קוצ'יקי רוקיה


Kuchiki Rukia – קוצ'יקי רוקיה

דרגה: שיניגאמי ביחידה 13
יום הולדת: 14 בינואר
גובה: 144 ס"מ
משקל: 33 ק"ג
זאנפאקוטו: סודה נו שיראיוקי
נראה לראשונה בפרק (אנימה): 1
נראה לראשונה בפרק (מאנגה):1

סאיו: אוריקאסה פומיקו (Orikasa Fumiko)

תאור הדמות:
רוקיה נולדה למשפחה במעמד נמוך, והיא עדיין שמרה על צנעותה גם לאחר שאומצה למשפחה מהמעמד הגבוה. היא מלאת חן ו"נקייה", ועדיין מדברת עם אנשים רגילים. אפילו שהיא אומרת לאיצ'יגו שהיא גדולה ממנו פי 10 כמעט, היא בחיבה ובתמימות מוצאת את דרכה בעולם המודרני: בהתחלה היא לא ידעה איך לפתוח קופסת מיץ רגילה, וגם את השפה היפנית היומיומית היא למדה מקריאת מנגה.

רוקיה היא שחקנית מומחית, היא מסוגלת לשחק במצבים מאוד קשים, איצ'יגו הוא היחיד שמבחין שרוקיה מעמידה פנים. רוקיה נהנית לצייר (ובמקרה שלה מאוד גרוע), הציורים שלה כוללים אנשים והולואים נראים כמו דובים וארנבים. בנוסף רוקיה אוהבת לטפס למקומות גבוהים.

גישתה והתנהגותה של רוקיה כלפי איצ'יגו משתנות במהלך הסדרה. בהתחלה, היא הייתה רבה ומתנגדת, ולאחר מכן היא הייתה דואגת ונותנת עצות כמו זקנה חכמה. ברוב הסצנות שלהם הם נראים כאשר הם צורחים אחד על השני ומתווכחים, אבל למרות זאת הם מבינים מאוד טוב אחד את השני, ולפעמים הם היחידים שמסוגלים לדבר אחד עם השני בלי פחד.

לרוקיה יש צד עמוק ורציני, וזאת רואים כאשר היא נלקחת בחזרה לסול סוסייטי אחר שהיא נתנה את כוחותיה לאיצ'יגו.כאשר היא שהתה שם, כלואה ב-"מגדל החרטה", היא הייתה מיואשת וזנחה את התקווה. לה ולאיצ'יגו יש אותם רגשות לגבי אובדן ואשמה. איצ'יגו חשב שהוא גרם למותה של אימו ולהוצאת ההורג של רוקיה, ורוקיה חשבה שהיא אשמה במותו של קאיין ואשמה ב"מותו של איצ'יגו".

מגורים:
בגלל התנאים בהם רוקיה עמדה בסיפור המוקדם ובסאגת הבאונטו, רוקיה גרה בארון של איצ'יגו ביחד עם קון. היא נעזרת בחלון החדר של איצ'יגו ככניסה לבית משפחת קורוסאקי.
בנוסף לכך היא השיגה בגדים יום יומיים ובגדי בית ספר , שאת חלקם היא גנבה מאחותו של איצ'יגו יוזו, וחלק היא קבלה מאורהארה.

חודשים אחדים אחרי סאגת הסול סוסייטי, רוקיה חוזרת לעולם האמיתי ביחד עם 5 שיניגאמים נוספים כדי להילחם באיום העולה של הארנקרים.
היא מצליחה לשכנע את משפחת קורוסאקי לתת לה להישאר לגור בביתם על ידי שימוש בסיפור לא אמיתי ופתטי שמשכנע לחלוטין את יוזו ואישין, לבסוף היא מקבלת מקום בחדרם של יוזו וקארין.

היסטוריה:
רוקיה ואחותה הגדולה, היסאנה, הגיעו לאזור 78 של רוקונגאי לאחר שנהרגו בעולם החיים. היסאנה נטשה את רוקיה כאשר היא הייתה תינוקת, מכיוון שלא יכלה להמשיך לתמוך בעצמה ובאחותה.
רוקיה גדלה הודות לעצמה עד שפגשה את אבאראי רנג'י וילדים אחרים בגילה. הם עבדו ביחד בכדי לגנוב אוכל ולשרוד, ובכך להפוך למשפחה. בזמנים הללו, רוקיה ורנג'י הראו סימנים של כוחות רוחניים.
בהתחלה רוקיה הייתה נגד השיניגאמים, אך לאחר מותם של כל חבריה מלבד אבאראי רנג'י היא החליטה לנסות להתקבל לאקדמיה במטרה למצוא חיים טובים יותר.

