קוצ'יקי ביאקויה


קוצ'יקי ביאקויה – Kuchiki Biyakuya

דרגה: קפטן יחידה 6 של הסול סוסייטי. ראש משפחת קוצ'יקי ה – 28.
תאריך לידה: 31 בינואר.
זאנפאקוטו: סנבונזאקורה (Senbonzakura).
נראה לראשונה (אנימה): פרק 14.
נראה לראשונה (מאנגה): פרק 51.
סאיו: ריוטארו אוקיאיו (Ryōtarō Okiayu)
תאור הדמות:

קוצ'יקי ביאקויה הוא ראש משפחת האצולה קוצ'יקי העשרים ושמונה במספרו, שהיא אחת מארבעת משפחות האצולה המתגוררות בקהילת הנשמות, ואת המעמד הזה הוא ירש מסביו. וכמו כן, ביאקויה מתנהג באופן אצילי – הוא שליו, ושווה נפש כלפיי אחרים. למרות זאת, בילדותו, ביאקויה היה יותר פתוח לאחרים והתנהג פחות באציליות. על אף התנהגותו הקרה, ביאקויה אכפתי ויגן על אלו הקרובים לליבו. ביאקויה מאוד אהוד בקרב הנשים של סול סוסייטי, ודורג במקום הראשון בסקר "הקפטן שאנו רוצים שיוציא אלבום תמונות" שנערך על ידי איגוד נשות השיניגאמי. הדברים שביאקויה אוהב הם פרחי פעמונים סיניים, הליכות ליליות ומזון מתובל.

ביאקויה לבוש במדי הקפטן הבסיסיים, בנוסף לכיסוי ראש הנקרא "קנסייקאן" (Kenseikan), המסמל את מעמדו האצילי כראש משפחת קוצ'יקי וצעיף לבן שנעשה בידיו של מומחה האריגה טסוג'ישי קורואמון השלישי. הצעיף עשוי ממשי כלנית, והוא משמש כירושה העוברת מדור לדור אל ראש משפחת קוצ'יקי. הצעיף הזה יקר מאוד, ובמחירו ניתן לבנות עשרה בתים גדולי מימדים.


היסטוריה:
ביאקויה נהג לשחק בתופסת עם יורואיצ'י, שהייתה מגיעה באופן קבוע אל אחוזתה של משפחת קוצ'יקי, אך מעולם לא הצליח לתפוס אותה, מאחר וכישורי השונפו שלו היו הרבה פחות טובים מאלו של יורואיצ'י, על אף שהיו מרשימים למדי, יחסית לנער בגילו.
בידיעה שיום אחד הוא עתיד לרשת את מעמדו של סביו גינריי, בתור ראש משפחת קוצ'יקי העשרים ושמונה, ביאקויה התאמן קשה יום אחר יום.
ביאקויה נישא להיסאנה, שאז הייתה לאחת מ"פשוטי העם". לכן, הוא הפר את החוקים על ידי קבלתה של היסאנה אל משפחת קוצ'יקי האצילית. אך חמישים שנה לפני תחילת העלילה של הסדרה, היסאנה מצאה את מותה, ובקשתה האחרונה הייתה, שביאקויה יאמץ לחיקו את אחותה התאומה, רוקיה, אותה היא נטשה כיוון שלא היה באפשרותה להמשיך ולטפל בה. בנוסף, היא גרמה לביאקויה להשבע לה, שלעולם לא יספר לרוקיה אודות משפחתה האמיתית, מהסיבה שהיסאנה האמינה שעם נטישת רוקיה, היא לא יכולה לקרוא לעצמה אחותה של רוקיה.
שנה מאוחר יותר, רוקיה הצטרפה אל ספסל הלימודים של האקדמיה להכשרת שיניגאמי; מעט מאוחר יותר, היא נמצאה על ידי ביאקויה ואומצה לחיקה של משפחת קוצ'יקי. על ידי אימוצה של רוקיה, ביאקויה כיבד את בקשתה האחרונה של היסאנה, אך הפר את חוקיה של משפחתו, פעם נוספת. מאוחר יותר, הוא נשבע בקברם של הוריו, כי יותר לעולם לא ייפר את חוקיי משפחתו, לא משנה מה. כתוצאה מכך, מבחוץ הוא אדיש, אך עמוק בפנים הוא נמצא בדילמה קשה בנוגע להוצאתה להורג של רוקיה: מצד אחד, אם הוא יתערב, הוא ייפר את ההבטחה שנתן להוריו וייפר, כמו כן, גם את חוקי משפחתו פעם נוספת. אך מצד שני, אם הוא לא יתערב בהוצאה להורג, הוא ייפר את ההבטחה שנתן להיסאנה, להגן ולשמור על רוקיה.

