קורוסאקי איצ'יגו


קורוסאקי איצ'יגו – Kurosaki Ichigo

דרגה: תלמיד תיכון, שיניגאמי, וויזארד.
תאריך לידה: 15 ליולי
גובה: 174 ס"מ
משקל: 61 ק"ג
זאנפאקוטו: זאנגטסו (Zangetsu)
נראה לראשונה בפרק (אנימה): 1
נראה לראשונה בפרק (מאנגה):1
סאיו: מוריטה מאסאקאזו (Morita Masakazu)

רקע
איצ'יגו הוא נער בן 15 שמנסה לבנות לעצמו מסגרת חיים נורמאלית. בהרבה מקומות בסדרה תוכלו לראות אותו זועף אך הוא בסה"כ נער נחמד וחכם בהרבה ממה שיכולים לשפוט לפי המראה שלו. לאיצ'יגו יש שיער ג'ינג'י, דבר שמטריד המון אנשים בבית הספר שלו, והם כמעט תמיד אלו שנכנסים עימו לקטטות. עיניו בצבע חום ועורו בהיר. איצ'יגו אומר שלא אכפת לו מה שאומרים עליו (בעניין צבע השיער שלו ועניינים נוספים אחרים) ושהוא אפילו נהנה להתקוטט עימם.

איצ'יגו הוא אפילו תלמיד מצטיין, הוא מדורג במקום ה-23 בבית ספרו בו לומדים 322 תלמידים. איצ'יגו בד"כ לומד ואינו מזניח את הלימודים שלו, ואולי מהסיבה שאין לו דבר טוב יותר לעשות בביתו. יותר מאוחר מתגלה שאיצ'יגו לומד כל כך הרבה כדי להפריח את הסטיגמה של 'הילד השובב' מעליו.

לאיצ'יגו יש כוח מיוחד לראות רוחות, בעקבות הכוח הרוחני העצום ששוכן בו. לאחר הפגישה עם השיניגאמית קוצ'יקי רוקיה, איצ'יגו היה מסוגל להגיע לכוח הרוחני העילאי שלו. ובעקבות החשיפה לכוחו העצום, גם כמה מחבריו פיתחו יכולות מיוחדות וגם כמה מחבריו לכיתה העירו את הכוח הרוחני ששכן בהם.
איצ'יגו גר עם אביו, קורוסאקי אישין ושתי אחיותיו התאומות- קארין ויוזו. אביו מנהל קליניקה קטנה בביתם, ולרוב מכניס את ילדיו בעזרה בעסק המשפחתי. הוא ואיצ'יגו רבים הרבה (כקטעי קומי בסדרה), קארין גם מסוגלת לראות רוחות ואילו יוזו משמשת כאם הבית.

איצ'יגו אוהב שוקולד ומאכלים חריפים, הסלבריטאים הנערצים עליו הם אל פצ'ינו ומייק נס אך האיש שהוא מעריץ ביותר הוא וויליאם שייקספיר. הוא גם לא מרגיש בנוח בנוכחות נשים ערומות או לבושות בסגנון חשוף מידיי. המשמעות של השם של איצ'יגו הומופוני בקאנג'י, משמעו גם 15 (איצ'י- 1, גו- 5). פירושה של המילה ביפנית הוא גם תות וניתן בד"כ רק לבנות. כששומר השער המערבי שאל את איצ'יגו לגבי העובדה הזאת איצ'יגו ענה לו ששמו מתחלק ל- איצ'י (ichi) שזה "אחד" וגו (go) שזה מגן, אביו של איצ'יגו אמר לו פעם שפירוש שמו הוא "האחד שמוגן".
לאחר שלושת חודשי האימונים בדאנגאי לקראת הקרב נגד אייזן בעיירה קאראקורה, שיערו של איצ'יגו מתארך והמראה החיצוני שלו בבאנקאי משתנה. כעת הבאנקאי מחובר לידו בעזרת שרשרת שקשורה סביבה הזרוע שלו.

היסטוריה:
איצ'יגו נולד לפני כחמש עשרה שנים בחמישה עשר ליולי לזוג קורוסאקי, אישין ומאסאקי. בגיל ארבע, הוא החל ללמוד קאראטה בדוג'ו בעיירה, שם הוא פגש לראשונה את חברת הילדות שלו אריסאווה טאטסוקי. במהלך השנים הוא התיידד עם אנשים נוספים, ביניהם אינואה אוריהימה, יאסוטורה סאדו, אסאנו קייגו וקוג'ימה מיזואירו, שהפכו לחבריו הטובים.
מאז שהוא זכר את עצמו, איצ'יגו היה מסוגל לראות את נשמות המתים – "פלוס". בגיל תשע, איצ'יגו איבד את אמו בדרכם הביתה, ומאז משפחתם השתנתה. סיבת מותה לא התגלתה לאיצ'יגו אלא רק כעבור שש שנים מאז מותה, כאשר הוא התמודד נגד ההולו שהרג אותם, גראנד פישר. מסתבר, שהיכולת לראות את המתים נובעת מהעובדה כי אביו של איצ'יגו, אישין, הוא שיניגאמי שערק מסול סוסייטי לפני שנים רבות.

סיפור מוקדם
בהתחלת הסדרה, איצ'יגו רואה ומתעמת עם השיניגאמית קוצ'יקי רוקיה, בזמן שהיא נכנסת לביתו. במהלך השיחה שלהם, הולו מתקיף את איצ'יגו. איצ'יגו מתערב במשימתה של רוקיה להביס את ההולו בגלל הבטחתו להגן על החשובים לו, בעקבות כך רוקיה נפצעת ודורשת שאיצ'יגו ישאל חלק מכוחותיה ויעצור את ההולו. לאחר הטרנספורמציה, רוקיה רואה שאיצ'יגו לא לקח רק חצי מכוחה אלא את כולו. בעזרת כוחות השיניגאמי של רוקיה וכוחו הרוחני העצום, איצ'יגו מביס את ההולו בקלות ורוקיה עוזבת.

ביום למחרת, רוקיה מופיעה בכיתתו של איצ'יגו ועכשיו בצורתה האנושית כך ששאר התלמידים יכלו לראותה. רוקיה מודיעה לאיצ'יגו שהיא משתמשת בגיגאי- גוף מלאכותי ששיניגאמים משתמשים בו כדי להחלים או כשהם צריכים להישאר בעולם החיים לתקופה ממושכת. רוקיה מבקשת מאיצ'יגו להחליף אותה עד שכוחותיה ישובו אליה, להשמיד הולואים ולהעביר נשמות לסול סוסייטי. באותו זמן, איצ'יגו היה מסוגל לשנות את צורתו לשיניגאמי רק כאשר רוקיה השתמשה בכפפה המיוחדת שלה וביצעה את מכת המחץ שלה עליו, כשעשתה זאת צורת השיניגאמי של איצ'יגו יצאה מתוך גופו והשאירה גוף חסר חיים. איצ'יגו החל להשתמש בקון, בובת האריה המפוחלצת לאחר מכן כדי שיוכל להשאיר את גופו בתנועה.

יום אחד, ההולו גראנד פישר, שהתחמק משיניגאמים זה כבר חמישים שנה בא לעולם החיים ורצה לאכול את שתי אחיותיו של איצ'יגו- קארין ויוזו. באותו זמן איצ'יגו גם גילה שזה אותו הולו שגרם למותה של אימו. רוקיה ניסתה למנוע מאיצ'יגו להלחם, מכיוון שגילתה שההולו היה חזק מידיי, אבל הוא ציווה עליה ללכת עם קון ול
קחת את קארין ויוזו לביתו. איצ'יגו פגע קשות בגראנד פישר, אבל ההולו הצליח להתחמק.

במהלך הקרב עם אוריו אישידה, הקווינסי, מספר מסיבי של הולואים חצו את הגבול בין העולמות ונכנסו לעולם החיים, בניהם המנוס גראנדה. איצ'יגו ואישידה הביסו את רובם, למרות שגם אינואה וסאדו תרמו את עזרתם בדבר. הניצחון של איצ'יגו נגד המנוס גראנדה עורר את תשומת ליבם של הסול סוסייטי, וגרם להתחלתה של הסאגה הבאה.