באקדמיית השיניגאמים, רנג'י התקבל לכיתה הגבוהה ורוקיה התקבלה לכיתה בדירוג השני. רנג'י ורוקיה החלו לגדול בנפרד בגלל התקדמותו של רנג'י באימונים. ההפרדה הרגשית החלה לגדול כאשר רוקיה נשאלה אם ברצונה להצטרף למשפחת קוצ'יקי. רנג'י הביע שמחה בגלל אותה ההצעה אבל שניהם לא הודו שהם לא מסכימים עם הסידור בגלל שכנראה הם לא יוכלו לראות אחד את השני יותר. רוקיה באי רצון הצטרפה למשפחה ומיד גויסה ליחידה 13 מבלי לסיים את הלימודים או לעבור את מבחני הקבלה.
מבלי שרוקיה תדע, ביאקויה אימץ אותה בכדי להגשים את משאלתה האחרונה של היסאנה, שהייתה אישתו.

ביחידה 13, רוקיה לא קיבלה עמדה מרכזית. בהמשך נתגלה שזה היה בגלל השפעתו של ביאקויה, בגלל שהוא לא רצה שהיא תישלח למשימות מסוכנות. היא התחברה עם סגן היחידה, קאיין שיבה, שרוקיה מאוד העריצה את אישתו, מיאקו שיבה.
כאשר מיאקו נהרגה על ידי הולו, רוקיה, קאיין, ומפקד היחידה, ג'ושירו אוקיטאקה צדו אחרי ההולו בכדי להורגו. קאיין התמודד לבד מול ההולו אבל יכולתו המיוחדת של ההולו הרסה לקאיין את חרבו.
רוקיה רצתה לזרוק את חרבה בכדי לעזור אבל היא נעצרה על ידי אוקיטאקה. הוא אמר לה שלקאיין זה קרב של כבוד יותר מאשר קרב על חייו. מה שאומר שאם רוקיה הייתה עוזרת, קאיין היה ניצל אבל כבודו היה נהרס לתמיד.
בינתיים ההולו נכנס אל גופו של קאיין והשתלט עליו. אוקיטאקה החל להילחם נגד ההולו אבל מחלתו אפשרה להולו לנצל את ההזדמנות לתקוף את רוקיה. ההולו היה כל כך בטוח שלרוקיה המפוחדת והפגיעה לא יהיה אומץ להרים חרב נגד היצור המפלצתי שאליו הפך הסגן שלה, ולכן הוא פשוט זורק את עצמו אל עבר חרבה השלופה, אך לרוע מזלו רוקיה אינה מסיטה את חרבה, והוא משתפד עליה. ברגעי הגסיסה שלו קאיין מצליח להשתלט על גופו שוב, ובפרק זמן זה מודה לרוקיה על כך שהרגה אותו. רוקיה הביאה את הגופה אל בית משפחת שיבה אבל פחדה להתנצל בגלל שהיא מרגישה אשמה במותו של קאיין.

הסיפור המוקדם:
בזמן הסיור בעיר קאראקורה, רוקיה נכנס
ת לחדרו של איצ'יגו בכדי לעשות העברה לרוח שעקבה אחריו. רוקיה נתפסה בהפתעה כאשר איצ'יגו בועט בה, ללא היכולת להאמין שאדם רגיל יכול לראות שיניגאמי, וגם לתת לה בעיטה. הולו תוקף את ביתו של איצ'יגו ורוקיה נפצעת בגלל שהגנה על איצ'יגו.
ללא היכולת להילחם, היא מנסה להעביר קצת מכוחה אליו, כדי להילחם נגד ההולו, אבל כמעט כל כוחה עובר אליו. איצ'יגו נלחם, מביס את ההולו ומציל את רוקיה.

כתוצאה מייבוש כוחותיה של רוקיה, רוקיה אינה יכולה לחזור אל הסול סוסייטי. היא מאולצת לחיות בגיגאי שאורהארה נתן לה בזמן שהוא מנסה להחזיר אליה את כוחותיה.
לרוע המזל, איצ'יגו החל בתפקידו החדש, להילחם נגד הולואים ואפילו מנוס גרנדה. לבסוף, בגלל חשיפתם של חבריו של איצ'יגו לכוחו, כוחותיהם מתעוררים.

