שיהוהאין יורואיצ'י


Yoruichi Shihouin – שיהוהאין יורואיצ'י

דרגה: לשעבר קפטנית היחידה השנייה ומפקדת הכוחות המיוחדים
תאריך לידה: 1 בינואר
גובה: 156 ס"מ
משקל: 42 ק"ג
יכולת מיוחדת: שונקו
זאנפאקוטו: ?

סאיו: יוקי אינואה (Yuki Inoue)

רקע
יורואיצ'י שיהוהאין היא אישה כהת עור שמסוגלת להפוך לחתול שחור בעל קול גברי למשך פרקי זמן ארוכים. היא אינטיליגנטית ופקחית, ובקיאה בעליל בעובדותיה של סול סוסייטי, ככל הנראה בגלל תקופת הזמן שבה שרתה כמפקדת הכוחות המיוחדים. על אף מוצאה האצילי, ההתנהגות שלה שונה מרוב האצילים האחרים, כדוגמת ביאקויה. לדוגמא, כאשר סוי-פון מוצגת לפניה, היא מבקשת ממנה לא לקרוא לה בתארים מרעיפי כבוד, אלא פשוט בשמה. או אותה הפעם שבה שינתה את צורתה חזרה לגופה האנושי לפני איצ'יגו, רק כדי לראות איך יגיב לגופה העירום. בתחיל הסדרה יורואיצ'י עלולה להצטייר כדמות שובבה ופזיזה, אך ככל שעליל סול סוסייטי מתקדמת ניתן לראות יותר ויותר כמה המאורעות הרי הגורל חשובים לה.
יורואיצ'י נוטה להמנע מקרבות, ומעדיפה לעזור לאחר הקרב לידידיה לאחר שסיימו את הקרב, אבל היא לא תהסס לפסוע פנימה ולהתערב אם תראה שלצד שלה אין אפשרות לנצח.
לפי קובו טיטה, היוצר של בליץ', יורואיצ'י מעדיפה לשתות חלב, הרגל שגם מתאים ליכולתה של יורואיצ'י להפוך לחתול שחור.

היסטוריה
יורואיצ'י ידועה כאישה הראשונה שעמדה בראש משפחת שיהואין האצילית, אחת ממשפחות האצולה של קהילת הנשמות.
יורואיצ'י ואוראהארה היו חברים קרובים בילדותם, והצטרפו יחד אל היחידות המיוחדות ושלוש עשרה יחידות ההגנה בהתאמה ואף כל אחד מהם הגיע לדרגה גבוהה – יורואיצ'י שירתה הן במנהיגת היחידות המיוחדות והן כקפטנית היחידה השנייה, ואוראהארה, שראשית תפקד כקצין השלישי ביחידתה, זכה את הכבוד לשרת כקפטן היחידה השניים עשרה.
למרות זאת, לאחר שהצטרפה אל אוראהארה אחרי שזה סולק מקהילת הנשמות בגין המצאת ההוגיוקו, יורואיצ'י איבדה את כל הדרגות המכובדות להן זכתה.

בתקופת כהונתה כמנהיגת היחידות המיוחדות, לקחה יורואיצ'י את סוי פון כשומרת הראש שלה, ומאז השתיים הפכו לחברות קרובות. יורואיצ'י אימנה את סוי פון ולימדה אותה כמעט כל מה שהיא יודעת.
אך לאחר שיורואיצ'י נעלמה באופן פיתאומי יחד עם אוראהארה לאחר סילוקו, היא אבדה את כל הדרגות שלה. לכן, סוי פון שחשה נבגדת, החליפה אותה.
מאז בריחתה מסול סוסייטי, הוצהר שהיא "שמרה מרחק מקרבות". לפי המנגה, יורואיצ'י נעלמה לפני מאה שנה ולא נלחמה ולו פעם אחת עד סאגת סול סוסייטי. העדרות זו מקרבות כנראה הביאה עליה "חלודה" מסויימת, שבגללה נדרש ליורואיצ'י מאמץ כה רב על מנת לנצח את סוי-פון בסול סוסייטי.

תחילת הסיפור
את הופעתה הראשונה בסדרה עושה יורואיצ'י בדמות החתול שלה, כשהיא באה להזהיר את קיסוקה ולהודיע לו על בואם של קוצ'יקי ביאקויה ואבארי רנג'י, על מנת לעצור את רוקיה. מאוחר יותר, היא מאמנת את סאדו ואוריהימה לפני יציאתם למשימת החילוץ בסול סוסייטי.