סול סוסייטי
לאחר שתפס את תשומת ליבם של הסול סוסייטי, איצ'יגו מאבד את כוחות השיניגאמי שרוקיה הביאה לו לאחר שהפסיד בקלות לשיניגאמי הקפטן- קוצ'יקי ביאקויה. ביחד עם אבאראי רנג'י, אותו הביס איצ'יגו לפני שהובס ע"י ביאקויה, לוקח ביאקויה את רוקיה חזרה לסול סוסייטי. הנזקים שאיצ'יגו צבר הפכו אותו לבן-אנוש חסר כוח, הוא גילה שרוקיה מואשמת בהעברת כוחותיה לבן אדם ושהותה הרבה כל כך בעולם החיים. נואש להציל את רוקיה, הוא עובר אימונים אינטנסיביים עם קיסוקה אוראהרה וכמעט משלם בחייו, אבל זה מעורר את יכולות השיניגאמי שלו והם שבים אליו. לאחר שהתאמן מעט עם אוראהאה הוא עוזב את עולם החיים במסעו לסול סוסייטי בכדי להציל את רוקיה בחברתו של חברו החתולי של אוראהארה-יוריצ'י, כמו כן בחברתם של סאדו, אינואה ואוריו אישידה.

איצ'יגו נלחם נגד המון שיניגאמים במהלך שהייתו בסול סוסייטי, עם חלקם הוא גמר בשוויון כוחות וגם הביס שיניגאמים בדרגות קפטנים וסגני קפטנים. ברובם הוא נפצע קשה, ובחלק מהמקרים הוא בקושי שרד. אך נראה כי כוח הסיבולת המדהים שלו השאיר אותו בחיים עד שהחלים. מסכת הולו, מזכרת מאימוניו עם אוראהרה, גם כן הופיעה בעקביות לעצור מה שנראה בעיננו מתקפות גורליות. קרבו הראשון היה עם ג'ידאנבו, שומר השער של סראייטי אותו איצ'יגו הביס בקלות. איצ'יגו נכנס לסראייטי בעזרתו של גאנג'ו שיבה, הקבוצה שוגרה לסראייטי בעזרת תותח האנרגיה של קוקאקו שיבה, אחותו. לאחר מכן הוא נלחם עם איקאקו מאדאראמה. איצ'יגו הביס את איקאקו, על אף שאיקאקו נאלץ להשתמש בשחרור של החרב שלו. לפני שהם נפרדים, איקאקו מזהיר את איצ'יגו מזאראקי קנפאצ'י, קפטן היחידה ה-11 המאיים.

איצ'יגו פוגש לאחר מכן את אבאראי רנג'י שביקש נקמה לאחר תבוסתו האחרונה. רנג'י פוצע את איצ'יגו אך איצ'יגו מתחזק במהלך הקרב ומביס את רנג'י בשנית. רנג'י מתחנן בפני איצ'יגו שיציל את רוקיה, חברת הילדות שלו. רנג'י נלקח למאסר מכיוון שניסה להלחם לבדו והפסיד, ובאותו זמן איצ'יגו רופא ע"י האנאטארו יאמאדה בתעלות הביוב.

איצ'יגו וזאראקי נפגשים בדרכו של איצ'יגו למגדל החרטה, המקום בו הוחזקה רוקיה. בהתחלה איצ'יגו לא הצליח אפילו לשרוט את קנפצ'י, אבל במהלך הקרב הוא מתחזק באופן משמעותי. אחד מן המאפיינים של ההתחזקות הזאת הוא שמהקרב ההוא והלאה הפסיק איצ'יגו להילחם בעזרת כוחו האישי בלבד, והחל להעזר גם בעוצמתו של זאנגטסו, הזאנפקטו שלו. בסוף הקרב נותרים שני היריבים פצועים קשות וחסרי כוח. הסגנית של קנפאצ'י, יאצ'ירו קוסאג'ישי, מפנה את את זאראקי מן המקום ומודה לאיצ'יגו על כך שהסב לקנפצ'י כל כך הרבה עונג בכך שנלחם מולו.

יורואיצ'י אומרת לאיצ'יגו שהוא לא יוכל להציל את רוקיה ברמתו הנוכחית ומאמנת אותו להגיע לשחרור הסופי של חרבו, הבאנקאי. לאחר האימונים, הוא, יורואיצ'י ושני הקפטנים ג'ושירו אוקיטאקה ושונסוי קיוראקו מחבלים בהוצאה להורג של רוקיה ומשמידים את הסוקיוקו. הם מצילים את רוקיה ממוות ממש בדקה התשעים, ואיצ'יגו מביס שלושה סגנים: מארצ'יו אומאדה, איסאנה קוטאטסו וצ'וגירו סאסאקיבה. הוא נשאר להילחם עם קוצ'יקי ביאקויה.

במהלך הקרב שלו עם ביאקויה איצ'יגו משתמש בבאנקאי שלו, וחסם את מתקפותיו של ביאקויה. ביאקויה סירב להשאר בצורתו השניה של הבאנקאי שלו והוא משאיר את איצ'יגו פצוע ללא כוח סיבולת ובמצב קריטי. באותו רגע, ההולו הפנימי של איצ'יגו השתלט עליו, הוא התקיף מעט את ביאקויה אבל אז איצ'יגו חזר לשליטה. הם נלחמו והשקיעו את כל מה שנותר מכוחם בקרב, לבסוף ביאקויה מודה שאיצ'יגו הביס אותו מכיוון שהוא שבר את חרבו. איצ'יגו וחבריו מגלים לבסוף שכל ההוצאה להורג של רוקיה היתה תכסיס של סוסקה אייזן שרצה לקחת את ההוגיוקו שהיה חבוי בתוך רוקיה, לאחר שעשה זאת הוא מיהר לברוח עם איצ'ימארו גין וקאנאמה טוסן להואקו מונדו.

לפני שהם עוזבים את סול סוסייטי, איצ'יגו מקבל מאוקיטאקה חפץ ששימש מעין רישיון המאפשר לו לבצע את תפקידו כשיניגאמי באזור בו הוא חיי. זהו חפץ הדומה לכפפה של רוקיה והוא גם מאותת לו בעת נוכחותם של הולואים.

סאגת הבאונטואים
באנימה, לאחר ההרפתקאה בסול סוסייטי, איצ'יגו מוצא כי הוא אינו יכול להשתמש בבאנקאי שלו מחוץ לכותלי הסול סוסייטי. בכדי לשחזר את יכולתו, הוא מתאמן עם שלוש בובות מוד-סול (ראו מדריך גיגאים ומודסולים): רירין, קלאודו ונובה. בנוסף אליהם, גם חבריו של איצ'יגו, סאדו, אישידה, אינואה ורנג'י, לוקחים חלק באימונים.

לאחר האימונים, שנגמרו בכישלון מוחלט, איצ'יגו וחבורתו מגלים על הבאונטואים ואיצ'יגו מתעמת עם יושינו סומה, שהשתמשה בבובה חזקה מסוג אש. איצ'יגו לא יכל להביס אותה, אבל אז הגיע באונטו נוסף והציל אותם שלא בכוונה.

אודאגאווה מופיע לאחר מכן ומנסה לאכול את הנשמה של אישידה, והקרב בינו לבין הקבוצה של איצ'יגו מתחיל. יושינו אז מופיעה ולוקחת את אישידה. בזמן שהם מבקרים את אישידה בבית החולים, הקבוצה נפגשת עם הו ובאן, תאומי באונטו שמשתמשים בבובות אשר שולטות במים. איצי'גו מנסה להביס אותם, אך הבובות במהירות מתאוששות מכל נזק.
הוא מגלה שכאשר התאומים מופרדים, יכולתם לשלוט בבובות מופחתת, ובעזרת קצת עזרה מגאנג'ו שיבה, הקבוצה מצליחה לפוצץ את הבובות המוחלשות עם זיקוקים, שכמו כן הורגים את תאומי באונטו.

לאחר מכן, איצ'יגו נלחם בקוגה גאו ובובתו, דארקו, לאחר שהביטו כמעט הרגו את קייגו אסאנו. איצ'יגו מובס אט אט, ומאפשר לצורת ההולו שלו להופיע. איצ'יגו מצליח לרסן את ההולו הפנימי שלו ולהשתלט, רק כדי להיכנע לבסוף לפציעותיו הקודמות. איזורו קירה מגיע במהרה לעזור, ומנטרל את הבובה. קוגה נסוג, תוך אי רצון להרוג בחור צעיר בשל אירוע מעברו עם באונטו צעיר. איצ'יגו אז פולש אל מחבוא הבאונטו שעליו אוגאקי מגן ואליו מתלווים סאדו, אוריהימה, רוקיה, רנג'י, והנשמות המותאמות. ארבעה שיניגאמים רמי דרג (שלושה סגנים וקצין חמידי בכוחו) שנכנסו אל המערה קודם לכן ונלחמו בבובה של אוגאקי, גסל, עוזרים להם. לבסוף, רק רנג'י ואיצ'יגו ממשיכים אל עומקי המערה כדי למצוא את אוגאקי. רנג'י מחליט להתמודד מול גסל אחד על אחד עם השחרור האחרון שלו כך שלאיצ'יגו יהיה מספיק כוח כדי להתמודד מול הבאונטו הנותרים. ההתקפות של בנג'י גורמות לגסל זעם שמסתיים כאשר אוגאקי נהרג על ידי בובתו שלו. המערה מתחילה להתמוטט ויומיצ'יקה איאסאגאווה משכנע את איצ'יגו להשאירם מאחור וללכת להמשך המערה.

