שוהאיי היסאגי


שוהיי היסאגי – Shuhei Hisagi

דרגה: סגן קפטן היחידה התשיעית של הגוטאיי.
תאריך לידה: 14 לאוגוסט.
סאיו: קאטסויוקי קונישי (Katsuyuki Konishi)
זאנפאקוטו: קאזשיני.

תיאור הדמות:
על אף ששוהיי היסאגי הינו אדם בוגר ואחראי, מראהו החיצוני גורם לו להראות כפרחח בעיניי הסובבים אותו. הוא בעל מוסר ויושר, בדומה לקפטן שלו לשעבר, טוסן קאנאמה. כמו כן, מסתבר שהיסאגי סוטה לא פחות.
לאורכם של פניו שלושה פסים דקיקים – צלקת שנותרה לו בעקבות מתקפת פתע של הולואים בעולם החיים, כאשר הדריך את כיתתם של ראנג'י, מומו ואיזורו בנסיונם הראשון לביצוע קבורת נשמה. כמו כן, על לחיו הימנית קעקוע '69', כאות הערצה כלפי מוגורומה קאנסיי. סביב צווארו הוא נושא מה שנראה כצ'וקר ואחד נוסף על זרועו הימנית.

היסטוריה:
היסאגי וחבריו הותקפו בידי הולו שנוצר משיניגאמי בעודם משחקים, אך נצלו ברגע האחרון על ידי קאנסיי ואנשיו, שהגיעו למקום. לאחר שההולו הובס וטוהר, קאנסיי עודד את היסאגי להפסיק לבכות, בטענה ששמו, היסאגי שוהיי, הוא שם של גבר. היסאגי ראה את הקעקוע 69 שעל בטנו של קאנסיי והושפע מכך, לכן, כיום יש לו קעקוע זהה על פניו.

על אף שנכשל פעמיים במבחני הכניסה, היסאגי מוכשר מאוד, כך ששמרו לו דירוג רשמי ביחידה על אף שהוא עדיין לא סיים את לימודיו באקדמיה.
בעודו תלמיד שנה שישית, היסאגי ושני חבריו, קאניסאווה ואאוגה, הדריכו את כיתתם של ראנג'י, איזורו ומומו, בנסיון הראשון שלהם בביצוע קבורת נשמה בעולם החיים. לאחר שכל התלמידים השלימו בהצלחה את המוטל עליהם, הם הותקפו בהפתעה על ידי הולואים גדולי מימדים, אשר היו מסוגלים להסתיר את הראייטסו שלהם, וזוהי הסיבה לכך שאף אחד לא הצליח לחוש בהם. מאוחר יותר אף מסתבר שאלו היו ההולואים הניסיוניים של אייזן. במהלך מתקפת הפתע, שני חבריו נהרגים והיסאגי נפצע בפניו. הוא מזעיק סיוע מקהילת הנשמות, ולאחר שהוא מותקף על ידי אחד ההולואים, מומו, ראנג'י ואיזורו מצילים אותו. אייזן וגין מגיעים אל המקום ומצילים את חייהם מפני ההולואים.

סאגת סול סוסייטי:
היסאגי לקח חלק קצת יותר חשוב, כאשר נלחם באיאסגאווה יומיצ'יקה, לאחר שקאנאמה, סאג'ין, איבה והוא נתקלו בו, בקאנפאצ'י ובאיקאקו, אחרי שאלו שיחררו את האסירים. בתחילה, הקרב התקדם לטובתו, אך במהרה יומיצ'יקה השתמש ביכולתה המיוחדת של פוג'יקוג'אקו, הזאנפאקוטו שלו, והביס אותו ללא מאמץ רב, על אף שהיסאגי מדורג גבוה ממנו.