סאגת הסול סוסייטי:
בסאגת קהילת הנשמות, על אף הופעתו הקצרה בעולם האמיתי לפני תחילתה של הסאגה, הוא פצע באורח קשה את איצ'יגו כאשר הגיע על מנת להשיב את רוקיה אל קהילת הנשמות, ולא ייחס חשיבות ועניין רב כלפיי איצ'יגו והשאר, עד שהם פלשו אל קהילת הנשמות. הוא מספר לרוקיה על הוצאתה להורג, ומאוחר יותר מפריע למבצע ההצלה של גאנג'ו והאנאטארו. כשאבאראי רנג'י ניסה לעשות את אותו הדבר, ביאקויה ניצח אותו והראה לו את ההבדל בין להשיג את צורתה המשוחררת האחרונה של הזאנפאקוטו, הבאנקאי, לבין לשלוט בה.
לאחר שאיצ'יגו הצליח להציל את רוקיה, הוא וביאקויה ניהלו קרב ארוך וקשה. צורת הבאנקאי של הזאנפאקוטו של איצ'יגו הוכיחה כי היא מהווה אתגר כנגד צורתה הראשונית של שיחרורה הסופי של סנבונזאקורה, הזאנפאקוטו של ביאקויה, אך חוסר הנסיון של איצ'יגו בצורת הבאנקאי התיש אותו. אז, ביאקויה העביר את השיחרור הסופי של הזאנפאקוטו שלו לצורתה החזקה ביותר, מותיר את איצ'יגו בחוסר יתרון. למרות זאת, הופעתו הזמנית של ההולו הפנימי של איצ'יגו משנה את המצב, ושני הלוחמים אוגרים את כל כוחם אל תוך ההתקפה הסופית, שבסופה, חרבו של ביאקויה נשברת, אך זאת של איצ'יגו – נותרה שלמה. הקרב נגד איצ'יגו משנה את הגישה של ביאקויה כלפיי הוצאתה להורג של רוקיה, והוא מספר לאיצ'יגו כי אינו יכול יותר לנסות למנוע מעצמו מלהציל את חייה של רוקיה.

מאוחר יותר, כשמזימתו של סוסקה אייזן נחשפה, והוא מצווה על גין להרוג את רוקיה, ביאקויה תופס אותה וחוטף את התקפתו של גין במקומה. כתוצאה מבגידתו של אייזן, ביאקויה מפר את הבטחתו להיסאנה ומספר לרוקה מדוע אומצה אל משפחת קוצ'יקי, ואף מודה לאיצ'יגו על כך שעזר לו להבין מה עליו לעשות.

סאגת הפילרים:
בסאגת הפילרים של הבאונטו, גנרל יאמאמוטו מדריך את ביאקויה, כראש משפחת קוצ'יקי האצילית, ששמרה את נתוני ההיסטוריה של קהילת הנשמות, לחפש אחר כל הנתונים הקשורים בבאונטו ומקורם. ביאקויה מגלה, לאחר מחקר מעמיק, כי הבאונטו נוצרו עקב תאונה על ידי ראנטאו, אחת מהמדעניות של קהילת הנשמות.
כאשר הבאונטו פולשים אל קהילת הנשמות ורוקיה נפצעת על ידי הבאונטו יושי, ביאקויה מגיעה אליה וגורם ליושי לנכות, שעקב כך, מסתלקת. לאחר מכן, ביאקויה ניסה לאתר את מיקומו של מנהיג קבוצת הבאונטו, קאריאה ג'ין, והשניים נפגשים ביער. הם נלחמים מעט, אך הקרב נקטע על ידי איצ'יגו וראנטאו שהגיעו למקום, וקאריאה נמלט מהקרב יחד עם קוגה גו. מאוחר יותר, ביאקויה צפה באיצ'יגו נלחם בקאריאה, ששאב מספיק אנרגיה על מנת להפעיל שרשרת פיצוצים בקהילת הנשמות. כאשר נראה שקאריאה עמד לפוצץ את עצמו, יורואיצ'י הגיעה למקום וניסתה לגרום לקאריאה לחתום בתוכה את האנרגיה, אך הוא נותר מאמין שאיצ'יגו יוכל להביס אותו.

