קורוטסוצ'י מאיורי


קורוטסוצ'י מאיורי – Kurotsuchi Mayuri

דרגה: קפטן היחידה השתיים עשרה של הגוטיי; הנשיא השני של מכון המחקר של סיירייטיי.
תאריך לידה: 30 במרץ.
גובה: 174 ס"מ.
משקל: 54 ק"ג.
זאנפאקוטו: אשיסוגי ג'יזו (Ashisogi Jizo).
סאיו: ריוסי נאקאו (Ryūsei Nakao)

תיאור הדמות:
קורוטסוצ'י מאיורי הוא מדען סדיסט ואכזר, הרואה כל יצור חי לא כנפש חיה, אלא כנושא מחקר – כך הוא מתייחס גם לעצמו, וערך אין ספור ניסויים על גופו שלו. מאיורי נוהג לשנות את העיצוב של פרצופו – בתחילה, הוא כבש מעין כובע לבן ומוארך הנוטה שמאלה; ולאחר מכן עיצב את שיערו, כך שהוא נראה כקרני אייל. עיצובו של מאיורי מזכיר מאוד את הפרעונים של מצרים. למרות כל זה, למאיורי למעשה יש פנים אנושיות מתחת לכל המסכות והאיפור – עיניו צהובות, ושיערו כחול וקצר.

היסטוריה:
בעבר, בתקופה בה אוראהארה רק החל לשרת כקפטן היחידה השנים עשר, מאיורי היה תחת מעצר במתקן של יחידת המעצר המיוחד של היחידות המיוחדות, והיה כלוא בנפרד משאר הפושעים במתקן, מאחורי סורגים.
על פי בקשתו של אוראהארה, מאיורי לבסוף השתכנע והסכים להצטרף אליו ולשרת תחתיו בתור סגנו במכון המחקר, אותו אוראהארה מתכנן להקים.
למאיורי היו יחסים גרועים עם היורי והם ניהלו ריבים בלתי פוסקים, בעיקר מצידה של היורי, אך מאיורי נותר שליו ורגוע, בניגוד להיורי שפשוט התרגזה פעם אחר פעם.
לאחר גירושו של אוראהארה, מאיורי הפך לנשיא השני במספרו של מכון המחקר של סיירייטיי, ואף לקח את מקומו של אוראהארה כקפטן היחידה השתיים עשרה.

מחקרים והמצאות:
מעט מאוד ידוע על המצאותיו של מאיורי, בניגוד להמצאותיו של אוראהארה קיסוקה, אך ידוע כי הוא ערך ניסויים בשילוב בין נשמה מלאכותית בגוף מלאכותי – הגיגאי.

קורוטסוצ'י נמו -
'בתו' ויצירתו של מאיורי. נמו היא התוצאה הסופית של מחקרו של מאיורי בשילוב בין נשמה מלאכותית וגוף מלאכותי, גיגאי. מאיורי העניק לה כוח פיזי רב.

הסם ה'על אנושי' -
המצאה חסרת רחמים אשר המציא מאיורי בה הנפגע מן הסם חווה חוויה שלכל אדם מיומן אחר היא רגעית או נמשכת לפרק זמן קצר ביותר. הסם גורם לאותו הנפגע להרגיש שלכאורה נעצר הזמן, כאשר הזמן באמת זז באיטיות רבה. כלומר, הנפגע ירגיש ששנייה אחת הפכה למאה שנה (תלוי במינון), זה כולל תחושות של כאב שנמשכות כמה שניות אבל בשביל הנפגע התחושה נמשכת כמה מאות שנים. ההברקה בסם ה"על אנושי" של מאיורי היא שרק החושים מושפעים מן הסם, בעוד שהגוף ממשיך לפעול כרגיל. לכן, בסופו של דבר, הגוף עצמו יירקב ויזדקן עד חוסר פעילות או מוות. תהליך זה ייקח שניות ספורות בלבד, אך בשביל הנפגע הוא ימשך מאות שנים.