סאגת סול סוסייטי
במהלך סאגת סול סוסייטי, משחקת יורואיצ'י בעיקר תפקיד של דמות מסייעת וקומית. בזמן שהיא מרפאת את פצעיו של איצ'יגו, לאחר הקרב הקשה נגד זאראקי קנפצ'י, היא משנה את צורתה חזרה לאדם ולמרבה מבוכתו של איצ'יגו, כשהיא פושטת את עור החתול שלה נגלה לפניו גופה העירום. לאחר נסיונו הראשון והלא מוצלח של איצ'יגו להביס את ביאקויה, יורואיצ'י עוזרת לו להגיע לבאנקאי שלו, ע"י שימוש בטכניקה מיוחדת שהמציא אורהארה, ועד כה רק הוא הצליח בה. לאחר מכן, כשאיצ'יגו נלחם בביאקויה באדמות ההוצאה להורג, יורואיצ'י מתעמתת עם סוי-פון. למרות ההצלחה הראשונית של סוי-פון, מצליחה יורואיצ'י להביס אותה בעזרת טכניקה רבת עוצמה, שסוי-פון חשבה שהיא עצמה יצרה אותה, ויורואיצ'י לא רצתה להשתמש בה בתחילה כנגד תלמידתה לשעבר. סוי-פון פורצת בדמעות לאחר שיחה קצרה בין השתיים, כשהיא נזכרת בייאוש שאפף אותה כאשר עזבה יורואיצ'י, אותה דמות מדריכה שתמיד שמשה לה מודל לחיקוי. יורואיצ'י חוזרת לעולם החיים לאחר בגידתו של אייזן בסול סוסייטי.

סאגת הבאונטו
בעזרתה של סוי-פון, חושפת יורואיצ'י את מזימתם של של הבאונטו לשאיבת נשמות אנושיות. כאשר איצ'יגו נמצא במצב של הפסד בקרבו הראשון נגד מנהיג הבאונטו, קאריה ג'ין, יורואיצ'י משתמשת בהתקפת השונקו הקטלנית שלה, על מנת להציל את הגיבור הגוסס ולנסות לעצור זמנית את מזימתם של הבאונטו. יורואיצ'י חוזרת לסול סוסייטי על מנת להמשיך ולחקור בנוגע למוצאם של הבאונטו, בתקווה שאולי כך תמצא את מטרתם הסופית ואת הדרך לעצור אותם. על אף שאין לה תפקיד מרכזי בקרבות נגד הבאונטו, יורואיצ'י משתפת פעולה עם איצ'יגו וחבריו בסול סוסייטי, ועובדת עם ביאקויה על מנת לנסות ולמצוא דרך למנוע מקאריה לשחרר את כוחו של הג'וקאישו. יורואיצ'י גם חילצה את הבאונטו קוגה גו הגוסס, לאחר קרבו עם היטסו
גאיה והביאה אותו אל ביתה של ראנטאו, היוצרת של הבאונטו, שם טופל והוחזר לקו הבריאות.

סאגת האראנקאר
יורואיצ'י ואורהארה מצילים את איצ'יגו מידיו של הארנקאר יאמי. יורואיצ'י חושפת עוצמה כבירה, בכך שהיא מעיפה את האראנקאר גדל המימדים לאוויר ומביסה אותו בעזרת גפיה בלבד, ללא זאנפקוטו. היא גם מצליחה לעלף את יאמי,ועל אף שעורו הקשה פוצע את ידה, היא החלימה במהירות באותו היום. לאחר שאינואה משאירה את איצ'יגו להתאמן עם הוויזארדים, יורואיצ'י מופיעה לפני בסיס הוויזארדים ומספרת לאוריהימה שאורהארה שלח אותה לקרוא לה.

יכולות וחפצים
כנצר למשפחת האצולה וראש הכוחות המיוחדים, יורואיצ'י רכשה לה הרבה כשרונות וחפצים יחודיים. אחד מן הכשרונות היותר חשובים ויחודיים שלה הוא לשנות את צורתה לחתול שחור ולהפך, כאשר היא חפצה בכך. לא יגוע אם ליכולת זו יש מתקפת זמן, אך ברור למדי שיורואיצ'י שהתה בגוף החתול שלה זמן ארוך מאוד, וכבר אינה רגילה לגופה האנושי, מה שמקשה עליה להבין את הצורך בללבוש בגדים. כחתול, יורואיצ'י עדיין מסוגלת לשחרר רייטסו (אנרגיה רוחנית) ולזוז במהירויות מדהימות, אך יכולותיה עדיין מוגבלות כאשר היא בצורה זאתי. צורת החתול נותנת ליורואיצ'י סודיות מוחלטת בקשר לזהותה, מאחר והשינוי אינו מתבטא רק בצורת גופה: קולה הופך עמוק מספיק בשביל שרוב האנשים יאמינו שהיא זכר.