סאגת הארנקר:
בסאגת האראנקאר, זמן קצר לאחר שאוריהימה אינואה נחטפה, ביאקויה וזאראקי הגיעו לעולם האמיתי על מנת להחזיר את הצוות של היטסוגאיה טושירו אל קהילת הנשמות, עקב פקודתו של הגנרל יאמאמוטו. אך, ביאקויה, בסודיות, מאפשר לרנג'י ולרוקיה לשוב לעולם האמיתי ולסייע להצלתה של אוריהימה, בטענה כי לא ניתנה לו אף פקודה מה לעשות איתם לאחר מכן.

סאגת הואקו מונדו:
הופעתו המרהיבה והלא צפויה של ביאקויה בהואקו מונדו מתרחשת בעיצומה של הסאגה, כמה זמן לאחר שאיצ'יגו וחבריו פרצו ללאס נוצ'ס. למרות שהגחתו של ביאקויה הייתה פתאומית ונראתה מאולתרת ביותר, הסתבר שביאקויה לא הגיע לבד ושהפלישה להואקו מונדו הייתה צעד מתוכנן מראש של הגוטיי-13. יחד עם ביאקויה הגיעו עוד שלושה קפטנים אחרים וסגניהם, אך אל ביאקויה התלווה יאמאדה האנאטארו מהיחידה הרביעית. ביאקויה לא בזבז הרבה זמן ובקלות רבה נכנס ללאס נוצ'ס ומצא את זומארי לה רו, מהאספדה, עומד מעל לרוקיה השוכבת מחוסרת הכרה עוד מהקרב עם אארוניארו. בתוך שניות ספורות השניים מתחילים להפגין יכולת גבוהה ביותר בכל הנוגע למהירות עד שזומארי החליט לשחרר את הזאנפאקוטו שלו. ביאקויה לא התרגש מזומארי וטען כי ההפרש בכוחם גדול מדי ונוטה לטובתו, אולם התחיל הקרב לנטות לטובתו של זומארי. קודם כל איבד ביאקויה את השימוש ברגלו השמאלית וזמן קצר לאחר מכן איבד ביאקויה את השימוש בידו השמאלית לאחר שהקריב את עצמו למניעת פגיעה ברוקיה המותשת. ביאקויה הורה להאנאטארו, שהגיע קצת אחרי ביאקויה לזירת הקרב, לקחת את רוקיה ולזוז מהדרך. אך זומארי הצליח לפגוע ברוקיה עם היכולת המיוחדת של הזאנפאקוטו שלו ולמרות ההקרבה של ביאקויה, כעת שלט זומארי בשיניגאמי. הוא הורה עלייה להתקיף את האנאטארו והשיניגאמי הזעיר נפגע כתוצאה מכך. למרות שמספר הגפיים השימושיות של ביאקויה הולך וקטן, שמר הקפטן על קור רוח: הוא הצליח לנטרל את רוקיה בעזרת קידו מסוג כבילה ושיחרר את "סנבונזאקורה קאגהיושי". כעת ידו של ביאקויה על העליונה, הוא ניצל את יתרונו ותקף בעזרת טכניקה חדשה של הבאנקאי שלו, זומארי לה רו שרד בקושי. אולם שאר התקפותיו נחסמו בקלות ע"י ביאקויה ובעוד שהוא מתחנן על חיו, מנסה למצוא דרך להתחמק מהמוות, ביאקויה לא ריחם והרג אותו.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
ביאקויה מופיע יחד עם קנפאצ'י בזמן שאיציג'ו נלחם ביאמי. ביאקויה מזהיר את איציג'ו מלנסות להצטרף לקרב ואומר לו שעליו למלא את חובותיו בתור השיניגאמי המחליף של קראקורה. לאחר מכן קנפאצ'י מבקש ממנו לחסל את יאמי שכביכול נראה מובס ושרוע על הקרקע. בזמן שהשניים מתווכחים מי יהיה זה שיתן את המכה האחרונה יאמי קם מן האדמה כועס במיוחד ואומר להם לא לזלזל בו. ביאקויה משחרר את הבנקאי שלו כדי להגן על עצמו מהתקפה של יאמי ו"תחרות" מתחילה בינו לבין קנפאצ'י. לאחר שהקפטנים מפילים את יאמי שוב הוא קם עצבני מתמיד והשחרור שלו משנה צורה. יאמי אומר שהם זלזלו בו ושהוא הולך לחסל אותם הפעם.

סאגת מפתח המלך:
לאחר תבוסתו של אייזן, ביאקויה וזאראקי חזרו מהואקו מונדו והשאירו את יאמי מובס על האדמה. בקרב נגד יאמי, ביאקויה איבד את ידו.

