סזאייל אפורו גראנטז


סזאייל אפורו גראנטז – Szayel Aporro Grantz

GayApollo1.png picture by F-Proxy
דרגה: מדורג כשמיני בדרגתו בצבא האראנקאר של אייזן.
זאנפאקוטו: פורניקאראס (Fornicaras).
אספקט: טירוף.
סזאייל אפורו גראנטז (Szayel Aporro Grantz) הוא אראנקאר בגובה ממוצע, בעל שיער ורוד באורך הכתפיים ועיניים בגוון אדמדם – כתום. הוא אחיו הצעיר של אילפורט גראנטז, והחזק מביניהם, בשל העובדה שסזאייל היה מנוס ברמה גבוהה משהיה אחיו הבכור.
מסכת ההולו המרוסקת של סזאייל לוקחת את צורתן של משקפיים מלבניות, הנותנות לסזאייל הופעה אינטלגנטית. התלבושת של סזאייל שונה במקצת משל שאר האראנקאר, כיוון שהוא לובש האקאמה קצרה החושפת מן סוג של גרב המכסה את שוקיו של סזאייל. חולצתו שונה גם כן מחולצתם של שאר האראנקאר, כיוון שהאחרים לובשים מן ג'אקט. השרוולים של החולצה ארוכה שלא לצורך, ומכסים את רב ידיו.

סזאייל הינו המדען של האספדה, מה שמזכיר מאוד את קורוטסוצ'י מאיורי, קפטן יחידה 12, והוא מפתח מספר מכשירים רוחניים המשומשים על ידי האראנקאר. באמצעות מספר שיטות, סזאייל מסוגל לנתח את הראייטסו של יריבו, בעזרת אלו שהובסו בידי אותו אדם. סזאייל מתמחה בעיקר ביצירת מכשירים אשר ביכולתם לדכא את הראייטסו של יריבו, כמו שנראה בקרב שלו נגד רנג'י. ממש כמו קורוטסוצ'י מאיורי, גם הוא רואה באחרים כשפני נסיונות של המחקרים שלו. יכולותיו של סזאייל נוטות יותר לכיוון מדע מאשר לחימה.
לעיתים קרובות, סזאייל מתנהג בהתנשאות רבה כלפיי אלו אותם הוא מחשיב לפחות אינטלגנטיים ממנו, ולועג להם. אך למרות זאת, הוא משתיק את עוזריו ואת עצמו, על מנת שיריבו יוכל לומר משהו. סזאייל מתנהג לפעמים ללא הסכמתו של אייזן. על אף פי שסזאייל מתנהג באדיבות כלפיי אייזן, בפנים הוא לא מחבב אותו כלל. ממש כמו לשאר חברי האספדה, גם לו יש מספר "חלקיקים" (Fraccion בספרדית, Fraction באנגלית), על אף פי שהם הולואים שעוצבו על ידו, והפכו לאראנקאר על ידי אייזן.

בסאגת הואקו מונדו, סזאייל נראה לראשונה כאשר אייזן קורא לכל חברי האספדה לפגישה, בה הוא מספר להם שאל הואקו מונדו פלשו קורוסאקי איצ'יגו, אישידה אוריו ויאסוטורה סאדו. על אף הפקודה שנתנה על ידי אייזן להשאר רגועים, סזאייל קורא לקבוצה של אקסקיואה, אראנקאר אשר מתפקדים כמעין "שוטרים" בלאס נוצ'ס. סזאייל ידע שעלול להענש על הפעולה הזו, ולכן התנצל בפניי אייזן, אך אייזן אינו מעניש אותו, ולאחר מכן שואל איזה מידע חיוני גילה סזאייל מגופו של דורדוני.

מאוחר יותר, סזאייל מופיע בפניו של רנג'י, וזמן מה לאחר מכן מגיע למקום דונדו צ'אאקה ומסביר לו מי הוא סזאייל. לאחר שהוא עושה זאת, סזאייל מספר כי אילפורט גראנטץ, אותו הרג רנג'י, הוא בעצם אחיו הבכור. מסתבר כי לסזאייל לא אכפת כלל מאחיו הגדול, ולמען האמת, הוא השתמש בו על מנת לאסוף מידע אודות רנג'י. בעזרת אחד ממכשיריו המדכאים את הראייטסו של היריבים שלו, באמצעות האנשים שהובסו על ידם, סזאייל בנה את החדר בו הקרב ביניהם מתרחש, כך שרנג'י לא יוכל לשחרר את הזאנפאקוטו שלו לצורתה האחרונה, הבאנקאי.