איצ'יגו מוצא את הבאונטואים הנותרים כאשר אלו פותחים מעבר אל יעד לא ידוע. איצ'יגו מתחיל בקרב נגד קאריה, אך קאריה מביס את השחרור הראשוני של הזאנפאקוטו שלו ומאיים עליו להרוג אותו על ידי זאנגטסו. האיום משכנע את איצ'יגו לאושש את רצונו להילחם ומחזיר את יכולתו להשתמש בשחרור האחרון שלנו. היריבים כעת מתאימים אחד לשני. הקרב נקטע על ידי אישידה, שעזר לבאונטואים להכנס אל הסול סוסייטי בתקווה כי שם יוכל להתחזק ולהביס אותם.

בסול סוסייטי, חבורתו של איצ'יגו משתמשת בביתה של קוקאקו שיבה כבסיס הראשוני שלהם במהלך חיפושם אחר הבאונטואים. לאחר שהבאונטו יושי כמעט הורגת את קוצ'יקי רוקיה, את חייה מציל אחיה הבכור קוצ'יקי ביאקויה. איצ'יגו מבקש עזרה מביאקויה, אך זה מסרב ומציין כי הוא עדיין שונא את איצ'יגו.

זמן מה לאחר מכן, איצ'יגו עובר על פני ביאקויה וקאריה שנלחמים אחד בשני, ומצטרף אליהם, אך קאריה מצליח להתמודד נגד שניהם. לפתע ראנטאו, השיניגאמי אשר יצרה את הבאונטו מופיעה ולוקחת את איצ'יגו ואישידה, שהופיע זמן קצר לאחר מכן, אל ביתה ברוקונגאי. ראנטאו מספרת לשניהם איך כוחותיה הרוחניים נחתמו, ואיך גורשה מסרייטי עקב העובדה שיצרה את הבאונטואים, בין שאר הדברים שיצרה.

לאחר שנפרדו מראנטאו, איצ'יגו ואישידה פוגשים בהיטסוגאיה טושירו, מאטסומוטו ראנגיקו ואבאראי ראנג'י שבאותו הזמן עסוקים בקרב כנגד השיניגאמי לשעבר איצ'ינוסה מאקי. אך הקרב לא נמשך זמן רב, כאשר זאראקי קנפצ'י מגיע ומאתגר את איצ'ינוסה לקרב, מאפשר לשאר להמשיך במצוד אחר הבאונטואים.

במכון הטכנולוגי, איצ'יגו וסאדו פוגשים בקאריה, אך לא מצליחים לעצור בעדו. הקרב ביניהם גורם למציאתו של הג'וקאישו, מקור כוח עצום אשר קאריה חיפש. קאריה סופג את האנרגיה העוצמתית, ומשתמש בפוטנציאל ההרסני שלו על מנת לאיים על איצ'יגו. אז, קאריה נותן לכל הסול סוסייטי יום אחד בלבד לחשוב על השמדתם הקרובה. באישורה של מאטסומוטו, איצ'יגו משתמש ביחידה עשר בגוטאיי 13 כבסיס.

ביום שלמחרת, איצ'יגו מציל את אישידה וראנטאו מפני קאריה והשניים פותחים בקרב. במהלך הקרב הזה, קאריה מזמן את הבובה שלו, מסר. לאחר מאבק קשה, הקרב מסתיים בהתנגשות כוחות מדהימה, ואיצ'יגו עם ידו על העליונה. כאשר הוא מת, קאריה אומר לו שהוא מתחרט על כך שלא יראה באיזו דרך יצעד איצ'יגו, וזה תוהה האם המעשים שקאריה ביצע היו בנסיון לסיים את חיי הנצח שלו עצמו.

סאגת הארנקרים
לאחר שחזר מהסול סוסייטי, ללא רוקיה, איצ'יגו חוזר לסביבה הנורמאלית והשקטה שלו בעולם החיים. השקט מופרע על ידי הגעתו של התלמיד החדש, שינג'י היראקו. שינג'י מציג את עצמו כוויזארד, הוא מתחיל להתקרב לאיצ'יגו ומנסה לשכנע לצרף אותו לקבוצתו. איצ'יגו סירב במהירות, אפילו לאחר ששינג'י הזהיר אותו שאם הוא לא יתאמן בשליטה על ההולו הפנימי שלו, ההולו עלול להרוס כל דבר שהוא יראה בדרכו.
לא מאוחר מכך, שני אראנקארים, יאמי ואולקיאורה מגיעים לעיר קאראקורה בכדי לאמוד את כוחו הנוכחי של איצ'יגו. לאחר שראה את סאדו נפצע קשות, איצ'יגו נלחם ביאמי בעזרת השחרור הסופי שלו וחתך את ידו. לאחר מכן ההולו של איצ'יגו התערב וניסה לתפוס שליטה על איצ'יגו, הוא משתק את איצ'יגו לזמן מה ויאמי מוצא זמן לפגוע בו ובאוריהימה. הם ניצלים ע"י הגעתם של אוראהרה ויורואיצ'י.
לאחר הכישלון בקרב נגד האראנקארים איצ'יגו מוותר על רצונו להיות שיניגאמי מכיוון שלא יכל להגן על חבריו. הרצון לפרוש מתבטל ישר לאחר הגעת המשלחת מהגוטיי 13 לעזרתם, שישה שיניגאמים תחת פיקודו של טושירו היטסוגאיה וביניהם רוקיה. יום לאחר מכן הקבוצה דנה על האראנקארים ומטרתם ואיצ'יגו מבין מי הם בעצם האראנקארים. רוקיה כרגיל נכנסת לבית משפחת קורוסאקי ומתפנה לה מיטה בחדרן של יוזו וקארין.

באותו ערב, שישה אראנקארים תחת פיקודו של גרימג'ו ג'אג'רג'אק פלשו לעיר קאראקורה בתכנון לסיים את מה שהראה להם אולקיאורה. הם מתפצלים ומחפשים מטרות עם ראייטסו גבוה, ביתו של סאדו מאותר ראשון ע"י הארנקר די-רוי שמותקף במהירות ע"י רוקיה. רוקיה לאחר מכן מובסת ע"י מכה קטנה של האספדה גרימג'ו. איצ'יגו משתמש בבאנקאי שלו, אבל נראה כי גרימג'ו חוסם את כל מתקפותיו בעזרת ידיו החשופות בלבד. נואש, איצ'יגו משתמש בגטסוגה טנשו בכדי לפצוע את גרימג'ו, אך השימוש בגטסוגה טנשו מעורר בו את ההולו הפנימי שלו ואיצ'יגו יודע שעוד שתיים או שלוש מתקפות עלולות להפוך את ההולו שלו לדומינאנטי. קאנאמה טוסן הגיע לעולם החיים להפריע לקרב, הוא מבקש מגרימג'ו לחזור חזרה להואקו מונדו ומשאיר את איצ'יגו שהפסיד בבירור לטפל ברוקיה הפצועה.