יכולות מיוחדות:
ביאקויה, כשיניגאמי מתקדם בדרגת קפטן, בעל כישורים גבוהים בתחום הקידו. בקרב, פרט לזאנפאקוטו שלו, ביאקויה נוהג לבצע קידו שונים, ובעיקר את ההאדו ביאקוראי (Byakurai) והבאקודו ריקוג'וקורו (Rikujōkōrō), הקידו המועדפים עליו.
כמו כן, ביאקויה מיומן מאוד בשימוש בשונפו, ואף מעבר לכך. הקשר שלו לשיהואין יורואיצ'י, שמכונה "אלת הבזק", איפשר לו ללמוד ממנה מגוון רחב של טכניקות שונפו מתקדמות, אולם הוא אינו מרבה להשתמש בהן, עקב סלידתו מיורואיצ'י.

אוטסוסמי (Utsusemi) – אוטסוסמי היא הטכניקה השלישית בסדרה ממשפחת הצעדים המהירים שביאקויה למד מיורואיצ'י. לא ידוע דבר על שאר הטכניקות ממשפחת הצעדים המהירים וכמובן גם לא ידוע כמה מהם יש (לא כולל את ה"שונפו"). הטכניקה הזאת משמשת יותר כאמצעי התחמקות מאשר מלהגיע ממקום למקום במהירות רבה. המשתמש בטכניקה לכאורה נפגע מן המכה המכוונת אליו, אך שנייה קצרה לאחר מכן היריב רואה שהוא למעשה פספס את המטרה ומשהו אחר נשאר במקומה (במקרה של ביאקויה – החלוק הלבן שלו).

זאנפאקוטו:
הזאנפאקטו של ביאקויה נקראת "סנבונזאקורה" [אלף פריחות דובדבן]. במצב הלא משוחרר, סנבונזאקורה נראית כמו קאטאנה רגילה. בכדי לשחרר את השיקאי שלו, ביאקויה משתמש בהברה יחידה, "התפזרי". בנקודה הזאת הלהב של הזאנפאקטו שלו מתחיל להיעלם, אבל בעצם הלהב התפזר לאלף להבים כ"כ קטנים שאפשר לראות אותם רק כשאור של השמש משתקף בהם, השיקאי הזה דומה בצורה מסויימת לנשירה של עץ דובדבן. הבאן קאי של בויאקויה נקרא "סנבון סאקורה קאגיושי" הבאן קאי דומה לשיקאי, אבל בתוספת כמות כוח, לאחר שהוא עוזב את הזאנפאקטו שלו, ונותן לה להיבלע ברצפה, זוג שורות של חרבות עולות מהאדמה ליד ביאקויה. הכוח והמהירות של ההתקפה מלמדות שלא הרבה רואים אותה מגיעה שלא לדבר על התחמקות ממנה.

אך זאת היא רק הצורה הראשונה של הבאנקאי, שלו גם צורה שניה בשם סנקיי. בצורה זאת הלהבים הקטנים של סנבונזאקורה מתלכדים לכדי מאות חרבות סגולות בוהקות שיוצרות איצטדיון ענק מסביב לביאקויה ויריבו. החרבות, בדומה ללהבים שמהן הם מורכבים, נשלטות ע"י ביאקויה וזזות לפי רצונו, אך הוא בדרך כלל ישתמש נגד יריבו רק בחרב אחת מתוך ההמון. הסנקיי מיועד להתקפה והשמדה, וביאקויה בעצם זונח את יכולות ההגנה של סנבונזאקורה כאשר הוא עובר למצב זה.
לצורת הסנקיי, הצורה השנייה של הבאנקאי של בויאקויה יש צורה סופית "האקוטאיקן" [להב מלכותי לבן], שבו הוא אוסף את כל הלהבים הקטנים מהבאן קאי והופך אותם ללהב אחד לבן.

צורה השלישית והחדשה ביותר של סנבונזאקורה קאגהיושי נקראת – "גוקיי". מיליוני עלים חדים כמו תער מסתובבים מסביב ליריב, מקיפים אותו מכל פינה אפשרית ומונעות כל ניסיון בריחה (בדומה לסנקיי). היריב מביט בחוסר אונים בעלים המסתחררים בעוד שביאקויה מחכה לרגע הנכון. ברגע שביאקויה מחליט לפעול, כל העלים מתחילים לסגור במהירות על היריב וגורמים לפיצוץ ענקי, חותכים כל מה שבדרכם.

לא ניתן להגיב.