קורוסאקי אישין


Kurosaki Isshin – קורוסאקי אישין

דרגה: שיניגאמי, דוקטור, קפטן לשעבר.
תאריך לידה: 10 לדצמבר.
גובה: 186 ס"מ.
משקל: 80 ק"ג.
זאנפאקטו: לא ידוע.
נראה לראשונה (אנימה): פרק 1
נראה לראשונה (מאנגה): פרק 1

סאיו: טושאיוקי מוריקאוה (Toshiyuki MORIKAWA)

תאור הדמות
בתחילת הסדרה אישין מוצג כאב טיפשי ואוהב קרבות, שמגלה עניין נלהב בחייהם של ילדיו, אבל עושה זאת ברוח התקפית או רווית מתיקות עד למאוד, שבדרך כלל מושכת אליו בעיטות מכיוון ילדיו. המטרה המעודפת על אישין להקנטות היא איצ'יגו, הקנטות שלרוב יגמרו בקטטה. הוא גם פיתח מנהג תמוה לדבר אל הפוסטר של אשתו המנוחה, שאותו תלה במטבח הבית, בכל פעם שהוא מרגיש צורך לפרוק את ליבו או שהוא עובר רגע רגשי עמוק (כמו הפעמים שאיצ'יגו מביא חברה הביתה). הוא מעריץ גדול של תוכנית הטלוויזיה של דון-קאנונג'י, והאוכל האהוב עליו הוא תפוחי אדמה ברוטב שעועית מתוקה.

אבל אישין גם יכול להיות רציני ומפחיד לעיתים. בכל שנה בתאריך מותה של אישתו, מאסאקי, הוא מעשן סיגריה בודדת מול הקבר של אישתו, מאחר ופעם כשיצאו, היא אמרה לו שזה גורם לו להראות צונן ומרוחק. במבט לאחור מודה אישין שזו הפעם היחידה שהיא התלוננה על הופעתו. דוגמא לרצינותו אפשר למצוא בעימות שלו מול הארנקאר "גראנד פישר", שבו נשאר רציני ומפחיד לכל אורכו, מלבד וויכוח קטן עם קון.

אישין נראה כעמית של קיסוקה אוראהרה ומראה ידע על בריחתו של אייזן ועל הברית שלו עם המנוסים. הוא מזכיר בשיחה הקצרה שלו עם אוראהרה אחרי שחיסל את הגראנד פישר שנתקל פעם בארנקאר לפני 10 שנים, אבל הוא לא היה אפילו קרוב בשלמותו לגראנד פישר, שבו נלחם עכשיו. אישין גם ידע לכל אורך הסדרה על קון שמתחבא בגופו של איצ'יגו והוא חושף זאת לאחר הקרב.

בנוסף למערכת היחסים עם אורהרה, אישין גם מנהל מערכת יחסים עם אביו של אוריו אישידה, ריוקן. השניים מנהלים דרך הורות שונה ומגדלים את ילדיהם בצורה אחרת לגמרי, אבל בכל זאת נראה שיש להם עבר משותף ביחד, והם שיתפו בעבר פעולה ככוחות במערכה נגד ההולואים ומשתפים פעולה גם כיום, כשני רופאים מקצועיים.

היסטוריה
מעט ידוע על עברו של אישין, מלבד היותו קפטן לשעבר בגוטי 13, על אף שמספר היחידה שאותה הנהיג עדיין אינו ידוע. 20 שנה לפני תחילת העלילה, פרש אישין מתפקיד השיניגאמי ועבר לחיות בעולם החיים. בגדיו השיניגאמי הנוכחיים שלו מסתכמים בחליפה שחורה סטנדרטית ובגלימת קפטנים לבנה, אבל לא רואים עליה שום חותמת של אחת היחידות ואישין כורח אותה סביב ידו במקום ללבוש אותה כמו אדרת. כשפרש אישין מהשיניגאמי רוב כוחותיו, אם לא כולם, נחתמו ורק בסאגת הארנקאר החלו לחזור אליו. סביר להניח שהכוחות עדיין לא חזרו במלואם ואישין עדיין מתחזק. הוא נישא למאסאקי והעמיד שלושה צאצאים: איצ'יגו, קארין ויוזו. מאסאקי מתה לאחר מכן בידיו של הגראנד פישר, שהיה אז הולו פשוט אך חזק ואישין האשים את עצמו במותה מאז, שש שנים לפני תחילת העלילה. אולם, בהמשך הסדרה מביס קורוסאקי את הגרנד פישר ובכך נוקם סוף סוף את מות אישתו.