היסאגי הושפע קשה מבגידתו של קאנאמה, אותו העריץ מאוד. בעקבות עריקתו, הוא שטף את צרותיו באמצעות אלכוהול, יחד עם איזורו וראנגיקו. סאג'ין והוא, לאחר שנפגשו בקברה של חברתו של קאנאמה, הסכימו ביניהם כי הם יעשו כל מה שביכולתם על מנת לפקוח את עיניו של קאנאמה ולהשיב אותו אליהם.
כעת, היסאגי לקח את מקומו של קאנאמה הן בניהול היחידה והן בניהול מערכת העיתון של סיירייטיי. הוא עסוק עד מעל לראש, היות ועד עזיבתו של קאנאמה, היסאגי לקח חלק מועט יחסית בניהול, וכעת כל המטלות נופלות עליו.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
היסאגי שוהאיי, לצד מאדאראמה איקאקו, קירה איזורו ואיאסגאווה יומיצ'יקה, מופיעים בעיירה קאראקורה המזויפת ומחסלים את ההולואים המאיימים להחריב את המגדלים השומרים על העיירה בקהילת הנשמות. מסתבר שהם נבחרו להשתתף בקרב הסופי בקאראקורה באסיפה נפרדת, ומארוצ'יו אומאדה היה היחיד שלא ידע על כך.
מכנה אותם 'נמלים', באראגאן שולח לקרב נגדם את ארבעה 'דרקונים'; והיסאגי נבחר להתמודד כנגד פינדור קאריאס.
על אף, שפינדור הכריז כי הוא ילחם נגדו ברמה של סגן, היסאגי מבחין כי כוחו למעשה לא עולה על כוחו של הקצין החמישי ביחידה התשיעית. פינדור חושף את היכולת של המסכה שלו, שמגבירה את כוחו על ידי שבירתה, וכעת הם נלחמים שווה בשווה. היסאגי אומר לו לקרוא לו בשמו, אך פינדור לועג לו. הוא מציג את עצמו כפינדור קאריאס ומחליט לשים קץ, לקרב ולהיסאגי, ומשחרר את הזאנפאקוטו שלו – פינסאגודה.
פינדור מופתע לראות, שהיסאגי מסוגל לחמוק מהתקפותיו והיסאגי משיב בבאקודו אשר משתק את האראנקאר לקיר. כאשר היסאגי חושב שהקרב הגיע לסיומו, פינדור משתחרר ומשגר פרץ מים רב עוצמה. למזלו, היסאגי לא נפגע מההתקפה. כשהיסאגי מנסה לחמוק מפרצי המים ששוגרו על ידי פינדור לעברו, הוא מחליט לשחרר את הזאנפאקוטו שלו – קאזשיני. היסאגי מספר לפינדור כי קאזשיני לא מוצא חן בעיניו, מהסיבה שלדעתו, הצורה שלו נועדה לקחת חיים, זאת הוא אומר מבלי להראות רחמים, מה שמבהיל את פינדור. היסאגי נלחם במיומנות רבה עם הזאנפאקוטו שלו ושואל את פינדור אם הוא מפחד, אך פינדור משיב בשלילה. היסאגי אומר כי זה שלא מפחד מהחרב שלו, לא ראוי להחזיק בה, והמילים האלו מזכירות לו את טוסן. הוא מאלץ את פינדור לשבור פיסה נוספת מהמסכה, מה שגורם לו לחשוב שכעת הוא ברמה של קפטן, אך נראה כי הוא חישב לא נכון את כוחו של קפטן בגוטיי והוא מובס על ידי היסאגי בדיוק כאשר אחד המגדלים מושמד – איקאקו נפל בקרב.
היסאגי עוצר את יומיצ'יקה שמנסה להגיע אל איקאקו, וקירה מעלף אותו, והשניים לא נראו יותר עד לנקודה בה הם הופיעו ונחלצו לעזרתן של מאטסומוטו והינאמורי הפצועות, ובכוונתם להלחם נגד אלאן.
בעוד כי קירה יוצא לטפל במאטסומוטו והינאמורי, היסאגי מתמודד עם אלאן. בתחילה נראה כי הוא מצליח לגבור עליו, אך במהרה המצב מתהפך. אלאן מתגלה כפשוט מפלצת, והיסאגי מובס על ידו ומיד לאחר מכן נזרק הצידה כבובה.
היסאגי מופיע שוב כדי לעזור לקומאמורה בקרב נגד טוסן. הוא מצליח להצמיד את טוסן לרצפה ונראה שהוא ניצח אבל טוסן הודף אותו ומעלף אותו. לאחר שטוסן משחרר את חרבו הוא מפתיע אותו ודוקר אותו בראשו עם קאזשיני, טוסן גוסס ולאחר זמן מה מת.

כוחות ויכולות:
ידוע כי היסאגי הוא שיניגאמי מוכשר, אך לא נחשב כגאון, בניגוד להיטסוגאיה וגין. הוא נכשל פעמיים במבחני הכניסה לאקדמיה, אך עדיין הצליח להכנס לשלוש עשרה יחידות ההגנה של הגוטיי מבלי לעבור אף מבחן מיון. כמו כן, ידוע כי היסאגי מהיר מאוד.

זאנפאקוטו:
שמה של הזאנפאקוטו של היסאגי הוא קאזשיני (Kazeshini), והוא משתחרר על ידי אמירת פקודת השחרור, 'קצר' (Harvest).
במצבו החתום, קאזשיני נראה ככל קאטאנה פשוטת מראה שנראתה עד כה. בשיקאי, קאזשיני משתנה לזוג מגלים המחוברים אחד לשני בשרשרת ארוכה, מה שמאפשר להיסאגי להתקיף את האויב מטווח רחוק.
על אף שנראה כי לקאזשיני אין אף יכולת מיוחדת, היסאגי נלחם איתו במיומנות מרשימה.

אנימנגה - אנימה מנגה

לא ניתן להגיב.