שיגאקוני יאמאמוטו


שיגאקוני יאמאמוטו גנריוסאי - Shigekuni Yamamoto-Genryousai

דרגה: גנרל הגוטיי 13, קפטן היחידה ה-1 של סול סוסייטי.
תאריך לידה: 21 בינואר.
זאנפאקוטו: ריוג'ין ג'אקה (Ryoujin Jakka).
סאיו: מאסאקי טסוקאדה (Masaaki Tsukada)

תאור הדמות:
יאמאמוטו הינו הדמות הכי זקנה שנחשפה בסדרה. גבותיו, זקנו ושפמו לבנים וארוכים מאוד מאורך רגיל, וגופו השרירי למדי מלא צלקות מקרבות מהעבר. הוא לובש חליפת שיניגאמים רגילה ומניח על גבו כגלימה את בגד הקפטנים, שגדול עליו בכמה מידות.
יאמאמוטו גנרל הגוטיי 13, וכגנרל הוא רציני, מתעצבן מהר ושומר על החוק, בדומה לביאקויה וסויפון. כל השיניגאמים מכבדים אותו, במיוחד סאג'ין קומאמורה, שמתייחס אליו כאל מושיע.
לפני כ2000 שנה לפני תחילת העלילה, הקים יאמאמוטו את האקדמייה לשיניגאמים. באותה אקדמייה למדו הקפטנים אוקיטאקה ג'ושירו ושונסויי קיוראקו, ואותם לימד יאמאמוטו באופן אישי והתגאה ביכולותיהם מאוד.

היסטוריה:
יאמאמוטו הוא השיניגאמי הוותיק ביותר של הגוטיי כיום, ולאחר אימונים מפרכים ואין ספור קרבות, הוא קודם בדרגות. כקפטן, הוא ייסד את האקדמיה להכשרת שיניגאמי ואימן באופן אישי שניים מהשיניגאמי החזקים ביותר שנראו – אוקיטאקה ג'ושירו וקיוראקו שונסוי. בשל ההיסטוריה הארוכה שלו בגוטיי, יאמאמוטו מונה כקפטן מפקד השלושים במספרו, ומכהן בתפקיד במשך תקופה ארוכה של אלף שנים.

סאגת סול סוסייטי:
יאמאמוטו נראה לראשונה בסאגה כאשר כינס את הקפטנים על מנת לדבר על הפולשים, הלוא הם איצ'יגו, אוריהימה, סאדו, גאנג'ו, יורואיצ'י ואוריו, ועם איצ'ימארו גין, שנתן לפולשים לברוח במקום להרוג אותם סופית, אבל אז הושמעה אזעקה של פולשים.
הופעה נוספת של יאמאמוטו בסאגה הייתה בהוצאה להורג של רוקיה. יאמאמוטו עד להפרעה של איצ'יגו בהוצאה להורג ושולח את סגנו, יחד עם שני סגנים נוספים, לעצור את רנג'י ורוקיה הנלמטים. אך שלושת הסגנים נעצרים על ידי איצ'יגו בקלות.
יאמאמוטו רואה שגם אוקיטאקה וקיוראקו, שני הקפטנים שאותם חינך בכבודו ובעצמו לשמור על החוק, עזרו והרסו את ההוצאה, ושלושתם יחד עם סגניתו של קיוראקו זזים למקום אחר על מנת להלחם.

סאגת הבאונטו:
בבסאגת הבאונטו מופיע יאמאמוטו לתפקיד קצר כאשר פולשים הבאונטו אל סול סוסייטי. יאמאמוטו שם את היטסוגאיה אחראי על תפיסת הפולשים.

סאגת הארנקאר:
בעקבות התקפתם המוקדמת מן הצפוי של הארנקארים, שולח יאמאמוטו את רוקיה ורנג'י לעולם החיים. רנג'י מזמין את איקאקו, וכך הגיע למצב שגם איקאקו, יומיצ'קה, מאטסומוטו והיטסוגאיה מגיעים לעולם החיים לעזור במלחמה.
הופעה שניה של יאמאמוטו בסאגה הייתה כאשר תקשר היטסוגאיה עם סול סוסייטי בעזרת טלוויזיה מיוחדת מביתה של אוריהימה ודיבר עם יאמאמוטו. בזמן שיחתם מודיע יאמאמוטו להיטסוגאיה שיש מישהי שרוצה לדבר איתו, וזו מתגלה כהינאמורי, שסיימה את מנוחתה בעקבות הפציעה מאייזן. הינאמורי מנסה לשכנע את טושירו שזו לא אשמתו של אייזן, וזה גין שעשה את הכל, אבל אז מפסיק יאמאמוטו את שיחתם ומעלף מחדש את הינאמורי.