במהלך הקרב, סזאייל מציין שהוא היה עסוק עם רנג'י מכדי לגלות קודם את מותם המשותף של ארוניארו ארלרי וקוצ'יקי רוקיה. מלגלג על מותה של חברתו, הוא אומר לרנג'י שאין לו כל תקווה לנצח בקרב בעזרת השיחרור הראשוני של הזאנפאקוטו שלו, ושלא לדבר על זה שרנג'י לא יוכל לפגוע בו. סזאייל מצליח לחמוק מכל התקפותיו של רנג'י ומתחיל להשתעמם מסגנון הקרב שלו, כשלבסוף הוא פוקד על ארבעת ה"חלקיקים" שלו להרוג את רנג'י, כשלפתע אישידה אוריו מופיע במקום והורג אחד מהם.

לאחר שהציגו אחד את השני, סזאייל מאושר מעצם המחשבה על ההזדמנות החד פעמית לבחון קוינסי. אישידה מרוצה מכך שהצליח למצוא אספדה בקלות כה מטרידה, ומרשה לעצמו להופיע מאחורי סזאייל ולירות דרך צווארו חץ, אך החץ עם פגיעתו בצווארו של סזאייל – התפרץ.
במהלך הקרב, סזאייל נכנס למלכודת של רנג'י ואישידה. באמצעות קידו ממרחק קצר מאוד, רנג'י מצליח לפגוע בסזאייל ומכריח אותו לסגת. חוזה את פעולותיו של סזאייל, אישידה לוכד אותו בחותם בצורת כוכב מחומש הנוצר בעזרת "סילי סצ'ניידרס", משתמש אישידה בטכניקת "גינטו" על מנת לעטוף את סזאייל בפיצוץ מסיבי. הפיצוץ פוצע את סזאייל בצורה קשה מאוד אך לא הורג אותו, מאפשר לסזאייל לרפא את עצמו לחלוטין בכך שטרף את לומינה, אחד מה"חלקיקים" שלו. לאחר מכן, סזאייל נפרד מהם והולך להחליף בגדים ולתכנן תוכנית חדשה נגד רנג'י ואישידה.
לאחר שובו, סזאייל מיד משחרר את הזאנפאקוטו שלו, פורניקאראס, ומצליח להתמודד אף יותר עם אישידה, ראנג'י, דונדוצ'אקה ופשה. לאחר זמן קצר, מאיורי ונמו שפלשו אל הואקו מונדו יחד עם שאר הקפטנים וסגניהם, מגיעים למקום ונלחמים נגד סזאייל. מאיורי, במטרה ללעוג לסזאייל, נתפס במכוון על ידי היכולת של סזאייל, כשלבסוף התברר שמאיורי ידע על יכולותיו של סזאייל. סזאייל, שמבין שהקרב עומד להגמר, לוכד את נמו בנסיון להנצל, למרות שלמאיורי כלל לא אכפת ממנה
. מאיורי עובר לבאנקאי ומוחץ את סזאייל. לאחר מכן, סזאייל נבלע על ידי הבאנקאי האדיר של מאיורי. למרות כל זאת, הוא לא מת. סזאייל, שהצליח להכנס ברגע האחרון אל תוך גופה של נמו, נולד מחדש, וכתוצאה מכך הורג אותה. למרות זאת, נראה שנמו נותרה בחיים. אך ללא ידיעתו של סזאייל, בתוך גופה של נמו היה סם מיוחד, שמגביר את זמן התגובה ואת תפיסתו של סזאייל, עד לנקודה בה נראה לו שכל שנייה שעוברת, נמשכת מאה שנים. גופו הפיזי של סזאייל לא מסוגל לפצות על מצבו המנטלי המוגבר עד מאוד, ולכן הוא משותק. אז, מאיורי ניגש אליו ודוקר אותה, אומר שהסבל של כל פציעה, כתוצאה מהסם, יימשך לעוד מאה שנים.