סאגת סול סוסייטי:
באסיפת הקפטנים, הדנה בכישלונו של איצ'ימארו גין להרוג את הפולשים, מתפרץ וויכוח בין קורוטסוצ'י מאיורי וזאראקי קאנפאצ'י.
לאחר תבוסתו של מאדאראמה איקאקו לאיצ'יגו, מאיורי מתחקר אותו, אך כשמגלה שאיקאקו לא יודע דבר, או לפחות לא רוצה לספר, בכוונתו להעניש אותו, אך אז מתערב קאנפאצ'י ועוצר בעדו, באומרו כי אין לו את הסמכות להעניש קצינים מיחידות אחרות.
מאוחר יותר, הוא מוצא את אישידה אוריו ואינואה אוריהימה, לאחר שפיצץ את אנשיו. מאיורי, שראה את יכולותיה של אוריהימה, מתעניין בהן מאוד, ומציע לה להפוך לנושא המחקר שלו מרצונה, אך היא מסרבת. מתפתח קרב בין מאיורי ואישידה, ואישידה חושף את יכולותיו כקווינסי, אולם תגובתו של מאיורי לכך שונה מהתגובה לה ציפה אישידה. מאיורי חושף כי הוא ערך ניסויים על סבו של אישידה, סוקן.
לאחר ששותק על ידי השחרור הראשוני של אשיסוגי ג'יזו, הזאנפאקוטו של מאיורי, אישידה נאלץ להשתמש בטכניקת קווינסי המאפשרת לו להניע את האיברים המשותקים, ובכך להמשיך להלחם. זה מה שגורם למאיורי לפתח סקרנות כלפיו, מאחר ואף אחד מאלפי הקווינסי שהוא חקר לא הראה שימוש בטכניקה זו; והוא מחליט לקחת את אישידה למעבדה שלו.
על אף שמאיורי חושף את השחרור הסופי של הזאנפאקוטו שלו, קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו, הוא מובס על ידי אישידה, לאחר שזה שחרר את הכפפה המיוחדת שניתנה לו על ידו סבו לפני זמן רב, שהעניקה לו את הכוח להביס בקרב את מאיורי. מאיורי לא נהרג, אך הוא משתנה לנוזל ונמלט משדה הקרב, בחזרה למעבדתו – שם הוא שב למראהו האנושי, שלושה ימים לאחר תבוסתו לאישידה. כאשר נודע לו על בגידתם של אייזן, גין וטוסן, הוא מעדיף שלא לצאת אל גבעת הסוקיוקו ולהצטרף לשאר הקפטנים והסגנים.

סאגת הבאונטו:
לאחר שקיוראקו שונסוי מגיע למפקדה של היחידה השתיים עשרה בבקשת מידע אודות גזע הבאונטו, מאיורי הכועס מנסה למחוק את הקובץ מהמחשב, אך מגלה כי הוא ננעל על ידי מישהו, ללא אישורו. הוא פורץ את הקובץ, מעיין בו ומחליט להשיג לעצמו באונטו ולחקור אותו.
נודע לו כי הבאונטו זקוקים לקווינסי על מנת לחדור אל קהילת הנשמות, ולכן הוא מעניק לאישידה חפץ מיוחד המשיב
לו את כוחות הקווינסי שלו באופן זמני. מאוחר יותר הוא מגלה כי הוא נפל בפח של הבאונטו, שהשתילו את הקובץ במחשב בעזרתו של עמיתם השיניגאמי, איצ'ינוסה מאקי.
לאחר שהבאונטו פלשו אל סיירייטיי, מאיורי היה זה שקם והתעמת עם הבאונטו הזקן סאוואטארי, שמובס על ידי קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו, השחרור הסופי של הזאנפאקוטו שלו.

