שונסוי קיוראקו


Shunsui Kyouraku – שונסוי קיוראקו

דרגה: שיניגאמי, קפטן של יחידה 8 בסול סוסייטי
תאריך לידה: 11 ביולי
גובה: 192 ס"מ
משקל: 87 ק"ג
זאנפאקוטו: קאטן קיוקוטוסו

תאור הדמות:
קיוראקו הוא איש עצל וראוותני, דבר שנקלט מיד מהתבוננות בסגנון הלבוש שלו והגישה הכללית שלו לדברים. הוא חובש לראשו כובע קש, ועוטה על עצמו האורי (סוג של חלוק יפני) וורוד עם תבניות פרחים מעל למדי הקפטן שלו. בזמנו החופשי תוכלו לראות אותו שותה סאקה (משקה אלכוהולי יפני) או חוטף תנומה. לחלופין, תמצאו אותו רודף אחרי נשים, ובמיוחד אחרי הסגנית שלו, נאנאו איסה, שלה הוא קורא "נאנאו-צ'אן שלי".
קיוראקו נוטה לסגנון דיבור עממי וידידותי יותר משאר הדמויות בבליץ', ואפשר לראות את זה בכך שהוא פונה לעמיתיו השיניגאמים בשמם הפרטי, ובסופו סיומת שחולקת חיבה או כבוד.
קיוראקו הוא איש שלום, שתמיד ינסה למצוא מוצא מקרב בדיבורים, אבל לא יעליב את היריב שלו בסירוב להילחם, אם יראה שהיריב נחוש ברצונו. עוד צד באופיו של קיוראקו שנראה חריג במקצת, הוא הרצון שלו לעשות רושם על יריביו, כפי שניתן לראות בתחילת הקרב שלו מול יאסוטורה סאדו.
הוא חבר קרוב של ג'ושירו אוקיטאקה עוד מימי הלמידה באקדמיה, כשביניהם קשרי ידידות ואמון חזקים, ועובד איתו לעיתים קרובות.

היסטוריה:
שונסוי הוא בנה של שושלת קיוראקו האצילית ורמת הדרג. על אף היותו שייך לשושלת כה מפוארת, הוא מזלזל בלימודים ובאימונים, ומשום כך נשלח לאקדמיה לשיניגאמים של גנרל יאמאמוטו כנגד רצונו. על אף שלא ידוע הרבה מעבר לזה על ההיסטוריה של שונסוי, נחשפת בסדרה העובדה שהוא וג'ושירו אוקיטאקה הם הקפטנים המבוגרים ביותר בגוטי 13, אם מוציאים מן הכלל את גנרל יאמאמוטו הקשיש. יחד עם אוקיטאקה, הוא היה הראשון לעלות לדרגה של קפטן כתוצאה מהלימודים באקדמיה של יאמאמוטו. במהלך לימודיהם, נרקמים בין אוקיטאקה לקיוראקו קשרי חברות עמוקים, שלא נחלשו עד עצם היום הזה.

סאגת סול סוסייטי:
הופעתו הראשונה של קיוראקו בסדרה היא כאשר הסגנית שלו, נאנאו איסה, מוצאת אותו ומספרת לו שאחד מן ה-"ריוקא" (פולשים לס"ס) מתקרב.
הפולש מתברר כיאסאטורה סאדו, וקיוראקו מנסה לשכנע אותו במילים לוותר על הקרב, אבל סאדו מתעקש. הוא משגר לעברו את כדורי האנרגיה שלו, שמהם קיוראקו מתחמק בקלות, ולבסוף משגר לעברו כדור עוצמתי במיוחד, שמרכז כל טיפת ראייטסו שנשארה לו. קיוראקו, כמו על מנת להרגיז, מסיט את הכדור ממסלולו בידיים חשופות, אבל מודה לאחר מכן שאם הכדור היה פוגע הוא היה יכול לספוג נזק רב. באותו הזמן מודיע אחד מ"פרפרי המוות" לנאנאו שקפטן אייזן נרצח, והיא מעבירה את ההודעה לקיוראקו. כשהיא מגלה שסאדו עוד לא מת היא ניגשת על מנת להנחית את המכה הסופית, אבל נעצרת ע"י קיוראקו, שמסביר לה שאם סאדו הוא באמת אחד מן הפולשים שהרגו את אייזן, עדיף יהיה לשמור אותו בחיים ובמאסר, על מנת לתחקר אותו.