איצ'יגו שלא יכל לשלוט בהולו שלו, נאלץ בלית ברירה לפנות אל הוויזארדים לעזרתם, כשנתקל בהיורי הוא מאבד שליטה וההולו הפנימי שלו כמעט והורג אותה. לאחר שקיבל חזרה את כוחות השיניגאמי שלו, הוא מיודע לכך שהשליטה בהולו שלו לא תפעל ע"י גופו או מוחו אלא בעומק נשמתו. לאחר אימונים קצרים וחסרי חשיבות איצ'יגו מתבקש להלחם בהולו שלו קרב אחד מול אחד בעולם הפנימי שלו. גם לאחר מספר שינויים הוא אינו יכול להביס את ההולו שלו, בזמן שהוא כביכול נפצע קשות, איצ'יגו מובס וחרבו נשברת. לאחר שיח קצר עם ההולו שלו, ועם עוד מספר התגשמויות כגון זאראקי קנפאצ'י, איצ'יגו מבין שהבעיה שלו הייתה חוסר ברוח קרב אמיתית. הרוח שלו הוצתה מחדש בעת שהבין את שעליו לעשות, הוא ביצע קאמבק ותפס בחרבו של ההולו שלו ושיפד אותו בו. ההולו הופתע לרגע, איצ'יגו מצליח להביס אותו ולפני שההולו נעלם הוא מבטיח לאיצ'יגו שהוא עוד ישוב וינסה להשתלט עליו. איצ'יגו חוזר למציאות ומתאמן על השליטה בכוחו החדש בבאטלים מוקצבים עם הוויזארדים. לאחר מכן הוא מתאמן עם היורי כדי לבחון את הזמן המקסימאלי שהוא יכול להישאר עם המסכה.

חודש לאחר מכן, האראנקארים הופיעו בקאראקורה בשנית, איצ'יגו בוחר בפזיזות את גרימג'ו ליריבו על אף שהוא יכול לשלוט במסכה שלו רק ל-11 שניות. למרות שידו של גרימג'ו נחתכה קודם לכן ע"י קאנאמה טוסן איצ'יגו לא יכל להביס אותו רק בעזרת הזמן המועט שהמסכה מגבילה לו. המסכה של איצ'יגו מתפוררת, ואיצ'יגו מותקף בברוטאליות רבה. שינג'י היראקו מופיע והוא נלחם נגד גרימג'ו עד שאולקיאורה מודיע שהמשימה בוצעה בהצלחה.
לאחר שאיצ'יגו התרפא, הוויזארד האצ'יגן אושודה העלה שהכוח הרוחני של איצ'יגו 'הזדהם' מעט, קרוב לוודאי ע"י גרימג'ו. רוקיה לוקחת אותו בחזרה לקליניקה של משפחת קורוסאקי כדי להחלים. בזמן שהוא שקוע בשינה עמוקה, אינואה באה לבקר אותו בפעם האחרונה לפני שהיא עוזבת להואקו מונדו והיא מתוודה על אהבתה אליו.

איצ'יגו מתעורר מחלום רע ורואה שהיד שלו החלימה, הוא מנסה לאתר את הרייאטסו של מי שריפא אותו אבל אז מבקר אותו היטסוגאיה, שאומר לו להגיע במהירות לפגישת חירום. השיחה התנהלה בביתה של אוריהימה, קפטן אוקיטאקה מודיע להם שאוריהימה נחטפה ע"י ארנקרים ואולי מתה. איצ'יגו אומר להם שאוריהימה ביקרה אותו בלילה שעבר ורפאה אותו, דבר שהביא את יאמאמוטו למסקנה שאוריהימה בגדה בהם. רנג'י מבקש רשות לצאת להציל את אוריהימה בהואקו מונדו והבקשה נדחית, יאמאמוטו אומר שמוות של אחת שקול מול כל העולם על כפות המאזניים. איצ'יגו מבקש ללכת להציל את אוריהימה לבדו, אך יאמאמוטו דוחה שוב את הבקשה ומבהיר לאיצ'יגו שהוא נחוץ לסול סוסייטי. השיניגאמים מצווים לחזור לסול סוסייטי כדי להתאמן על כישוריהם והם משאירים את איצ'יגו לבדו.

למרות דחייתו של יאמאמוטו, איצ'יגו הולך לאוראהרה ומבקש ממנו שיתן לו ללכת להואקו מונדו כדי להציל את אינואה. בבית הספר, טאטסוקי מתעמתת איתו והיא נעשית עצבנית ואלימה כשהוא מסרב לספר לה מה קרה. היא אומרת לו שהיא יכולה להרגיש את הרייאטסו שלו ושל אוריהימה, ושהיא מסוגלת לראות אותו ועוד שיניגאמים. קייגו ומיזואירו מרסנים אותה בזמן שאיצ'יגו עזב את המקום בכעס כשאמר לחבריו לא להתערב. בחנות של אורהרה איצ'יגו פוגש באישידה עם כוחות הקווינסי החדשים שלו וסאדו שאימן את ידו הימנית והפגין כוח עצום בשימוש בה. לאחר שיח קצר השלושה מחליטים ללכת ולהציל את אוריהימה, אורהאהרה פותח להם שער להואקו מונדו. איצ'יגו מוביל את סאדו ואישידה אל תוך ההואקו מונדו ובלי שידעו שטאטסוקי, קייגו ומיזואירו היו עדים לעזיבתם.

סאגת הואקו מונדו
כשאישידה, איצ'יגו וסאדו נכנסו להואקו מונדו, אייזן הבחין בהם מייד ושלח שני ארנקרים שילחמו בהם- דמורה ואייסרינגר. אישידה וסאדו אמרו לאיצ'יגו להמשיך בזמן שהם יטפלו בארנקרים, כשהם נצחו אותם החדר מיהר להתמוטט מעליהם, הכריח אותם לרוץ החוצה ואז הם ראו את יעדם, טירה לבנה במדבר השומם.

הם נתקלו במה שניראה כמו בת אדם הנרדפת אחרי שלושה הולואים. איצ'יגו התקיף את השלושה והסתבר כי ה'ילדה' היא בעצם ארנקרית בשם נל טו וההולואים הם שני אחיה וחיית המחמד שלהם. אחרי שנעשו חברים, הקבוצה רצה אל כיוון לאס נוצ'ס. בדרכם הם הותקפו ע"י שומר הסף של לאס נוצ'ס, לונוגאנגה , שחסין לכל מתקפותיהם. הקבוצה ניצלת ע"י רנג'י ורוקיה שהקפיאה את החיה במעגל הקרח שלה.

איצ'יגו והקבוצה התפצלו בלאס נוצ'ס לחמישה מקומות שונים, והשאירו את נל ואחיה לבד. נל רצה בעקבות איצ'יגו והשאר שחיפשו אחריה התפצלו והדביקו פערים עם השאר. נל הדביקה את הפער בינה לבין איצ'יגו בדיוק כשהוא נלחם נגד דורדוני, פריווארון אספדה מספר 103.
כשאיצ'יגו ודורדוניי נלחמו, השוני בכוחות מיד נהיה גלוי לעין. דורדוני הציע לאיצ'יגו להשתמש בבאנקאי שלו כך שלפחות יהיה לו סיכוי. איצ'יגו סירב, זה יכול להראות על חולשה אם הוא ישתמש בבאנקאי שלו בכל קרב.
דורדוני שחרר את הזאנפאקוטו שלו, וכוחו התעצם בצורה משמעותית. ועכשיו זה היה יותר מסתם חוסר שוויון כוחות בניהם, כשדורדוניי התכונן לשגר סרו לאיצ'יגו, נל מיהרה לבלוע אותו, ולשגר אותו בחזרה אליו. עצבני, דורדוני התקיף את נל, שעזרה לאיצ'יגו, והשתמש בבאנקאי שלו.

דורדוני לא היה מרוצה מהבאנקאי של איצ'יגו, הוא רצה לראות את ההולו שלו. הוא אפילו איים לפגוע בנל בכדי שאיצ'יגו ישתנה. הוא הניח את נל בצד ואמר לדורדוני שהוא יראה לו את מסכת ההולו שלו, אך רק לשניה. דורדוניי היה מרוצה בהתחלה, אך איצ'יגו התקיף אותו במתקפה חזקה כשהוא בצורת ההולו שלו. נל ריפאה את דורדוני והוא ניסה לקום בכדי להלחם נגדו שוב, אך הוא הובס בשנית. כאות תודה על שנלחם נגדו בכל כוחו, דורדוני נלחם באלו שהיו אמורים לרדוף אחרי איצ'יגו. איצ'יגו בורח עם נל לעבר לאס נוצ'ס עד שהוא פוגש באולקיאורה.

אולקיאורה אומר לאיצ'יגו שרוקיה מתה, איצ'יגו מכחיש. איצ'יגו ניסה לעזוב בכדי לעזור לרוקיה, הוא חשב שלו ולאולקיאורה אין שום ריב סגור ושום סיבה לריב. אולקיאורה מעלה לשיחה שהוא זה שחטף את אינואה והצליח לגרור את איצ'יגו לקרב איתו. למרות שאיצ'יגו התחיל מאוד יפה את הקרב, הוא אומר לו שגם אם הוא יצליח לנצח אותו, יש עדיין עוד שלושה אספדות שיותר חזקות ממנו, מה שאומר שאולקיאורה הוא אספדה מספר 4. אולקיאורה שיפד את החזה של איצ'יגו בעזרת ידו, הוא עוזב אחרי שהוא אומר לאיצ'יגו לעזוב את ההואקו מונדו אם הוא מסוגל.