סאגת הואקו מונדו:
מאיורי ונאמו היו בין השיניגאמי שפלשו להואקו מונדו דרך שער הגארגאנטה שאוראהארה פתח עבורם. הוא והסגנית שלו הופיעו בפני סזאייל, שבאותם רגעים נלחם נגד דונדוצ'אקה, באוואבאווה ופשה. במהלך הקרב שלהם, מאיורי נתן לסזאייל לתפוס אותו וליצור בובת וודו באמצעות היכולת שלו, מסיבה אחת בלבד: ללעוג לסזאייל. לאחר שהעמיד פנים כי הוא נפגע מהיכולת של סזאייל, מאיורי מספר שבזמן הקרב שלו נגד אישידה בקהילת הנשמות, הוא שתל בגופו של אישידה בקטריות שבאמצעותן הוא צפה בכל מעשיו של אישידה, וביניהן – גם בקרב נגד סזאייל. כך, הוא ידע למה לצפות כשילחם נגדו, ולכן החליף את איברים הפנימיים באיברים מזויפים. אז, מאיורי עבר לבאנקאי ומחץ את סזאייל, לאחר שזה הבין כי הקרב נגמר ולכד את נאמו. לאחר שסזאייל נולד מחדש מתוך גופה של נמו, באמצעות היכולת שלו גאבריאל, מאיורי חושף כי בגופה של נמו הוחדר סם – הסם ה'על אנושי', שהחל לפעול על סזאייל. לבסוף, מאיורי הורג אותו, על ידי כך שהוא מחדיר את הלהב של הזאנפאקוטו שלו אל גופו של סזאייל. בתום הקרב, מאיורי מגלה במעבדתו של סזאייל שלוש גופות מסתוריות.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
הודות לנתונים שמצא מאיורי במעבדתו של סזאייל, בנוסף לגופות המיסתוריות שמצא תלויות מהתקרה, מאיורי מצליח לבנות מכשיר ניסיוני אשר יאפשר לו לפתוח שער גארגאנטה אל העיירה קאראקורה. הוא מגיע ביחד עם נמו, שסוחבת כרכרה, אל זירת הקרב של איצ'יגו והקפטנים נגד יאמי, כשבכוונתו להשתמש באיצ'יגו כשפן הניסיונות. הוא מופתע לגלות שאונוהאנה רוצה להצטרף אל איצ'יגו ולשוב לקאראקורה, ולבסוף פותח את שער הגארגאנטה עבורם.

כוחות ויכולות:
כתוצאה מהניסויים הרבים שערך על גופו שלו, מאיורי זכה למגוון יכולות שונות ומשונות.
אחת היכולות היא לנתק את אוזנו ממקומה. האוזן למעשה משמשת מעין מגל, אותו מאיורי משליך לעבר המטרה בנסיון לחתוך אותו.
יכולת נוספת, היא לדקור את גרונו באמצעות הזאנפאקוטו שלו, ובכך להפוך לנוזל, שמאפשר לו להמלט בעת סכנת חיים ולחדש את גופו כעבור שלושה ימים, אולם במצב הזה מאיורי לא מסוגל להתקיף.

זאנפאקוטו:
אשיסוגי ג'יזו (Ashisogi Jizo) הוא הזאנפאקוטו של קורוטסוצ'י מאיורי.
במצבו החתום, אשיסוגי ג'יזו בעל מראה יחודי, המורכב מחלקי מתכות שונות. מאיורי נושא אותו על חגורתו, מלפניו.
אשיסוגי ג'יזו משתחרר עם פקודת השחרור, 'שסע' (Kakimushire). אשיסוגי ג'יזו משתנה לנשק דמוי קלשון זהוב, בעל פני תינוק. יכולתו המיוחדת בשחרור הראשוני היא לפלוט גז רעיל מפיו של התינוק. כמו כן, כאשר מאיורי חותך את גופו של האויב עם אשיסוגי ג'יזו, מערכת העצבים שלו משותקת באופן מוחלט, כך שהאויב לא מסוגל לנוע ממקומו.

בשחרור הסופי, השם משתנה לאשיסוגי ג'יזו קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו (Konjiki Ashisogi Jizō) ומקלשון הוא הופך לזחל מאסיבי דמוי תינוק, אשר עוטה על גבו גלימה קטנה ואדומה, ומעל ראשו הילה מתכתית.
בשחרורו הסופי של אשיסוגי ג'יזו, קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו פולט גז רעיל שמקורו מדמו של מאיורי. הגז קטלני עבור כל אחד שנושם אותו, והנוגדן לרעל נמצא אך ורק אצל מאיורי ו'בתו', נמו. כמו כן, מאיורי מסוגל לשנות את ההרכב של הרעל, וכך לוודא כי אף נוגדן לא יוכל לבטל את השפעתו.
נחשף כי מאיורי עיצב את קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו מבחינה פיזית, כך שבמידה ויקרה מצב בו הזאנפאקוטו שלו יתקיף את בעליו, הוא ישמיד את עצמו וישוב לצורתו החתומה.
כמו כן, מבטנו של הזחל המאסיבי מגיחים אין ספור להבים. טכניקה זו עלולה להיות קטלנית מאוד כאשר קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו מסתער לעבר היריב.

לא ניתן להגיב.