סאגת הקפטן החדש, אמאגאי שוסוקה:
בפרק הראשון לסאגה, מופיע יאמאמוטו בתפקיד קצרצר ומציג את הקפטן החדש ליחידה 3 – אמאגאי שוסוקה, בפני שאר הקפטנים בגוטיי 13 בזמן אחת הישיבות שלהם, ולאחר הצגה זו מתפזרת הישיבה.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
יאמאמוטו מגיע לעיירה קאראקורה יחד עם סגנו ושאר הקפטנים והסגנים שהצטרפו אליהם, מתכוננים לקרב נגד אייזן ואנשיו.
יאמאמוטו מקבל החלטה מהירה, כאשר הוא משחרר את הזאנפאקוטו שלו, ריוג'ין ג'אקה, ולוכד את אייזן, גין וטוסן בלהבות לוקדות בעזרת טכניקה שחשף למשך זמן מוגבל. בזמן שהם לכודים ולא יכולים לעשות דבר, השיניגאמים יטפלו באספאדה ובפראקסיאון שלהם.
הסגנים השונים שהגיעו לקרב פתחו בקרב מול אלאן, יצור הנוצר משילוב שלושת זרועותיהן של מילה רוז, סון סון ואפאצ'ה. אך כאשר הסגנים מובסים על ידי "חיית המחמד" של הפראקסיון של האליבל, יאמאמוטו נאלץ להתערב. בעזרת מקלו חודר את חזהו של אלאן ומחורר את ליבו.
אך מסתבר שלאלאן הפציעה לא מפריעה לו, אך מטריפה אותו על דעתו. היצור המגודל מסתער על יאמאמוטו, אך ימאמוטו חותך אותו לשני חצאים לאורכו. גם הפעם, חציו השמאלי של אלאן קם בחזרה לקרב ותוקף את יאמאמוטו. הקפטן הוותיק אומר כי הוא מרחם על יצור חסר מחשבה כמו זה, ושורף את אלאן לגמרי בעזרת שחרור הזאנפאקטו שלו. כועסות שחיית המחמד שלהן הובסה, מילה רוז, סון סון ואפאצ'ה קופצות על ימאמוטו בהתקפה. יאמאמוטו מכבד את אומץ ליבן של האראנקאריות, אך הורג את שלושתן בקלות בעזרת הזאנפאקטו שלו.
לאחר שהקפטנים וסגניהם נפלו בזה אחר זה בקרב, יאמאמוטו סוף כל סוף מתעמת עם אייזן. למרבה ההפתעה, הוא מצליח לתפוס את ידו של אייזן ומנסה להרוג את שניהם, ביחד עם כל הלוחמים של הגוטיי הנמצאים בשדה הקרב, בידיעה שהם מוכנים להקריב את עצמם. אך לפני שהוא מסוגל לעשות זאת, וואנדרווייס מופיע מאחורי יאמאמוטו, שמנסה לחתוך אותו, אולם ללא הצלחה כאשר הלהבות שעל חרבו נכבות. במהרה הוא מגלה שוואנדרווייס נועד על מנת לבטל את יכולותיו של הזאנפאקוטו שלו, ריוג'ין ג'אקה.
לאחר שהזאנפאקוטו שלו התגלה כחסר תועלת נגד וואנדרווייס, יאמאמוטו מחליט לחשוף בפני אייזן מדוע הוא הקפטן מפקד, ששירת בתפקיד במשך המילניום האחרון. הוא נלחם בוואנדרווייס, ועל אף הקושי לחסל אותו, מתמודד עימו היטב תוך שימוש בכוחו הפיזי בלבד.