גרימג'ו מביא את אוריהימה להציל את איצ'יגו לפני שהוא יוכל למות, הוא רצה להלחם בו בכוחות מלאים. אולקיאורה מגיע למקום וקולט את תוכניתו של גרימג'ו, גרימג'ו משתמש בנגסיון כדי לשתק את אולקיאורה. גרימג'ו שם לב שאיצ'יגו כבר לא נלחם בשביל חבריו, הוא נלחם בשביל לנצח אותו, והוא מראה לאיצ'יגו צלקת שנותרה לו מפגישתם הראשונה. איצ'יגו מצליח לבסוף לגבור מעט על גרימג'ו והוא נאלץ להשתמש במסכת ההולו שלו בכדי להגן על נל ואוריהימה. גרימג'ו נאלץ להשתמש בשחרור בכדי להשוות כוחות. הם נלחמים בעוז, ואיצ'יגו מצליח לחסום את הדסוגארון של גרימג'אוו, הטכניקה החזקה ביותר שלו. לבסוף, הוא מביס אותו. גרימג'אוו מסרב לוותר אך נחתך על ידי נ'ויטרה שהופיע לפתע. עקב מצבו לאחר הקרב הקשה נגד גרימג'אוו, איצ'יגו לא מסוגל להתמודד עם נ'ויטרה, שתוך זמן קצר משתעמם ממנו ומתחלף עם טסלה (וזאת לאחר שנל משתנה בחזרה לצורתה המקורית, נלחמת נגדו ומשתנה חזרה לצורתה כתינוקת). טסלה מתעלל באיצ'יגו עד שקאנפאצ'י מופיע במקום וחותך אותו. במהלך הקרב בין קאנפאצ'י ונ'ויטרה, איצ'יגו נרפא על ידי אוריהימה. בתום הקרב, נודע לו ולאחרים שאוריהימה כלואה (לאחר שנלקחה על ידי סטארק), ושאייזן, גין וטוסן יוצאים אל העיירה קאראקורה על מנת להשמידה, הוא יוצא להלחם פעם נוספת באולקיאורה שהשתחרר מהמימד בו נכלא על ידי גרימג'אוו.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:

איצ'יגו עושה את דרכו לכיוון המגדל בו נמצאים אוריהימה ואולקיאורה, כאשר הוא נתקל בקבוצת האקסקיואס. איצ'יגו לא מצליח להביס אותם בשל הכמות שלהם, כשלפתע ראנג'י, רוקיה, סאדו ואישידה מופיעים לעזרתו. בעודם מתמודדים עם המוציאים להורג של לאס נוצ'ס, איצ'יגו ממשיך בדרכו. כשהוא סוף כל סוף מגיע לאוריהימה ואולקיאורה, הוא ואולקיאורה מתחילים להלחם.
בקרב, איצ'יגו מצליח להלחם באולקיאורה בלי מסכת ההולו ואף לחסום סרו של האספאדה בפציעה קלה בלבד. אולקיאורה שואל מה הסיבה שאיצ'יגו התחזק, וכאשר מבין שהסיבה היא המטרה להציל את אינואה, הוא מסביר לאיצ'יגו שאינואה כבר בצד האראנקארים.

איצ'יגו הזועם צועק על אולקיאורה ושזו לא החלטה שלו, ואולקיאורה מודה- זו החלטתו של אייזן. השניים ממשיכים להלחם, וכאשר אולקיאורה עומד לחתוך מאחור את איצ'יגו, אוריהימה מגנה עליו. הוא מודה לה ומנסה להציל אותה, לאחר שלולי ומנולי מופיעות ומאיימות על חייה, אולם אולקיאורה עוצר בעדו.
איצ'יגו ואולקיאורה ממשיכים בקרב שלהם, נראה שאיצ'יגו מצליח להתמודד עם אולקיאורה בלי המסכה, אך לאחר מכן איצ'יגו נאלץ לחבוש אותה, אולקיאורה נהדף מעט ומחליט לשחרר את הזאנפאקוטו שלו, מארסיאלאגו. אולקיאורה עוצר בקלות את הגטסוגה טנשו של איצ'יגו ויורה על איצ'יגו את הסרו אוסקיוראס. אולקיאורה לא מפסיק ונחוש להראות לאיצ'יגו את הבדלי הכוחות בינהם, הוא קורא לשחרור הצורה השניה של הזאנפאקוטו שלו, סגונדה אטאפה. הוא טוען שהוא היחידי מבין האספדה שיש לו צורה שניה ושאפילו אייזן לא ראה אותו בצורה הזאת, אולקיאורה יוצר חור רחב בחזה של איצ'יגו ואיצ'יגו נופל על האדמה פצוע קשה, אולקיאורה שם לב שאישידה ואינואה הגיעו למקום, אישידה מתעמת עם אולקיאורה בשביל לתת זמן לאינואה, שמרפאה את איצ'יגו, אולקיאורה מביס את אישידה בקלות ותולש את ידו, מיד לאחר שאיצ'יגו שומע את הבכי ואת בקשותיה של אינואה הוא משנה את צורתו, איצ'יגו הופך להולואו. הוא חותך במהירות את ידו של אולקיאורה ומשגר עליו סרו מטווח אפס, אולקיאורה מאבד את כל פלג גופו התחתון ונזרק הצידה ע"י איצ'יגו, איצ'יגו ממהר לדקור את אולקיאורה בגרונו אולם אישידה עוצר אותו, למרבה ההפתעה איצ'יגו דוקר את אישידה. איצ'יגו מתכנן לשגר עליו סרו, אך אולקיאורה מפתיע אותו וחותך את הקרן, הסרו מתפוצץ לאיצ'יגו בפנים והמסכה נשברת. אולקיאורה רואה שאיצ'יגו נרפא עם יכולות ריפוי מדהימות, אומר שהוא מעוניין להמשיך את הקרב ואיצ'יגו מציע שהוא יחתוך לעצמו את היד ואת הרגל בשביל להילחם באופן שווה והוגן, אלא שאז אולקיאורה מתחיל להתפורר ותוהה מה הוא הלב, עד שהוא מתפורר סופית.
איצ'יגו משאיר את אינואה לטפל באישידה ורץ משם, הוא מציל את רוקיה בזמן האחרון מידיו של יאמי, אשר שיחרר את הזאנפקוטו שלו וחשף את דרגתו האמיתית- אספדה מספר 0.
איצ'יגו מצליח להתמודד איתו אך כאשר מגיעים למקום ביאקויה, קאנפאצ'י, מאיורי, נמו ואונוהאנה, הם קוראים לאיצ'יגו לצאת אל קאראקורה בגלל שהוא השיניגאמי שמגן על העיירה והשיניגאמים שם זקוקים לו, איצ'יגו יוצא אל קאראקורה בזכות השער שפתח מאיורי ואונוהאנה יוצאת אחריו. כשהם עוברים בשער, אונוהאנה מגלה לאיצ'יגו שהוא היחיד שלא נחשף לשיקאי של אייזן, קיוקה סויגטסו. היא גם מטפלת בו לקראת הקרב.

איצ'יגו מגיע אל העיירה קאראקורה ותוקף את אייזן מיד, אך לא מצליח לפגוע בו. לאחר מכן השיניגאמים אומרים לו להישאר מאחור והם יטפלו באייזן, אך אייזן מביס את כולם בקלות ופונה להילחם ביאמאמוטו. לאחר שריוג'ין ג'אקה נחתם בוואנדרווייס והוא עומד להתפוצץ, יאמאמוטו מגן על כולם בגופו ונפגע קשה, אך הוא מפתיע את אייזן ופוצע אותו בעזרת קידו. לאחר שאייזן יצא מן העשן איצ'יגו מפתיע אותו ותוקף אותו שהוא משתמש במסכה, הוא פוצע את אייזן קשה בכתפו השמאלית אך אייזן לועג לאיצ'יגו ואומר כי איצ'יגו יכל להרוג אותו במתקפה כזאת, הפצע של אייזן נעלם מיד ואיצ'יגו המופתע אומר שזאת יכולת של הולואים, אייזן פוסל את דבריו ומגלה לאיצ'יגו שהוא התמזג עם ההוגיוקו. לאחר מכן, אייזן מפרט בפני איצ'יגו את כל הקרבות המשמעותיים בחייו של איצ'יגו ואומר לו שכל חייו תוכננו על ידו. לפתע, אישין אביו של איצ'יגו מגיע לזירת הקרב ונלחם באייזן, אייזן נדחק לפינה ונאלץ להתמזג יותר עם ההוגיוקו שבתוכו. בשלב הזה, גין מצטרף לקרב והוא ואיצ'יגו מתחילים להילחם, בקרב גין משחרר את הבאנקאי שלו, קאמישיני נו יארי. איצ'יגו וגין נלחמים בכל הכוח ובשלב מסויים אייזן מגיע לאזור, גין משאיר את איצ'יגו על הברכיים ושניהם צועדים לעבר העיירה קאראקורה האמיתית, משאירים את איצ'יגו מאחור.