מאוחר יותר, זמן קצר לפני הוצאתה להורג של רוקיה, מוצאת נאנאו את קיוראקו שוכב על הגב של בניין היחידה ה-8. לאחר ניסיון כושל להתבדח איתה כרגיל, נהפך קיוראקו לרציני ושואל את נאנאו באופן מסתורי: "מה עלי לעשות?". לאחר שנאנאו משיבה שלא משנה מה תאמר, הוא עדיין יעשה מה שהוא רוצה, וכל מה שהיא צריכה לעשות זה להישאר מאחוריו ולהתרחק מצרות, משיב לה קיוראקו : "אז שוב יהיה זה אני שירגיז את יאמא-ג'י (יאמאמוטו)".
בזירת ההוצאה להורג, לאחר שאיצ'יגו מונע מהסוקיוקו להרוג את רוקיה, מופיע אוקיטאקה עם מגן עץ מוזר שנושא את סמל האצולה של שושלת שיהוהאין, ובעזרתו האדיבה של קיוראקו, שניהם משמידים את הסוקיוקו.
השניים נעצרים מיד ע"י יאמאמוטו, שמכריז שהפשע שהרגע ביצעו דורש יותר מסתם עונש, והם צריכים להיות מודעים למה שזה אומר. קיוראקו, ברגע של מחשבה צלולה, תופס את אוקיטאקה ונס מגבעת הסוקיוקו כאשר סגניתו בעקבותיו. אוקיטאקה אז דורש משונוסיי לשחרר אותו, מאחר והוא חייב לחזור לעמיתים שלו שנשארו על הגיבעה, ומי יודע מה תעשה להם סוי-פון, שכבר נראתה מכה אותם עוד לפני שעזבו הוא וקיוראקו את הגבעה. קיוראקו אומר לו להסיר דאגה מליבו, מאחר ועוד אדם מהצד שלהם (שיהוהאין יוריצ'י) מתקרב במהירות עצומה לעבר גבעת הסוקיוקו. מצד שני, חובתם שלהם כרגע היא להרחיק את הקרב הצפוי להם עם יאמאמוטו מהאזור הומה האדם, על מנת שאיש לא ייפגע.

בהגיעם לאזור המבוקש, מגיע גם יאמאמוטו, ומתעמת איתם. נאנאו מתעלפת רק משחרור הרייטסו שמבצע יאמאמוטו, ועל כן מרחיק אותה קיוראקו מאזור הקרב תוך שימוש בשונפו (צעדי בזק). כשהוא חוזר, יאמאמוטו מתחיל להעלות את ההיסטוריה של שני התלמידים האהובים ביותר שלו:
הוא אומר שקיוראקו היה תלמיד שורר ורודף נשים, ועל אף זאת בעל ראייה חדה וצלולה של האמת. יחד עם אוקיטאקה, הם היו שני התלמידים המצטיינים ביותר, והיו הראשונים להפוך לקפטנים מתוך סך השיניגאמים שלמדו באקדמיה. יאמאמוטו מסיים את הנאום שלו במילים: הייתי גאה בכם… כמו בילדי שלי.
לאחר מכן, שולף יאמאמוטו את חרבו, ומשחרר את החרב למצב השיקאי, והשניים עושים כמוהו. אז נחשפים לראשונה הזאנפקוטו
של קיוראקו ואוקיטאקה, שמתגלים שניהם כזאנפקוטו העשויים משני חרבות. במהלך הקרב שלהם (שאותו אין רואים באנימה או במנגה), הם מקבלים את ההודעה שאייזן הוא למעשה בוגד, וממהרים אל גבעת הסוקיוקו. לאחר הבריחה המוצלחת של אייזן, קיורואקו לא נראה למעשה יותר בסדרה, מלבד בקטעים קומיים קצרים ושוליים.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
קיוראקו ואוקיטאקה מצוותים יחד, אך בסופו של דבר קיוראקו הוא זה שמתעמת עם סטארק, בעוד שחברו אוקיטאקה יושב בצד.
סטארק מראה כישורי ניתוח מרשימים, אך טועה כשמתברר כי קיוראקו מסוגל להלחם בחרב בשתי ידיו באותה רמת איכות, ועל מנת להוביל את הקרב לכיוון כלשהו, קיוראקו מחליט להיות רציני ולשלוף את חרבו השנייה.
קיוארקו וסטארק ממשיכים להלחם, אך אף אחד לא מוביל. בהפסקה מהירה מהקרב, קיוראקו מציין כי הוא מניח שהאליבל היא האספאדה השלישית, והוא מקווה מאוד שבאראגאן הזקן הוא הראשון וסטארק הוא השני. סטארק מראה לקיוראקו את טעותו, ומגלה את מספרו- סטארק הוא האספאדה הראשון.
לאחר שנראה כי האליבל ובאראגאן הובסו בידי היטסוגאיה וסוי פון, סטארק משחרר את הזאנפאקוטו שלו וקיוראקו חושף את השיקאי שלו מיד אחריו.
קיוראקו חוסם את שדה הראייה של סטארק ומנסה להתקיף אותו בהפתעה, אך סטארק מצליח להגיב ויורה סרו מאחד מאקדחיו. לאחר מכן, סטארק יורה מטר של סרו לעבר קיוראקו, שבקושי חומק ולבסוף ניצל על ידי אוקיטאקה שמחליט להתערב ומגיב בסרו כדי לחסום את הסרו של סטארק.