תחילת העלילה
לאישין אין תפקיד משמעותי בסדרה עד סאגת האראנקאר ובזמן הזה הוא משומש בעיקר על מנת ליצור רגעים קומיים בסדרה. הוא מתנהג כמו ילד קטן, לבטח יותר ילדותי מצאצאיו שלו ולרוב מקבל צעקות ובעיטות על התנהגותו (בעיקר מקארין ואיצ'יגו). יש לו רגעים רציניים מעטים בחלק הזה, כמו הסיגרייה שהוא מעשן מול קברה של מאסאקי ביום השנה לנישואיהם, מכיוון שפעם אמרה לו שזה גורם לו להראות צונן ומרוחק. לפני שאיצ'יגו יוצא למסע לסול סוסייטי על מנת להציל את רוקיה, נותן לו אביו קמע מזל שהכינה לו מאסאקי. הוא מבקש ממנו להחזיר את הקמע כשהוא חוזר מסול סוסייטי, אבל כשמושיט לו איצ'יגו את הקמע הוא לא רוצה בו עוד. לאחר מכן מתברר הקמע כקמע רוחני מגן, שמציל את קון ששוכן בגופו של איצ'יגו מהגראנד פישר בצורת האראנקר.

סאגת האראנקאר
בתחילת סאגה זאת, מחליט קון לצאת להליכה בגופו של איצ'יגו, אבל מהר מאוד מותקף ע"י האראנקר גראנד פישר, שמחפש נקמה על תבוסתו עוד מהפרקים הראשונים. כשנראה שקון הוא כבר ז"ל, אישין פוסע לשדה הקרב ומציל אותו. הוא מכריז שהוא ידע לכל אורך הזמן על קון ועל פעולותיו של איצ'יגו, ושאם יעבור קון בזכרונו על התקופה שבה שהה איצ'יגו בסול סוסייטי וקון החליף אותו בעולם האמיתי, מעולם לא קרא אישין לקון "בני". אז שולף הגראנד פישר את הזאנפאקוטו שלו, שגורמת לו להפוך לאפילו יותר גדול ולחרב עצמה לגדול לאורך של בערך שלושה אוטובוסים. אישין מזהה אותו אז כארנקאר והורג אותו בהינף אחד של חרבו. הוא מסביר אז לאראנקר הגוסס שקפטנים חייבים ללמוד לשמור על הגודל של הזאנפאקוטו שלהם, מאחר שאם לא היו יודעים להשתלט עליו, היו מנופפים חרבות בגודל של גורדי שחקים. לאחר מכן הוא מנהל שיחה קצרה עם אוראהרה, שבמהלכה מציין אוראהרה את התעניינותם של הוויזארדים באיצ'יגו ועל אייזן, עם דגש על זה האחרון.