סאגת מפתח המלך:
לאחר שאייזן וגין עברו דרך הסנקאימון אל סול סוסייטי, אישין שהתאושש אומר לאיצ'יגו שעליו ללמוד את הגטסוגה טנשו הסופי. הם מגיעים אל הדאנגאי ומגלים כי הקוטוטסו, מה שמוביל את אישין להסביר לאיצ'יגו כיצד עובד הדאנגאי וכיצד הם מתכוונים להשתמש במימד לטובתם.
בעוד שאישין מגן עליו, איצ'יגו נכנס אל עולמו הפנימי. שם הוא מתעמת עם זאנגטסו וההולו הפנימי שלו, ששניהם השתנו במראם. למרות בקשתו של איצ'יגו ללמוד את הסאיגו נו גטסוגה טנשו מהם, השניים שמתמזגים אחד עם השני ליישות חדשה לגמרי – מסרבים. במהלך הקרב, איצ'יגו מבין שעליו לתת ליריבו לדקור אותו, כי רק כך הוא וחרבו יוכלו להפוך לאחד. לאחר שעשה זאת, אימוניו בני שלושת החודשים מסתיימים.
הוא מופיע ברגע האחרון על מנת לחלץ את חבריו ומתעמת עם אייזן אחת ולתמיד. אייזן אמנם כלל אינו מתרשם מהתקדמותו של איצ'יגו, מאחר שהוא לא מסוגל לחוש בראייטסו שלו. הוא במהרה מגלה כי איצ'יגו התעלה עליו אל מעבר להבנתו, עד כדי כך שהוא אף לא מסוגל להבחין בין ההתקפה של עצמו להתקפתו של איצ'יגו. איצ'יגו דוחק אותו לפינה, וההוגיוקו בתגובה לכך מפתח את אייזן אף יותר. איצ'יגו מחליט לבצע את הסאיגו נו גטסוגה טנשו, למרות הידיעה שהוא יאבד את כוחותיו. אייזן מבין שאיצ'יגו התעלה עליו גם מהבחינה של התפתחות למימד גבוה יותר ומתוך יאוש הוא יוצא מגדרו. איצ'יגו משתמש בהתקפתו הסופית כנגד אייזן, שנוחת, מובס כביכול. אך כשמסתבר שאייזן נותר בחיים, איצ'יגו פונה להנחית את המכה ההורגת. לתדהמתו, הוא מאבד את כוחותיו לפני שמספיק להרוג את אייזן, אולם אוראהארה מופיע על מנת לעשות זאת במקומו.
אוראהרה ואיצ'יגו מנהלים דו שיח לאחר חתימתו של אייזן, איצ'יגו בסיום השיחה פונה ללכת מן המקום אך מופתע לראות את אוריהימה, רוקיה, רנג'י, סאדו ואישידה מולו. לאחר הפגישה הקצרה, איצ'יגו נופל אל האדמה ומתחיל לצעוק מכאבים. לאחר מכן איצ'יגו מתעורר במיטתו מוקף בחבריו, מסתבר שהוא היה בקומה חודש שלם, הוא נפרד מרוקיה לאחר שהוא משלים עם העובדה שאין לו יותר כוחות שיניגאמי.

סאגת השיניגאמי המחליף האבוד:
כעבור שנה וחצי, איצ'יגו בן השבעה עשר מתחיל את שנת הלימודים החדשה. בדרכו לבית הספר, הוא עוצר שודד שגנב תיק השייך לבחור צעיר, שמתגלה כדמות מיסתורית המחזיקה בתג זהה לשל איצ'יגו, המסמל את היותו שיניגאמי מחליף.
איצ'יגו שומר על כשר גופני ועובד כמה שיותר. באחד מימיי העבודה שלו ב"עבודת העושים הכול" פורץ למשרד של החנות זר מסתורי. נראה שהזר המסתורי הוא אותו אחד שהתיק נגנב ממנו ביום ההוא. הזר לא מציג את עצמו , הוא מציע להם עבודה.הזר שולף מהכיס תמונה של אביו, אישין, ובאופן אוטומטי קם בעצבים אמר לו ש"כול דבר שברצונו לדעת הוא יכול לשאול את איצ'יגו". הזר אומר שלאיצ'יגו אין מספיק מדיע על אביו, והוא לא יודע עליו כמעט כלום.בדרך חזרה מהמשרד איצ'יגו רואה את אחותו הקטנה יוצאת מהחנות של אורהרא. הזר המסתורי לא מרפה מאיצ'יגו וכול הזמן גורם לו להרגיש שהוא יודע פחות ופחות.באותו זמן הזר הספיק להציג את עצמו בתור גינג'ו. איצ'יגו חוזר הביתה מבולבל ומוטרד יותר מתמיד.

כשאישידה נפצע מסיבה לא ברורה ומובא לבית החולים איצ'יגו פוגש שם את אוריהימה ואת אביו של אישידה, אישידה מוסתר בוילון הסתרה של המיטה שבה הוא שוכב. איצ'יגו מחליט ליצור קשר עם ארגון מסתורי מסוים דרך הטלפון ברגע שהוא יוצא מבית החולים בו אישידה שוהה. הארגון נוקט באמצעי זהירות טוטליים ונדרש לאי'ציגו זמן רב עד שהוא מצליח לבסוף לשיג את מי שחיפש, את גינג'ו. איצ'יגו קובע פגישה עם גינג'ו. הוא מוותר אפילו על החשש שלו מקשר עם גינג'ו על מנת שגינג'ו יוכל לעזור לו.
איצ'יגו עוקב אחרי גינג'ו למועדון הנסתר היטב. גינג'ו מספר לאיצ'יגו שברצונו להחזיר לאיצ'יגו את כוחות השיניגאמי שלו בחזרה.המסכה האדישה וחסרת הרגשות של איצ'יגו נפרצת בבת אחת, הוא לא מסוגל להסתיר את ההפתעה שהוא חש. הוא לא מבין איך הארגון המסתורי מתכוון להחזיר לאיצ'יגו את כוחות השיניגאמי שלו. גינג'ו מסביר לאיצ'יגו על יכולותיהם של הפולברינג, פתאום נכנסת לחדר חברה וספת בארגון ביחד עם חברו הטוב של איצ'יגו, צ'אד. גינג'ו ממשיך בהסבר של איך נוצרו הפולברינגס. גינג'ו אומר לאיצ'יגו שעל מנת להשתחרר מהכוחות הלא רצויים האלה הם צריכים שאיצ'יגו יחזור לכוחות השיניגמאי שלו- איציג'ו מחליט להענות בחיוב לרצונות של הפולברינגס ולעזור להם להעביר א כוחותיהם הרוחניים אל איצ'יגו לאחר שאיצ'יגו יחזור להיות שיניגמאי, בעזרתם.איצ'יגו מתחיל באימונים.בזמן הקרב בבית הבובות של רירוקה איצ'יגו הצליח להחזיר לעצמו מעט מהכוח שלו, הוא הצליח להשתמש בראיטסו ואפילו לשגר ראטסו תוך שהוא משתמש בכלי-סמל קטן ששימש אותו בעבר כדיי לעבור ממצב של בן אנוש למצב של שיניגאמי.כשאיצ'יגו הקטין את הראיטסו הוא שמע את קולה של רוקיה בא הישר מתוך מה שהיה אמור להיות סתם מזכרת מסול סוסייטי.
איצ'יגו מבין שמשהו לא בסדר עם אוריהימה, הוא חוזר למועדון בפולברינג. עכשיו כשלאיצ'יגו יש כמה וכמה סיבות טובות במיוחד להשיג את כוחותיו במהרה הוא נכנס לאימונים אינטנסיבים.
הוא נלחם מול ג'קי, במהלך הקרב כוחות השיניגאמי חוזרים אליו. איצ'יגו פוגש בטסוקישימה לראשונה מבלי לדעת שזה הוא,לאחר מכן איצ'יגו מבין שטסוקישימה הוא החשוד בתקפית אישידה וכנראה שגם אוריהימה, הוא כמובן מתעצבן מאוד ומחליט לתקוף את טסוקישימה. הוא מובס במהרה וגינג'ו נחלץ לעזרתו.