לאחר קרב קצר בין אוקיטאקה לסטארק, מגיעים וואנדרווייס ופורא לקראוקרה המדומה ו-וואנדרווייס מחורר את אוקיטאקה. כששונסוי מנסה להציל אותו, הוא נורה בגבו על ידי סטארק ונופל ארצה. כשהואיזארדים מגיעים לעיירה, ליסה מעוררת אותו ומבקשת שיצפה בה כדי שיראה כמה התחזקה.
שונסוי קוטע את הקרב של לאב ורוז מול סטארק על ידי כך שדוקר את סטארק בעזרת קאגהאוני, ושונסוי חושף את היכולת המיוחדת של חרבו, להפוך משחקי ילדים לאמיתיים שהמפסיד בהם מת. שונסוי וסטארק "משחקים" באירואוני, ושונסוי מופתע שסטארק הבין את המשחק במהירות. שונסוי מפתיע את סטארק על ידי פשיטת מעיל הקפטן שלו, מה שמשאיר את כל בגדיו שחורים. שונסוי בוחר בצבע שחור, חותך את חור ההולו השחור של סטארק והורג אותו.
לאחר שאיצ'יגו מגיע לעיירה, שונסוי מצטרף לשאר הקפטנים והואיזארדים במלחמתם נגד אייזן, שם הוא משתמש בקאגהאוני כדי לפגוע באייזן. בסופו של דבר, מסתבר שכל הפגיעות שאייזן קיבל היו אשלייה ובעצם כולם פצעו את הינאמורי. אז אייזן חותך את כל הלוחמים שנשארו לעמוד וביניהם שונסוי, אך משאיר אותם בחיים כדי שיראו כיצד יסתיים הקרב בנצחונו.

זאנפאקוטו:
העוצמה האמיתית של קיוראקו עדיין לא נראתה בסדרה, אבל מרומז שהוא חזק למדי, מאחר וגנרל יאמאמוטו נתן לו ולאוקיטאקה את התואר של הקפטנים החזקים ביותר בכל הדורות. הזאנפקטו של קיוראקו היא "קאטן קיוקוטסו" (פרח גן העדן, עצם משוגעת). הייחוד של הזאנפקוטו שלו נמצא בכך שהוא עשוי, כבר בצורתו החתומה, מזוג חרבות "דאישו" (חרבות יפניות קצרות) ולא מחרב אחת כמקובל.

במצב השיקאי, קאטן קיוקטסו יכולה להפוך משחקי ילדים למיציאותיים. כל מי שנמצא בטווח של החרב חייב להשתתף במשחק, כולל שונסוי עצמו. הפסד במשחק משמעו מוות או פציעה קשה. לפירוט על המשחקים שקאטן קיוקטסו מציעה במצב השיקאי ניתן לקרוא בעמוד הרשמי של קאטן קיוקטסו.

בצורת השיקאי שלו, שהפקודה לשחרורה הינה: "הפרחים מופרעים, אל הפרח מייבב, רוחות גן העדן מופרעות, שד גן העדן צוחק", הופכות זוג החרבות הקצרות לזוג חרבות גדולות, רחבות להב, ומעוקלות, בעלות סגנון ערבי כמעה. על אף שהאנימה והמנגה עוד לא הראו את יכולות השיקאי של קאטן קיוקוטסו, בכמה ממשחקי הווידאו של בליץ' לזאנפקוטו הזה מיוחסות יכולות של רוח, עם עלי מייפל שלרוב נמצאים ברקע בעת המתקפות האלו.

לא ניתן להגיב.