סאגת הואקו מונדו
לאחר שבניהם יוצאים למשימת החילוץ בהואקו מונדו, נפגשים אישין וריוקן ודנים בדרכים השונות שבהן הם מגדלים את ילדיהם, ובכוחותיהם.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
אישין מופיע לפני איצ'יגו בזמן הקרב שלו מול אייזן. לאחר דיבור קצר עם איצ'יגו, אישין מתחיל להלחם נגד אייזן ואף מצליח לגבור עליו. אייזן מסביר שהגיע לגבול כוח השיניגאמי שלו, ומסביר לאישין על טבעה האמיתי של ההוגיוקו ככלי להגשמת משאלות. אחרי שאורהרה מופיע ולא מצליח להביס את אייזן לבד, אישין ואורהרה תוקפים את אייזן בהתקפה משולבת ומצליחים לקשור את אייזן בשרשרת מיוחדת המונעת ממנו לזוז. וכך, יורואצ'י פוגעת באייזן בעזרת מכשור שאורהרה יצר בשבילה. מכיוון שהתברר שאייזן כמעט ולא נפגע, תוקפים השלושה ביחד את אייזן, אך למרות תיאום ההתקפות ביניהם ופגיעה ישירה של אייזן מהגטסוגה טנשו של אישין, אייזן מביס אותם בנקל.

סאגה חדשה:
כשאייזן עוזב לקראקורה האמיתית, אישין מנסה להסביר לאיצ'יגו שצריך לעקוב אחר אייזן , אפילו שזה נראה חסר תקווה, ומצליח לשכנע אותו בכך שהסיבה היחידה שאייזן רוצה להכין את מפתח המלך בקראקורה האמיתית היא כדי לפגוע בחברים של איצ'יגו. לאחר שהשניים עוזבים לקראקורה האמיתית, אישין שם לב שאייזן חיסל את קווטוסו, מה שמאפשר להם להשאר ב"דאנגאי", העולם שנמצא בין סול סוסייטי לעולם האמיתי, הרבה זמן, ככה שיהיה לו מספיק זמן ללמד את איצ'יגו את "הגטוסגה טנשו הסופי." כשאיצ'יגו מנסה להיכנס לעולמו הפנימי ולפגוש את זאנגטסו, אישין מנסה לתת לו אגרוף, אך זה מתחמק. אישין זועף בו שהוא לא מספיק מרוכז בנסיון להיכנס לעולמו הפנימי. הוא מסביר לאיצ'יגו על דאנגאי, העולם שבו הזמן עובר פי אלפיים לאט יותר מהועלם האמיתי. אישין משתמש ב"קייקו קוטיי", שרשראות שמונעות מ"קוריו", הנוזל הקטלני שנמצא בדאנגאי, לפגוע בהם. אישין יכול לעשות זאת רק במשך אלפיים שעות, ככה שיש לאיצ'יגו כשלושה חודשים להתאמן. אישין מזהיר את איצ'יגו השרוי במדיטציה שזאנגסטו לא יתן לו לו את הסוד לגטסוגה טנשו הסופי בכזאת קלות, ושבקרוב הוא יבין למה.

כוחות ויכולות:
בשל העובדה כי אישין לובש פיסת בד לבנה קרועה, המזכירה מאוד את ההאורי הלבן של הקפטנים, על כתפו, ניתן להסיק כי בעברו אישין שירת כקפטן בגוטיי. הוא מיומן בקרב מגע, כפי שניתן לראות באין ספור קרבותיו עם איצ'יגו, זאת אף ניתן לראות כשהדף את אייזן והעיף אותו דרך בניינים באמצעות לא יותר מהצלפה אחת של אצבעו האמצעית.
כמו כן, נראה כי אישין מוכשר מאוד בתחום הקידו, משום שהוא מסוגל להקים מחסומים מיוחדים, אשר מסתירים את הראייטסו שלו, ובכך מונעים מהאויב לאתר את מיקומו, כל עוד הוא בתחומי המחסום.

זאנפאקוטו:
בשל היותו, ככל הנראה, קפטן לשעבר, סביר להניח כי אישין הגיע לרמה בה מתאפשר לו לשחרר שיקאי ובאנקאי. שמה של הזאנפאקוטו שלו טרם נחשף, אמנם בצורתה החתומה, חרבו נראת ככל קאטאנה, בעלת ידית אדומה וקרוס-גארד בעל שש צלעות.

לא ניתן להגיב.