ריוקן אישידה


אישידה ריוקן – Ishida Ryuuken 

תפקיד:
קווינסי.
כוחות מיוחדים: כוכב מחומש, צלב קווינסי.

תיאור הדמות:
אישידה ריוקן הוא גבר בעל שיער קצר ואפור ובדומה לבנו אוריו, גם הוא משתמש במשקפיים. ריוקן הוא אדם קר ומופנם, שכפי הנראה מרוחק מקרובי משפחתו – אביו ובנו. הוא מתעב את עצם העובדה שהוא קווינסי, מאחר והתפקיד אינו מאפשר לו להפרנס את עצמו ואת משפחתו, והוא מעדיף להציל את חייהם של החיים, מאשר את חייהם של המתים. על אף הזלזול הזה, נראה כאילו ריוקן בעצם גאה להיות קווינסי, היות ועל בגדיו וחלק מחפציו מתנשאים צלבים כחולים, התייחסות ברורה כלפי הצלב של הקווינסי. בדומה לאישין, ריוקן גם הוא עוסק ברפואה; הוא מנהל בית חולים בעיירה קאראקורה.

היסטוריה:
אמנם טרם הפרטים נחשפו במלואם, אך לריוקן ישנו עבר משותף עם אביו של איצ'יגו, קורוסאקי אישין, ועם אוראהארה קיסוקה.
לאחר מות אביו, אישידה סוקן, ריוקן הורה לבנו אוריו להתרחק מהדרך בה הלך סביו.

סאגת האראנקאר:
לקראת המלחמה הקרבה, ריוקן הופיע בשנית לפני אוריו, בנו, כאשר הציל אותו מאראנקאר שהתקיף אותו.
הוא הסכים לסייע לאוריו לחדש את כוחותיו, לאחר שאבדו לו בקרב עם מאיורי אז בקהילת הנשמות, בתנאי שלא ישמור על קשר עם כל הקשור לשיניגאמי. וכך, השניים החלו באימונים מפרחים וקשים בחדר הסודי והתת קרקעי אשר מסתיר ראייטסו, הממוקם מתחת לבית החולים.
לאחר בריחתו של אוריו והצטרפותו אל איצ'יגו, ריוקן, שניפגש עם אישין, העיר על כוחותיו המחודשים והמשוחזרים של אישין.

כוחות ויכולות:
על אף ששמר מרחק מהדרך בה צעדו אביו ובנו, ריוקן הוא עדיין קווינסי רב עוצמה. יכולותיו כקווינסי מתעלים בהרבה על אלו של בנו, שכונה 'גאון' על ידי קורוטסוצ'י מאיורי. הוא חזק מספיק על מנת להרוג שלושה אראנקאר בשלוש יריות בלבד.
ריוקן מסוגל להגדיל את גודלה של הקשת שלו, ואף לירות מספר רב של חצים באותה העת. כמו כן, חשוב לציין כי ריוקן מיומן מספיק על מנת לירות בעזרת יד אחת, ובמהירות גבוהה מאוד.

לא ניתן להגיב.