קיבונה מאקוטו


קיבונה מאקוטו – Kibune Makoto

דרגה: הקצין השלישי החדש ביחידה השלישית. חבר לשעבר באחת מיחידות הסיור והכנעת הולואים.
זאנפאקוטו: לא ידועה.

תיאור הדמות:
קיבונה מאקוטו הוא שיניגאמי בעל מראה מעט נשי, שיער חום וארוך המגיע עד לכתפיו ועוטה משקפיים בעלי גוון ורדרד – סגול. מאקוטו הוא רגוע ומחושב, ולובש האקאמה סטנדרטית, מלבד סוודר סגול שלובש תחתיו. חשוב לציין כי מאקוטו נחשב לעת עתה בגדר דמות פילר המופיעה באנימה בלבד.

היסטוריה:
בימי האקדמיה שלו, קיפונה היה אחד התלמידים הטובים ביותר וקיבל את הציונים הגבוהים ביותר, אך למרות זאת, אף אחת מהיחידות לא קיבלה אותו. בסופו של דבר קיפונה אכן התקבל לאחת היחידות, אך נזרק ממנה לאחר שהקריב ללא הרף את חבריו ליחידה. הוא קיבל את הכוח של הבאק'קוטו מקומוי, והחליט להשתמש בכוח הזה על מנת לגרום לכל שיניגאמי להעריך את כוחו ולכבדו.

סאגת הקפטן החדש, אמאגאי שוסוקה:
הוא מופיע לראשונה כאשר שוסוקה והוא מגיעים למפקדה של היחידה השלישית ומציגים את עצמם בפני חברי היחידה, שלא מקבלים את פניו של שוסוקה כל כך טוב. לאחר מכן, לאחר ששוסוקה מתעלף במסיבת קבלת הפנים הכושלת שלהם, אחרי ששתה סאקה, מאקוטו מספר לקירה שלקפטן יש בעיה עם שתייה.
מאוחר יותר, כשמתברר שלהקה המונה שלושים מנוס גראנדה, עושה את דרכה לכיוון קהילת הנשמות בעולם המפריד, מאקוטו מצטרף אל שאר חבריו ליחידה למשימה לחסל את ההולואים.
לאחר שנראה על ידי קירה נכנס אל בית קאסומיאוג'י דרך מעבר נסתר, קיפונה מסתיר את העובדה הזו. אך כאשר קירה מנסה לצאת בעקבות רוריצ'יאו האמיתית, לאחר שמצא אותה, קיפונה חושף את עצמו בפניו ומתחיל להלחם נגדו. במהלך הקרב, הבאק'קוטו משתלט יותר ויותר על קיפונה עד אשר קיפונה כבר לא שולט על עצמו. קירה והוא מתקיפים בפעם האחרונה, אך קיפונה לא שורד. הוא נאכל על ידי הבאק'קוטו ומוצא את מותו.

זאנפאקוטו:
הזאנפאקטו של קיפונה היא רפו (Reppu. רוח אלימה ביפנית). קיפונה מעולם לא הדגים יכולות קידו כלשהן עם הזאנפאקטו עצמה, וחוץ מהיכולת הטלקינטית המחברת בין רפו לקיפונה כנראה שמדובר בזאנפאקטו פיזית בלבד.
במצבה החתום, רפו היא זאנפאקטו פשוטה ביותר. הטסובה עגולה ושטוחה לגמרי. ולא הנידן או הידית בעלי אפיון מיוחד כלשהו. העיצוב היחודי לזאנפאקטו הוא בלהב, שהוא ישר לגמרי, למרות שהוא באורך הרגיל לקאטאנה.
קיפונה משחרר את הזאנפאקטו בקריאה "זעם" (Are Kurue). בשחרור הראשוני, השיקאי, הזאנפאקטו משנה צורה ללהב עצום מימדים, אשר בצידו האחורי נמצאת ידית ענקית בה קיפונה אוחז. הלהב הענק מזכיר במידה מסויימת את הלהב המרכזי בבאנקאי של מאדאראמה איקאקו, קצין שלישי ביחידה ה11.
היכולת של רפו היא שליטה טלקינטית, כלומר, קיפונה זורק את הזאנפאקטו העצומה כמו בומרנג, אך מסלול תעופת הלהב נקבע לפי רצונו של קיפונה. הלהב מסוגל להשאר באוויר לזמן רב, וקיפונה מסוגל לגרום לו לתקוף שוב ושוב. כדי לחזק את התקפתו, קיפונה גורם לרפו להסתובב באוויר במהירות מטורפת, עד שזו נראית כמו דסקית המשספת את היריב.
כיוון שעד מותו קיפונה לא הראה באנקאי, סביר מאוד להניח שלא השיג את השלב הזה בזאנפאקטו.

לא ניתן להגיב.