כאשר רוקיה ממשיכה לגור בעולם החיים, היא מרגישה יותר נוח עם החיים שם. חשש מכך שהיא תישאר בעולם בני האדם, רוקיה בורחת מביתו של איצ'יגו. שני שיניגאמים מהסול סוסיאטי, חברה מהילדות אבאראי רנג'י ואחיה הגדול (שאימץ אותה אל משפחתו) קוצ'יקי ביאקויה, באים בכדי לעצור אותה וגם כמעט הורגים את איצ'יגו בדרכם. פוחדת לשלומו של איצ'יגו, רוקיה מסכימה לחזור כאסירה לסול סוסייטי, ומתחננת לאיצ'יגו שישכח אותה ושלא יבוא להצילה.

סאגת סול סוסייטי:
רוקיה נכלאת בכלא של יחידה 6, ודינה הוא מוות. בזמן שאיצ'יגו וחבריו עושים את דרכם אל הסול סוסייטי, רוקיה פוגשת את הנאטארו יאמאדה, שמונה בכדי לנקות את תאה, והיא מספרת לו על איצ'יגו ועל עולם בני האדם. הנסיבות לשליחתה של רוקיה לגזר דין מוות מתחילות להראות מאוד מחשידות, כאשר התאריך לא משתנה פעם אחת אלא פעמיים, שנשארים לה עוד 25 ימים ולא 30 כפי שתוכנן.
בנוסף לכך, הסוקיאוקו, נשק עוצמתי המסוגל להרוג ללא הרף עין את השיניגאמי החזק ביותר ובעיקר משומש בכדי להרוג בדרגת קפטנים, מוצב במצב של הוצאה להורג. ימים לאחר מכן, היא מועברת למקדש החרטה שם היא מסתכלת על הסוקיאוקו. רנג'י שרואה את המעבר שלה אומר לה שאחד מהפולשים אל הסול סוסייטי הוא איצ'יגו.

בזמן שהיא נמצאת במקדש החרטה, רוקיה רואה את הפולשים חודרים לסיירייטיי דרך השמיים, והיא מיודעת על כך שרנג'י הובס, והיא מרגישה באותו רגע שאיצ'יגו וקאנפצ'י נלחמים. שלושה ימים לפני ההוצאה להורג, גאנג'ו שיבה והנאטארו יאמאדה מצליחים לעבור את שומרי המקדש ולהיכנס פנימה. גאנג'ו מבין שהוא עומד להציל שיניגאמי שהרג את אחיו הגדול, ומאיים להרגו, הם מופסקים על ידי ביאקויה, ואחרי שכנוע של הנאטארו, גאנג'ו מחליט להתמודד מול ביאקויה בכדי לשמור על רוקיה. הוא כמעט נהרג, אבל הפרעה של איצ'יגו מצילה אותו. הפרעה נוספת של ג'ושירו אוקיטאקה ושיאוהאין יוראיצ'י מצילה את כולם, אבל מאלצת את רוקיה לחזור פנימה אל המקדש.

שלושה ימים לאחר מכן, רוקיה מוצאת החוצה מתוך המקדש בכדי להוציאה להורג, בדרכה, היא חשה ברנג'י שמובס עוד הפעם והיא מתעמתת עם איצ'ימארו גין. הוא מציע לה שהוא יציל אותה, את רנג'י, ואת הפולשים, ואז התקווה חוזרת אל רוקיה אבל אז הוא אומר לה שהוא משקר. היא מובאת אל הסוקיאוקו ובאשר למשאלתה האחרונה, היא מבקשת שהפולשים יחזרו לעולם החיים ללא פגע.
הסוקיאוקו משתחרר ושנייה לני שהוא הורג את רוקיה הוא נעצר על ידי הזאנפאקוטו של איצ'יגו. אוקיטאקה וקיוראקו מגיעים והורסים את הסוקיוקו בזמן שאיצ'יגו הורס את מבנה ההוצאה להורג. רנג'י מגיע ואיצ'יגו מביא לו את רוקיה בזמן שהוא נשאר בכדי להתמודד מול הסגנים שנותרו וביאקויה.