גינג'ו מחליט שעכשיו על איצ'יגו להלחם מולו, רק אז אולי יהיה מוכן להתמודדות מול טסוקישימה. בקרב מול גינג'ו איצ'יגו מפסיד פעם אחרי פעם. איצ'יגו מספיק להתעוור ולהפצע בצורה אנושה. כשגינג'ו מאיים על חייהם של חבריו של איצ'יגו, איצ'יגו מגיב בהעלאת ראיטסו דרמתית. הוא מצליח לגייס צורה של פולברינג ומצליח להחזיר לעצמו את הכוחות הרוחניים שלו, גם אם לא כוחות השיניגמאי המלאים שהיו ברשותו בעבר.כשהוא חוזר הביתה במצב רוח מרומם הוא מגלה את שתי האחיותיו מאושרות עד הגג, ואת טסוקישימה יושב בסלון שלו כמו בן משפחה ותיק. איצ'יגו בורח מהבית. הוא פוגש את גינג'ו וזה מספר לו שטסוקישימה תקף את כול חברי ארגון הפולברינגס. עכשיו נותרו רק איצ'יגו וגינג'ו במערכה מול טסוקישימה. גינג'ו מעלה השארה בפני איצ'יגו לגבי כוחותיו האמיתיים של טסוקישימה.
איצ'יגו מעוניין ללכת עכשיו, להרוג את טסוקישימה ולהחזיר לכולם את העבר המקורי שלהם, אבל גינג'ו אומר שהוא לא יכול להבטיח לאיצ'יגו שזה יעבוד. יוקיו- אחד מחברי הפולברינגס מגיע אליהם ומזמין אותם לבוא איתו בדרכי שלום.הם מגיעים ביחד למקום המסתור של טסוקישימה, בפנים מקבלים את פניו של איצ'יגו כול חבריו וקרוביו. הוא מזועזע מאיך שכול האנשים הכי קרובים אליו מתנהגים.הוא יודע שהוא חסר עונים ואין ביכולתו לעשות דבר.
קרוביו של איצ'יגו מבקשים ממנו להתנצל בפני טסוקישימה על ההתנהגות המחפירה של ואיצ'יגו בורח מהמקום, שוב.באחד מחדרי המסתור הוא פוגש בכול חברי הפולברינגס. טסוקישימה מכתר אותו מאחור. בזמן שצ'אד ואוריהימה מופיעים ואיצ'יגו וגינג'ו נלחמים מול טסוקישימה איצ'יגו כבר מציג את הפולברינג שלו, וזה מראה על כך שהוא מרגיש בנוח עם כוחותיו החדשים.טסוקישימה אומר לאיצ'יגו שמבחינות קרוביו של איצ'יגו טסוקישימה ממלא את מקומו בחייהם ובעברם. מבחינת חבריו טסוקישימה הוא זה שהציל את חייהם פעם אחרי פעם ובחינת אחיותיו הוא הבן דוד האוהב, כמעט אח.איצ'יגו מנסה לפגוע בטסוקישימה, דבר שנעשה בלתי אפשרי כשאוריהימה וצ'אד מגוננים עליו.

איצ'יגו מאשים את טסוקישימה בכך שהוא מנע ממנו את היכולת להגן על חבריו שוב למרות שהצליח להשיג את כוחותיו בחזרה. איצ'יגו מהיר וחזק יותר מאי פעם בסאגה הזאת כשהוא נלחם מול טסוקישימה.כשטסוקישימה בא לתקוף אותו מאחורי הגב גינג'ו מציל את איצ'יגו מלהחתך בדיוק בשניה אחרונה.איצ'יגו מבין שכנראה איבד את בן בריתו היחיד בקרב מול טסוקישימה. גינג'ו מרגיע אותו ואומר שהוא לא עבר לצד של טסוקישימה. איצ'יגו ממשיך להלחם בטסוקישימה ואז אישידה מופיע.אישידה, בניגוד לציפיותיו אל איצ'יגו, אומר לו שמי שתקף אותו בכלל לא היה טסוקישימה, אלא…. גינג'ו.
גינג'ו לא מהסס ופוצע את איצ'יגו אנושות. גינג'ו מסביר לאיצ'יגו שהוא מעולם לא היה בצד של איצ'יגו אלא תמיד תמך בטסוקישימה. וברגע שטסוקישימה חתך אותו הוא לא עיוות את עברו אלא החזיר אותו למצב הקודם.גינג'ו שואב מאיצ'יגו את כוחותיו הרוחניים ואיצ'יגו נשאר חסר ישע, ללא כוחות וללא חברים שיצילו אותו ויעזרו לו. איצ'יגו מרגיש נורא, הוא בוכה וצורח ומאשים את גינג'ו על בגידו הקשה.
פתאום להב של חרב חודרת את החזה שלו, כשהוא מסתובב לאחור לבדוק מי חתך אותו הוא רואה את אורהרא ואביו, בהתחלה הוא חושב שאביו הוא זה שתקף אותו אבל אז הוא מבחין בדמות נוספת, ברוקיה, מחייכת אליו.כוחות השיניגאמי של איצ'יגו חוזרים אליו, ואז מופיעים גם כול השיניגאמים והקפטנים שבאו לעזור לאיצ'יגו להביס את הפולברינג בעולם האמיתי. השיניגאמים החזירו לאיצ'יגו את הכוח הרוחני שלו כשהם הקריבו מעט משלהם. וככה איצ'יגו חזר להיות שיניגאמי.
איצ'יגו מתחיל להלחם מול גינג'ו. איצ'יגו זועם על גינג'ו ורוצה לנקום בו על הבגידה שלו. איצ'יגו מגלה שגינג'ו היה השיניגמאי המחליף לפניו. במהלך הקרב גינג'ו חושף את צורת הפולברינג שלו. הקרב נשמך זמן רב ולבסוף איצ'יגו מצליח להביס את גינג'ו בקושי.בתום הקרב טסוקישימה רוצה לנקום באיצ'יגו למרות שהוא בעצמו גם פצוע בצורה אנושה. על איצ'יגו מגוננות רוקיה ורירוקה. רירוקה אומרת שאיצ'יגו היה זה שהציל את גינג'ו בכך שהוא הביס אותו. כו להזמן הזה גינג'ו לא הבין איך איצ'יגו יכול להמשיך לגונן על סול סוסייטי שלא העריכו את מה שעשה בשבילם ובגדו בו.
גינג'ו מת בשלווה ובקבלה, לפי טענתה.

כוחות
מאחר ואיצ'יגו הפך לשיניגאמי באופן לא חוקי, הוא מעולם לא עבר הכשרה באקדמיה בסיירייטי, ולכן אינו מסוגל להשתמש בקידו; ולכן, החרב – הזאנפאקוטו – היא אמצעי הלחימה היחיד שברשותו. אך למרות זאת, רואים כי יש לאיצ'יגו כשרון רב בללמוד דברים שבדרך כלל לוקח זמן רב, כמו שנים, ללמוד אותם. בנוסף, בעת האימונים שלו עם יורואיצ'י, איצ'יגו למד להשתמש בשונפו. למרות כל זאת, הוא עדיין אינו שולט בראייטסו שלו, וכתוצאה מכך הוא משחרר כמויות רבות של ראייטסו, שחושפות את מיקומו.

בנוסף לכוחות השיניגאמי שלו, לאיצ'יגו, כמו למספר דמויות נוספות, יש כוחות של הולו – אותם הוא השיג בעת האימונים שלו עם אוראהארה, בעודם ניסו להשיב לאיצ'יגו את כוחות השיניגאמי שלו. כשהשרשרת, המחברת את נשמתו לגופו כמעט ונאכלה לחלוטין, איצ'יגו החל להשתנות להולו. בסופו של דבר, הוא הצליח להתנגד לשינוי, ובכך השיב את כוחותיו. למרות התנגדותו, איצ'יגו שמר בתוכו על כוחות ההולו שלו.