כוחות
סזאייל אפורו, בתור המדען של לאס נוצ'ס, בעל אינטלגנציה גבוהה – זאת ניתן לראות כשהוא מספר שהוא תכנן את החדר, בו מתרחש הקרב בינו לבין ראנג'י והאחרים, כך שראנג'י לא יוכל להשתמש בבאנקאי. סזאייל זכה בדרגה של האספאדה השמיני לא מהסיבה שהוא חזק, אלא מהסיבה שהוא בעל מגוון רחב של יכולות מיוחדות שמסייעות לו נגד אויבים. ניתן להבין את זה, מאחר והוא לא הניף אף לו אגרוף במשך כל הקרב.

זאנפאקוטו
שמה של הזאנפאקוטו של סזאייל הוא פורניקאראס (Fornicaras), שפירושה "נסיכת פרוצה רעה". במצבה החתום, לזאנפאקוטו יש הגנה יוצאת דופן המורכב ממספר כדורים המחוברים אחד לשני, במבנה של כדור. הנדן מחובר למשקוף שלו בעזרת חבל בצורת שוט. הלהב מכוון מעט למטה, בדומה לטאצ'י יותר מאשר קאטאנה. פקודת השיחרור של הזאנפאקוטו שלו היא "לגימה" (Sip).
GayApollo2.png picture by F-Proxy

סזאייל משחרר את הזאנפאקוטו שלו על ידי בליעתה של הזאנפאקוטו. ואז גופו של סזאייל מתנפח לגודל עצום, כאשר הוא מתפוצץ וחושף את צורתו המשוחררת של סזאייל. על גבו של סזאייל גודלים זוג גופים דמויי כנפיים, בעוד שחלקו התחתון של גופו הופך למן "נהר" של זרועות שנסוגות אל תוך בגדיו של סזאייל ומאפשרות לו לנוע בחופשיות. הצורה של המשקפיים שלו גם היא משתנת, וארבעה קווים דמויי טיפות מופיעות סביב עינו השמאלית. טיפות נוזל הדומה לדם מטפטפות מתוך בגדיו, קצות אצבעותיו וכנפיו. במצב המשוחרר, סזאייל מסוגל להשליך ולפזר אל האוויר את טיפות הנוזל הזה, כך שהטיפות יגעו בגופם של יריביו. כל טיפה אשר נוגעת בגופו של היריב, יוצרת העתק של היריב. הטיפות מקבלות את גופו, מראהו ויכולותיו של היריב, אך ישנו "קעקוע" של X על עיניהם.
GayAporro3.png picture by F-Proxy

עוד טכניקה אשר סזאייל יכול לבצע בעזרת הזאנפאקוטו שלו, היא בעצם ליצור בובה של יריבו, לאחר שבלע אותו בעזרת ה"כנפיים" בצורה המשוחררת שגידל, לאחר שיורק אותו משם, נוצרת בובה מדוייקת וקטנה של היריב אשר נבלע. סזאייל יכול להכות את הבובה במקומות שונים, וכמו כן, ההשפעה תעבוד על היריב המקורי. אבל, אם למשל יפרק את הבטן בחתיכה אחת, כמו שהודגם, לא יגרם נזק, בתוך הגוף יש הרבה חלקים אשר בונים אותו, לכן סזאייל יכול לפרק את האיברים הפנימיים אחד אחרי השני, כמו שתקף את אישידה, בזמן שהוא ורנג'י נלחמו בו.

בעקבות הקרב נגד מאיורי, סזאייל נהרג על ידי הבאנקאי של קפטן יחידה 12. למרות זאת, הוא חושף יכולת נוספת של פורניקאראס, הנקראת "גבריאל" (Gabriel) – יכולת המאפשרת לו, במקרים בהם הוא נפצע קשה מאוד ואף נהרג, להוולד מחדש בתוך היריב, וכתוצאה מכך להרוג את הגוף המארח.

לא ניתן להגיב.