רנג'י לוקח איתו את רוקיה אבל בדרכם הם נעצרים על ידי קאנאמה טוסן, ששולח אותם בחזרה לגבעת סוקיוקו. אייזן, טוסן ואיצ'ימארו נחשפים כבוגדים ואייזן מבקש מרנג'י להעביר לידיהם את רוקיה, רנג'י מסרב, ובקלות מובס עד שאיצ'יגו מופיע, איצ'יגו גם מובס ואייזן חושף שהוא ארגן את יום ההוצאה להורג בכדי להשיג את כדור העיוות, מכשיר שיכול לשבור את החסימה שבין שיניגאמי וההולו, מנשמתה של רוקיה.
הכדור היה נמצא בתוכה כאשר היא הייתה בגוף הגיגאי שניתן לה על ידי אורהארא, מכשיר שהוכן על ידי אורהארא. אייזן תיכנן לקבל את הכדור, אחרי ההוצאה להורג של רוקיה, אבל ההפרעה של איצ'יגו הרסה לו הכל.
למרות שהוא אינו יכול להוציא את הכדור ללא פגע ברוקיה, אייזן מורה על איצ'ימארו להרוג אותה אבל היא ניצלת על ידי ביאקויה שדוחף אותה מההתקפה, וסופג אותה בגופו שלו. הקפטנים שנשארו והסגנים הגיעו ככוח נוסף, אבל אייזן וחבורתו נצלים על ידי הולואים שנשלחים להואקו מונדו.

בזמן שביאקויה מחלים, הוא מספר לה על אחותה ומסביר לה על כוונתו להרוג אותה בגלל שבועה שהוא אמר להוריו שהוא לא ישבור את הכללים שוב.
בזמן שאישידה, סאדו, איצ'יגו ואוריהימה מתכוננים לחזור לעולמם, רוקיה מבקשת את סליחתם של משפחת שיבה, ומחליטה להישאר בסול סוסיאטי.

סאגת הבאונטו:
באנימה, רוקיה חוזרת לעולם בני האדם בזמן שהבאונטו מתחילים להגיח אבל היא לא מודעת לכך שהיא לא נשלחה בכדי לחסל הולואים.
לכן, היא מופתעת כשהיא מגיעה ורואה את איצ'יגו נלחם מול יושינו סומה. היא מצילה אותו, ולאחר מכן, מתי שתם הקרב, רוקיה הולכת לאורהארה ופוגשת את שלושת מחפשי הבאונטואים. רוקיה מבלה את זמנה בע
ולם בני האדם עם איצ'יגו והיא חוזרת ללימודים כמו בסיפור המוקדם, כשהיא משכנעת את כולם עם מכשיר זיכרון שהיא כל הזמן הזה שהיא לא הייתה, היא הייתה ולמדה בבית הספר.

בזמן קרב שלה ושל הבאונטו מאבאשי, היא נשלטת על ידי בובתו ריטז. ריטז משתלטת על רוקיה ועל חרבה, אבל בלי להפוך את החרב לצורת השיחרור. לבסוף אוריהימה מצליחה להוציא את השליטה של ריטז.
מאוחר יותר היא חוזרת עם כולם לסול סוסיאטי, בגלל המתקפה של הבאונטו על הסול סוסיאטי. בזמן שהיא חוזרת ליחדה שלה היא נתקפת על ידי יושי. היא מצליחה להדוף את יושי לזמן מה בעזרתה של רירין, אבל כפצועה ולאחר שיושי לוקחת כבן ערובה ילד קטן, רוקיה נאלצת להיכנע.
יושי משספת את רוקיה כמה פעמים ותוקעת את חרבה ברגלה אבל ביאקויה מציל אותה לפני שיושי הורגת אותה.

בזמן שהיא מחלימה במיטה, רוקיה שומעת מכמה משרתים שאיצ'יגו נלחם נגד ג'ין קאריה בגבעת סוקיוקו, והיא מנסה להגיע אליו. היא מבקשת מרנג'י שיקח אותה לשם. היא רוצה לעזור לאיצ'יגו אבל רנג'י אומר שהיא לא תפריע, וגם אוריהימה רוצה וגם אותה רוקיה עוצרת ואומרת שלא להפריע לאיצ'יגו מכיוון ששניהם באים מאותו רקע.

סאגת הארנקאר:
רוקיה מופיעה אחרי תבוסה קודרת ועצובה של איצ'יגו בידי שני ארנקארים, שהיא מגיעה עם צוות התגבורת של היטסוגאיה טושירו.
אחרי שהיא מרביצה ומרעידה את איצ'יגו מהדיכאון שלו היא מחזירה את הנחישות שלו לעזור לחבריו. לאחר מכן, הם הולכים לביתו של איצ'יגו בכדי ששאר השיניגאמים יסבירו את המצב עם אייזן.
כאשר גרימג'ו הגיע לעולם החיים עם שאר הארנקארים, רוקיה מביסה בקלות את די רוי, שהיה נומרוס, על ידי שיחרור החרב שלה. אבל גרימג'ו מופיע ומתחיל להילחם באיצ'יגו.