יורואיצ'י הינה גם אשפית בצעדי בזק (שונפו), טכניקה שמאפשרת תזוזה במהירויות עצומות. על אף שזו טכניקה בסיסית למדי, וכל השיניגאמים בעלי הדרגה והמספר יכולים לבצע אותה ברמות מסוימות, יורואיצ'י מחזיקה בכינוי "אלת השונפו", מכיוון שהיא התמחתה בטכניקה זאת עד כדי כך שהיא ממש מסוגלת להיות בכמה מקומות בו זמנית ולהביס יחידה שלמה של הכוחות המיוחדים תוך שניות. הגבולות של יכולותיה בתחום זה אינם ידועים, אך היא הצליחה לברוח מביאקויה, אשף לא קטן בשונפו בעצמו, כאשר היא נושאת את איצ'יגו המעולף על כתפה. היא הצליחה לעשות מעל 300 צעדים ברצף לפני שקצרה נשימתה ועוד הוסיפה שהיא מלאת חלודה (הכוונה ל-"לא בכושר") לאחר שעשתה זאת.

יורואיצ'י גם יודעת לבצע בצורה מצויינת את טכניקת שחרור הבזק (שונקו), טכניקה שמשלבת קרב פנים אל פנים וקידו. היא מייצרת מסה גדולה של עוצמה רוחנית סביב גוף המשתמש, שיכולה להתפרץ ולהישלח אל היריב. האנרגיה שנאספת יכולה גם לשמש לנטרול יכולות הקידו של היריב, ולהאט את תנועותיו. אך טכניקה זו מפעילה לחץ רב על אזור הכתפיים, ובדרך כלל הבגדים באזור זה יקרעו מהלחץ.


בתמונה: טכניקת "שחרור הבזק" של יורואיצ'י

שניים מעצמיה היחודיים של יורואיצ'י מאפשרים לה לעוף. אחד מהם הוא מטה קטן עם גולגולת בראשו, שע"י שליחת אנרגיה נפשית דרך המטה, נוצר מחומש שמשמש כרסן, וזוג כנפיים דמויות עטלף, שמשמשות כמו דאון רוח. לא צריכים כישרון מיוחד כלשהו או ניסיון קודם על מנת להשתמש בכלי זה.
הכלי השני, שידוע כ-"טנטוקן" (דמות רוקדת אלוהית), הוא גלימה חומה שעליה מוצג לראווה סמל שושלת שיהוהאין. כמו המטה, נראה שגם הטנטוקן אינו דורש ניסיון קודם על מנת להפעילו. הוא נראה אפילו יעיל יותר מהמטה, מאחר והוא נותן למשתמש לעמוד סתם כך באמצע האוויר, ולא דורש את אחת מידיו של המשתמש.

חפץ נוסף, על אף שהוא אינו בבעלותה של יורואיצ'י, הוא המתקן שבו השתמשו ג'ושירו אוקיטאקה ויוראקו שונוסיי על מנת להרוס את הסוקיוקו. זהו חפץ גדול למדי, דמוי מגן, שסמל שושלת שיהוהאין טבוע עליו, ואליו מחובר חבל ארוך. לאחר שהחבל נכרך סביב הסוקיוקו, נעיצת שני זאנפקוטו בשתי נקודות שונות על החבל, והזרמת רייטסו דרכו גורמות למותו של הסוקיוקו. ג'ושירו הצליח להשתמש במתקן זה לאחר סוג כלשהו של "שבירת חותם".

זאנפאקטו
שמה של הזאנפאקטו של יוראיצ'י אינו ידוע והיא אף פעם עוד לא השתמשה בו בסדרה, והוא בקושי אפילו נראה, מאחר והיא מעדיפה להסתמך על קרב מגע, שונפו ושונקו במקום. הזאנפקוטו שלה נראה לרגעים ספורים במהלך ה- OVA השניה של בליץ', כאשר היא משתמשת בו על מנת להרוג הולו. היא גם משתמשת בו באנימה, במהלך הבזק הזכרון של סוי-פון, שם נראה הזאנפקוטו כחרב יפנית קטנה, ממש פגיון.

לא ניתן להגיב.