאיצ'יגו רצה להגן על משפחתו, ההוגיוקו הגשים לו את המשאלה על ידי כך שרוקיה העבירה לו את כל כוחותיו במקום רק חלק מהם.
מכיוון שהרצון הגדול של אייזן הוא להפוך לאל, ההוגיוקו מעניק לו כוחות עצומים. כוחותיו הפיזים והרוחניים גדלים בהרבה, מה שמאפשר לו להביס שלושה שיניגאמים כמו אישין, אורהרה ויורואיצ'י תוך שניות. גם ההגנה שלו גדלה באופן משמעותי ואייזן כבר אינו רואה צורך לחמוק מקידו ברמה 90 ומעלה, הנחשבים כקטלניים במיוחד.
בנוסף, להוגיוקו יש רצון לשמור את אדונו בחיים, לכן הוא דואג לרפא את אייזן כשהוא נפצע.
לאחר שאייזן התמזג עם ההוגיוקו באופן סופי, הוא לדרגה חדשה של כוח רוחני. ניתן לראות זאת בכך שהצליח לחסל את קווטוסו, שעקרונית לא ניתן להבסה על ידי רייאסטו.
לאחר "מותו" בידיו של גין, אייזן למעשה התפתח לרמה גבוהה יותר. ההוגיוקו, שבנקודה הזאת כבר חלק ממנו, העניק לו את היכולת להשתגר.

לאחר המאבק בקצר בינהם, אייזן מתפתח לשלב גבוה יותר, הוא מביס בקלות את גין ומשאיר אותו לגסוס. בצורה הזאת, לאייזן צומחות כנפיים, אשר מזכירות כנפיים של פרפר. בנוסף לכך, לאייזן נוצר חור הדומה לחור הולו במרכז גופו.
אייזן נלחם עם הצורה הזאת גם באיצ'יגו, אך איצ'יגו הצליח לנצח אותו בקלות ולהדוף את כל מתקפותיו, אייזן הגיע לרמת טירוף חדשה והתפתח לצורה הבאה…

אייזן, שנדחק לפינה ע"י איצ'יגו, שינה שוב צורה, הפעם הוא מקבל צורה שטנית יותר מכל הצורות האחרות. מסכה נוצרת סביב פניו של אייזן, בקצה הכנפיים נוצרים פרצופים שטניים עם השיניים בחוץ, ידיו של אייזן נהפכות לשחורות וביד ימין הוא מחזיק את הזאנפאקוטו שלו. בנוסף לכך, לאייזן נוצרים עוד חורים במרכז גופו.
בעזרת הצורה הזאת, אייזן הצליח לגרום לאיצ'יגו להשתמש בפיינל גטסוגה טנשו, באופן מפתיע אייזן הצליח לשרוד את המתקפה ההרסנית אך נחתם מיד לאחר מכן בקידו מיוחד ע"י אוראהרה.

לא ניתן להגיב.