רוקיה מדברת עם אוריהימה אחרי שאוריהימה קיבלה את המילים הקשות מפי אורהארא. היא מעודדת אותה ולוקחת אותה אל הסול סוסיאטי בכדי ששם הם יתאמנו ביחד. אחרי שגרימג'ו מופיע שוב בכדי להילחם באיצ'יגו רוקיה מופיעה בכדי לעזור. שנייה לפני שהיא עומדת למות על ידו של גרימג'ו, היראקו מופיע. רוקיה די מופתעת מההתחברות של איצ'יגו ו"האנשים החדשים" (הוויזארדים).

לאחר מכן, היא מופיעה בביתה של אוריהימה בכדי לשמוע על לכידתה. כאשר איצ'יגו נשבע על שיחזיר אותה, רוקיה ושאר השיניגאמים מוחזרים לסול סוסיאטי על ידי ביאקויה וקאנפצ'י.

סאגת הואקו מונדו:
לאחר שנלקחה בחזרה לסול סוסייטי ביחד עם יתר הצוות של היטסוגאיה, רוקיה ורנג'י מופיעים בהואקו מונדו למרות הכל ומגיעים בדיוק בזמן לחלץ את איצ'יגו והאחרים מידיו של לונוגאנגה, ההולו השומר על לאס נוצ'ס.
בדרכם ללאס נוצ'ס, הקבוצה נתקלת פעם נוספת בלונוגאנגה אך הפעם הוא מצליח לקבור אותם בחול. הם מוצאים את עצמם עמוק מתחת לפני פני המדבריות של הואקו מונדו, אך רוקיה לא נראת בשום מקום.
בנתיים, רוקיה ניצלת ממנוס גראנדה הודות לשיניגאמי מיסתורי הכובש מסכת הולו, העונה לשם אשידו. מסתבר שאשידו נתקע בהואקו מונדו לאחר שיצא עם חבריו בעקבות הולואים לפני מאות שנים. רוקיה ואשידו מתיידדים, ולאחר שהם מתאחדים עם חבריה של רוקיה ומוכנים לצאת מיער המנוס ולהתקדם ללאס נוצ'ס, הם מותקפים על ידי אדג'וקה ואשידו מחליט להשאר מאחור בשעה שרוקיה והאחרים נמלטים. רוקיה נאלצת לעזוב, ומבטיחה לאשידו שהיא תחזור לקחת אותו.
לאחר שהם מצליחים לפרוץ את חומות לאס נוצ'ס ולחדור אל תוך טירתו של אייזן, החבורה מתפצלת. רוקיה מוצאת את עצמה פנים מול פנים עם אראנקאר העוטה מסכה על פניו. כשהאראנקאר מסיר את המסכה, רוקיה נדהמת לראות את פניו של קאיין לפניה. אולם מסתבר שזהו לא קאיין האמיתי, אלא אארוניארו ארוריארי, האספאדה התשיעי, שרק שיחק ברגשותיה. רוקיה מצליחה לגלות את חולשתו של אארוניארו – אור שמש – והורגת אותו, אך תוך כדי גם נפצעת באופן קשה.
לאחר הקרב, זומארי לה רה מגיע על מנת לסיים את עבודתו של אארוניארו, אך ביאקויה עוצר בעדו. מסתבר שביאקויה, לצד שלושה קפטנים נוספים וסגניהם, הגיע ללאס נוצ'ס על מנת לסייע לאיצ'יגו וחבריו. במהלך הקרב, זומארי המיואש לוקח שליטה על גופה הרפוי של רוקיה ומאלץ אותה להתקיף את אחיה, אולם ביאקויה עוצר אותה ומחסל את זומארי. בתום הקרב, רוקיה מחלימה מפציעותיה הודות להאנאטארו, שהתלווה אל ביאקויה.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
כשאיצ'יגו יוצא לדרכו אל המגדל בו כלואה אוריהימה, הוא נתקל ביחידת החיסול של לאס נוצ'ס. אולם אז רוקיה, סאדו ורנג'י מגיעים לעזרתו. הם מעכבים את האקסקיואס בשעה שאיצ'יגו ממשיך הלאה. רוקיה מתעמתת עם רודובון לאחר שחיסלה את כל אנשיו. רודובון מחליט לשחרר את הזאנפאקוטו שלו וחושף את היכולת שלו לייצר את אנשיו ביחידת החיסול ללא גבול.
כשנראה שהם לא מצליחים להביס את רודובון, מופיע אויב חדש – יאמי, שהורג את רודובון ונאלץ לשחרר את הזאנפאקוטו שלו. רוקיה, רנג'י ואישידה נדהמים לראות לפניהם את יאמי, שגדל למימדים מאסיביים והציג את עצמו בתור אספאדה אפס, האספאדה החזק ביותר.