ההולו של איצ'יגו הוא האגו הרשע שבו, הוא ברוטאלי וסדיסטי שמשתוקק כבר למוות של קורבנו הבא. הוא מאופיין לרוב בחיוך חולני, הוא דומה לאיצ'יגו אך הפוך ממנו בכל. פניו לבנות, עיניו שחורות ואישוניו צהובות. במקום בגדי שיניגאמים שחורים, הוא לובש בגדי שיניגאמים לבנים (שמאוד דומים לבגדי הארנקרים) ואפילו הזאנפאקוטו מתחלק בין שניהם לשחור ולבן.

במקומות שונים בסדרה כוח ההולו של איצ'י מופיע בדרכים שונות. למשל, המסכה של איצ'יגו עלולה להופיע על פניו סתם בכדי לעצור התקפות, או כפי שהבחין בקרב עם ביאקויה, המסיכה הופיעה בדיוק כשעמד למות. נראה כי בזמן שההולו שולט באיצ'יגו, איצ'יגו משותק והוא מרוכז יותר בלהדחיק את ההולו שלו מאשר בקרב.

בזמן שהתאמן עם הוויזארדים, ההולו שלו לקח שליטה מלאה על גופו ואיצ'יגו החל להפוך להולו שלם. בצורת ההולו המלא שלו, איצ'יגו הפגין שימוש במתקפות חזקות מאוד של הולואים כגון שימוש בסרו מאצבעותיו.

לאחר שהתאמן עם הוויזארדים והכניע את ההולו הפנימי שלו, איצ'יגו יכל לזמן את המסכה שלו מתי שרק רצה, אך רק למשך אחד עשרה שניות בכל פעם. ההגבלה הופרה במהלך הקרב עם גרימג'ו בהואקו מונדו והסיבה אינה ידועה. בד"כ לאחר הזמן המוגבל שאיצ'יגו יכול לשלוט במסכה, המסכה נשברת לחלקים ואיצ'יגו מאבד את היתרון שלו. כשאיצ'יגו עם מסכת ההולו שלו, הוא מקבל תוספת עוצמה לכוחות השיניגאמי שלו, תוספת במהירות ובכוח.

במנגה בפרק 280, איצ'יגו משתמש בכוחות ההולו שלו שוב. ובפרק 282 ניראה כי איצ'יגו יכול היה לשלוט במסכה שלו יותר מהזמן שמוקצב לו בד"כ. במהלך הקרב עם גרימג'ו שהשתמש בשחרור הראשוני של הזאנפאקוטו שלו, פנתרה, איצ'יגו נלחם טוב וכוחו גבר מאוד. במהלך הקרב עם גרימג'ו המסכה גם שינתה מעט את צורתה ונהפכה חדה יותר ואילו האיזור השחור בעיניו גדל. זו יכולה להיות השפעה שנובעת מהגברת עוצמתו של איצ'יגו במהלך הקרב.

זאנפאקוטו:
זאנגטסו (Zangetsu) הוא שמו של הזאנפאקוטו של איצ'יגו. צורתו הרוחנית לוקחת את דמותו של גבר ארוך שיער הלבוש בשחור, ככל הנראה בשנות השלושים המאוחרות או שנות הארבעים לחייו.
כאשר קיבל את כוחות השיניגאמי של רוקיה, זאנגטסו הופיע כגרסה מוגדלת של החרב של רוקיה. גודלה הרב של החרב נבעה מהעובדה כי לאיצ'יגו ראייטסו רב, שבו הוא עוד לא היה מסוגל לשלוט באותו הזמן. אך לאחר שאיבד את כוחות השיניגאמי שלו בעימות הראשון עם קוצ'יקי ביאקויה, איצ'יגו התאמן אצל אוראהארה קיסוקה על מנת להשיב אליו את כוחותיו. כשאימוניו הסתיימו, זאנגטסו דמתה לחרב קצבים גדולה. אז הוא גם למד את השם שלה, "זאנגטסו" והחל לפתח את הקשר שלו עם נשמת הזאנפאקוטו שלו.

בניגוד למרבית הזאנפאקוטו, במצב הבאנקאי – טנסה זאנגטסו (Tensa Zangetsu) – החרב מתכווצת מחרב הקצבים הגדולה לקאטאנת דאיטו ארוכה ושחורה לחלוטין, בעלת ניצב בדמות מאנג'י (卍). גודלה הקטן של החרב נובע מדחיסה של כל כוחו של איצ'יגו, וכך מעניק כוח רב יותר ללהב. בשלב זה, הן מראהו החיצוני של איצ'יגו משתנה והוא דומה יותר לנשמת הזאנפאקוטו שלו, שכן בגדי השיניגאמי הסטנדרטיים שלו משתנים למעין מעיל שחור צמוד.

לאחר אימוניו בדאנגי תחת הדרכתו של אביו אישין, טנסה זאנגטסו מגיע לשלב מתקדם אף יותר ומתחזק בצורה משמעותית. המראה של החרב גם הוא משתנה; השלשלאות של החרב מתארכות ומקיפות את כל זרועו של איצ'יגו, והניצב גדל בצורה משמעותית. כמו כן, המעיל השחור של איצ'יגו נהיה דומה אף יותר לבגדיו של זאנגטסו. חשוב לציין כי ככל שהמעיל קרוע ופגום יותר, מעיד על הכוח שנותר לאיצ'יגו במהלך הקרב.

מתקפת ההיכר של זאנגטסו היא גטסוגה טנשו (Getsuga Tenshō), פרץ ראייטסו בוהק. אולם בשלב הבאנקאי, על ידי חיקוי ההולו הפנימי שלו, איצ'יגו מסוגל לבצע גטסוגה טנשו משופרת אשר מופיע כפרץ ראייטסו שחור. פרט להתקפה המיוחדת, בבאנקאי איצ'יגו מקבל חיזוק משמעותי הן בכוחו הפיזי והן במהירות.

במהלך האימונים בדאנגאי, אישין הדריך את איצ'יגו כיצד ללמוד את הגטסוגה טנשו הסופית, סאיגו נו גטסוגה טנשו (Saigo no Getsuga Tenshō). בעודו עדיין בבאנקאי, איצ'יגו נכנס אל עולמו הפנימי והתעמת עם יישות אשר נוצרה כאשר זאנגטסו וההולו הפנימי של איצ'יגו התמזגו אחד עם השני. הם לא רצו ללמד את איצ'יגו בטענה שהם רק רוצים להגן עליו, אך איצ'יגו בסופו של דבר לומד את הטכניקה לאחר שהבין כי עליו לאפשר ללהב לדקור אותו. על אף שהוא נפצע לכאורה, איצ'יגו לא מרגיש כאב, שכן הוא והחרב הופכים לאחד.
הטכניקה נקראת גטסוגה טנשו "הסופית", מהסיבה שכשאיצ'יגו משתמש בה, הוא הופך עצמו הופך לגטסוגה ולאחר השימוש, הוא מאבד את כוחות השיניגאמי שלו.
בשלב זה, איצ'יגו כולו מתכסה במעין שיריון דק וכהה ובד שחור שמכסה את פלג גופו התחתון. שיערו מתארך ומשנה את צבעו לשחור. הוא מסוגל לבצע התקפה שנקראת מוגטסו (Mugetsu), באמצעותה הוא מניף את חרבו ומאפיל את השמיים עצמם. היריב מתכסה בראייטסו השחור, ומובס.

לאחר שאיצ'יגו איבד את כוחותיו בקרב נגד אייזן, הוא התחיל לפתח את כוחות הפולברינג שלו, בסופו של דבר הוא פיתח אותם לרמה גבוהה, אך איבד אותם כשגינג'ו גנב את כוחותיו.
לאחר מכן, רוקיה הגיעה יחד עם שיניגאמים מסול סוסייטי והחזירה לאיצ'יגו את כוחות השיניגאמי שלו, טנסה זאנגטסו משתנה שוב מאז הפעם האחרונה, איצ'יגו לובש גופייה לבנה מתחת לקימונו השחור שלו, אשר הפעם פתוחה ונתמכת ע"י שלושה איקסים, יחד עם זאת איצ'יגו לובש כפפות עם צורת איקס עליהן והשרשרת רחבה יותר ומחוברת לחרב ולכפפות של איצ'יגו, יוצרת לולאה רחבה.
החרב עצמה ארוכה יותר, בערך באורך של צורת השיקאי והפעם עם שלושה בליטות בקצה החרב.

לא ניתן להגיב.