יאמאמוטו מחסל את וואנדרווייס, אך במהרה מגלה שהאיום של האראנקאר עוד לא הוסר. אייזן מגלה לו כי הלהבות של ריוג'ין ג'אקה נחתמו בוואנדרווייס, וכעת שהאראנקאר מת, הן עומדות להשתחרר ולהחריב הכל. יאמאמוטו מגיב ומצליח לחסום בגופו את מרבית הפיצוץ ועל אף שהעיירה קאראקורה המדומה נהרסה, המגן מסביב לא נשבר ודבר מעבר לו לא נפגם.
כעת שיאמאמוטו שוכב פצוע על הקרקע, אייזן פונה לשים קץ לאיום שהוא מהווה על תוכניותיו, אך יאמאמוטו – בשארית כוחותיו – תופס את אייזן ותוקף אותו עם האדו 96# "איטוקאסו" מטווח אפס, אך אייזן, על אף שנפצע, שורד את ההתקפה.

סאגת מפתח המלך:
לאחר חתימתו של אייזן אנו מגלים שיאמאמוטו עדיין בחיים, למרות שאיבד את ידו השמאלית. הוא מטיף לקיוראקו, ביאקויה וקנפצ'אי על חשיבות ההיורי שלהם, למרות חוסר ההקשבה שלהם.

כוחות ויכולות:
יאמאמוטו הוא הקפטן הוותיק ביותר, ששירת בתפקיד הקפטן מפקד של הגוטיי במשך מילניום, תקופה ארוכה של אלף שנים, ללא אף שיניגאמי שיתקרב לרמתו ויתעלה עליו. כוחו של יאמאמוטו יוצא דופן, ובדומה לאייזן, סביר להניח שגם הוא הגיע למקסימום יכולותיו כשיניגאמי. יאמאמוטו מתמחה, בין היתר, בקרב מגע; ואחת מהתקפותיו מכונה "סוקוטסו" (Soukotsu), בה הוא מטיח ביריב את שני אגרופיו במקביל.

זאנפאקוטו:
ריוג'ין ג'אקה (Ryoujin Jakka), זאנפאקוטו מאלמנט האש החזקה ביותר, ומחזיקה בכוח ההתקפי החזק ביותר בקהילת הנשמות. ריוג'ין ג'אקה משתחררת על ידי קריאתה של פקודת השחרור, "צמצם כל בריאה לאפר הבוער באש חנוקה" (Banshō Issai Kaijin To Nase).
במצבה החתום, ריוג'ין ג'אקה מסווה כמקל ההליכה עשוי העץ של יאמאמוטו, אך לאחר קריאת הפקודה, המקל משתנה לזאנפאקוטו.
בשחרור הראשוני, ריוג'ין ג'אקה מוקף בלהבות, וכך גם האזור שסביב יאמאמוטו עצמו. העוצמה הטהורה של האש יכולה לפורר כמעט כל דבר העומד בדרכה. אך ורק שיניגאמי ברמת קפטן כמו שונסוי וג'ושירו, מסוגלים להתנגד לעוצמה הכבירה של ריוג'ין ג'אקה, אך גם אז, השחרור הראשוני מספיק ליאמאמוטו על מנת להתמודד עם שני קפטנים כמוהם. ניתן לראות זאת כאשר הוא יוצא מהקרב שלהם בלא פגע, בעוד ששונסוי וג'ושירו נותרו עם פצעים קלים.

נחשפה יכולת של ריוג'ין ג'אקה, ג'וקאקואנג'ו (Jokakuenjo) שמה. על ידי השימוש ביכולת זו, יאמאמוטו מקיף את המטרה ולוכד אותה בלהבות יוקדות למשך זמן מה.

יכולת נוספת של ריוג'ין ג'אקה, וללא ספק אחת החזקות ביותר, נקראת אנטסו ג'יגוקו (Ennetsu Jigoku) – נוצרים עמודי אש מאסיביים סביב שדה הקרב, אשר מטרתם לכלוא את האויב בגיהנום של להבות ולשרוף אותו למוות. הטכניקה כה חזקה, עד שהיא מסוגלת לחסל כל מי שנמצא בשדה שמוקף בעמודי האש, כולל את יאמאמוטו עצמו.

לא ניתן להגיב.