סאגת השיניגאמי המחליף האבוד:
רוקיה לא הופיעה בסאגה הזאת עד הבגידה של גינג'ו, היא הגיעה עם תגבורת מסול סוסייטי שכללה את איקאקו, רנג'י, ביאקויה, היטסוגאיה וקאנפאצ'י.
רוקיה מחזירה את כוחותיו של איצ'יגו ומיד מוצאת את עצמה בקרב נגד רירוקה, הן נלחמות זמן רב אך לבסוף רירוקה נכנסת אל הגוף שלה והקרב נפסק, ביאקויה אוסף אותה ורנג'י שומר עליה.
כשרוקיה מתעוררת, היא מגלה שהשאר עוזבים אל סול סוסייטי. מיד לאחר מכן טסוקישימה תוקף את איצ'יגו בכעס על זה שהביס את גינג'ו, אך רוקיה מנסה להגן עליו ורירוקה יוצאת מגופה וסופגת את המכה.

כוחות:
רוקיה, כשיניגאמי של יחידה 13 , יש כוח סטנדרטי של כל שיניגאמי ביחידה.
יש לה את הידע הבסיסי לשימוש בזאנפאקוטו, רק שנראה שהיא למדה להשתלט על טכניקות ר
גילות. הכוח החזק של רוקיה הוא השליטה המצוינת בקידו, חלק ממילות הקסם שהיא משתמשת הם בסוג של- קשירה, הרפאה, טיהור והריסה. רנג'י הוסיף שהיא מאוד מהירה.

אחרי שהיא איבדה את כוחה, רוקיה יכלה להשתמש רק במספר קידו, אבל הם היו כל כך חלשים שלא הייתה להם השפעה על המטרות. בסאגת הבאונטו נראה שהיא משתמשת בקידו ברמתו של רנג'י. מאז האירועים בסול סוסיאטי, כוחותיה של רוקיה חזרו אליה כמעט לחלוטין.

אפילו שרוקיה אינה מוצבת ביחידה 13 בתפקיד מרכזי, היא חזקה ומוכשרת בכדי להפוך לאחת כזו שהיא בעלת תפקיד מרכזי.

זאנפאקטו:
הזאנפאקוטו של רוקיה נקרא סודה נו שיראיוקי (שרוול של שלג לבן), עד אחרי סאגת הסול סוסיאטי הוא נקרא ללא שמו. פקודת השיחרור של החרב הוא "רקוד" (dance).

בצורתו החתומה, סודה נו שיראיוקי נחשב לאחד מהזאנפאקוטו היותר יפים שיש בסול סוסיאטי. הוא לגמרי לבן, כולל הידית, הטסובה, והלהב.
הטסובה הופך לעגול וסרט לבן יוצא מתוך קצה הידית. סודה נו שיראיוקי הוא חרב מסוג קרח ששולט בקרח, כמו חרבו של היטסוגאיה, אבל בדרך שונה מחרבו. כמו חרבו של טוסן (סוזומושי) וחרבו של אורהארא (בניהימה), סודה נו שיראיוקי מסוגל ליותר מיכולת אחת.

יכולתיו של סודה נו שיראיוקי נשלטים על ידי "ריקוד" של רוקיה.
עם הפקודה הראשונה "ריקוד ראשון, ריקוד ירח" , רוקיה יוצרת מעגל סביב מטרתה ומקפיאה את כל מי שנמצא באזור העיגול מהיבשה ועד השמיים.
בפקודה השנייה, "ריקוד נוסף, גל לבן", רוקיה יורה גל ענק של קרח דרך חרבה.
ולבסוף, הפקודה השלישית "ריקוד שלישי, חרב לבנה" מקנה לרוקיה לעצב את חרבה עם קרח (בתנאי שהחרב שבורה) ולשפד את היריב בדרכו.

לא ניתן להגיב.